7


  • Учителю
  • Розробка теми з інформатики 'Створення презентацій' (3 клас)

Розробка теми з інформатики 'Створення презентацій' (3 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ВІДДІЛ ОСВІТИ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

РОДИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ №36

МІСТА КРАСНОАРМІЙСЬКА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


Урок інформатики - подорож у майбутнє

(Розробка теми «Створення проектів»

курсу «Сходинки до інформатики 3 клас»)


Підготувала Шидловська Валентина Дмитрівна,

учитель інформатики початкових класів











2014рік

Урок №29

Тема уроку. Навчальний проект «Клумба нашої мрії»

Мета уроку.

  • Сформувати поняття про проект, мету проекту, завдання проекту.

  • Продовжити розвивати вміння роботи з комп'ютерною презентацією.

  • Виховувати інформаційну культуру, культури спілкування, уважність відповідальність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Всі сідайте тихо, діти

Домовляймось не шуміти.

Тож, гаразд, часу не маємо,

І урок розпочинаємо!

ІІ. Вивчення нової теми.

  1. Пояснення вчителя. Перегляд комп'ютерної презентації «Створення проектів».

  2. Практична робота за комп'ютером

    • Повторити правила безпечної роботи «Забороняється» (на стенді)

  • Роботу за комп'ютером виконати за планом (стор. 144 [4])

Підсумок уроку (у формі «Відкритого мікрофону»). Можливі питання:

  1. Що таке проект?

  2. Що таке мета проекту?

  3. Що таке завдання проекту?

  4. Які форми квітників тобі відомі?

  5. Що ти знаєш про рослини своєї місцевості?

Домашнє завдання. Намалюй в альбомі для малювання клумбу своєї мрії

Урок №30

Тема уроку. Шукаємо цікаві факти

Мета уроку.

  • Продовжити формувати вміння шукати інформацію з різних джерел та правила опису знайдених матеріалів

  • Розширювати знання учнів про рослинний світ України; продовжувати ознайомлення з українськими традиціями; розвивати навички соціально-комунікативної діяльності..

  • Розвивати навички користування комп'ютером

  • Виховувати інформаційну культуру, культури спілкування, уважність відповідальність, виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент


Чи цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?
Ну, то сядемо рівненько,

Попрацюємо гарненько!


ІІ. Актуалізація опорних знань.


  1. Перевірка домашнього завдання. Презентація клумби, намальованій в альбомі ( за бажанням 3-5 учнів).

  2. Контрольні питання:

    • Поясни, для чого призначена адреса сайта.

    • Опиши алгоритм пошуку інформації у мережі Інтернет.

    • Розкажи, які ти знаєш правила безпечної поведінки в Інтернеті.


ІІІ. Вивчення нової теми.

Пояснення вчителя за допомогою комп'ютерної презентації


Фізкультхвилинка


ІV. Робота за комп'ютером

  1. Повторити правила безпечної роботи за комп'ютером.

  2. Робота за комп'ютером згідно алгоритму стор. 148-149 [4]

VІ. Підсумок уроку

Розкажи, що ти нового, цікавого узнав на уроці

VІІ. Домашнє завдання

Готуємо та оформлюємо результати роботи в групах


Урок № 31

Тема уроку. Досліджуємо проект

Мета уроку.

  • Закріпити правила висаджування рослин на клумбі.

  • Продовжити розвивати вміння роботи в графічному редакторі Tux Paint.

  • Сприяти формуванню інформаційної та полікультурної компетентності учнів.

Хід уроку

І. Організаційний момент


Вчитель.

Добрий день, діти. Рада вас бачити, як гарно ви сьогодні виглядаєте… (установка на успіх)

ІІ. Вивчення нової теми.

Пояснення вчителя на основі пояснювального тексту підручника[4]


ІІІ. Робота за комп'ютером

  1. Повторити правила безпечної роботи за комп'ютером.

  2. Робота за комп'ютером. Намалюй схему свого квітника в графічному редакторі Tux Paint.

Фізкультхвилинка


ІV. Підсумок уроку

  1. Розкажи, які ти знаєш форми квітників.

  2. Розкажи чим подібні і чим відрізняються квітники на малюнках


Мал.1 Мал.2

Мал.3


  1. Розкажи про які правила висаджування квітників ти дізнався.

V. Домашнє завдання.

Повторити п.18 стор.83-86 [4]


Урок №32

Тема уроку. Представляємо проект

Мета уроку.

  • Сформувати поняття про елементи комп'ютерної презентації

  • Продовжити розвивати вміння роботи в редакторі презентацій PoverPoint

  • Виховувати інформаційну культуру, культури спілкування, уважність відповідальність.

Хід уроку

І. Організаційний момент


Продзвенів дзвоник!

Покликав на урок.

Будемо міркувати,

Один одному допомагати!


ІІ. Актуалізація опорних знань.

Контрольні питання:


  1. Як називається програма для створення презентацій?

  2. Опиши алгоритм запуску на виконання програми PoverPoint

  3. З чого складається комп'ютерна презентація?

  4. Що таке шаблон презентації?

ІІІ. Вивчення нової теми.

  1. Пояснення вчителя за допомогою комп'ютерної презентації

  2. Працюємо за комп'ютером:

    • Повторюємо правила безпеки


З дозволу учителя в кабінет заходьте
Та робочі місця до ладу приводьте.
І комп'ютер новенький ви вмикайте сміло,

І кмітливу мишку залучіть до діла.


Якщо близько сидіти біля монітору,

Не уникнути вам погіршення зору.
За статурою вам треба слідкувати,

Щоб фігуру струнку вам на заздрість мати.

Дротів електричних не чипай руками!
І клавіатуру бережи так само.
За комп'ютером слід добре доглядати,
Про безпеку свою завжди пам'ятати!

  • Працюємо за комп'ютером згідно алгоритму. Стор.157-158 []


Фізкультхвилинка
ІV. Підсумок уроку

Вікторина «Український віночок»

  1. Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю,

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку

(Пролісок)


  1. Стоїть тичка,

На тичці-капличка

А всередині повно людей

(Мак)


  1. Сонечко в травах зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло

(Кульбаба)


  1. Із зеленої сорочки,

Що зіткав весною гай,

Білі дивляться дзвіночки.

Як зовуть їх? Відгадай!

(Конвалії)


  1. Жовтенька голівонька,

Біленька хустинонька,

Що я за квітонька?

(Ромашка)


V. Домашнє завдання.

Підготуватися до захисту проектів «Клумба моєї мрії»


Урок №33

Тема уроку. Урок - свято. Захист проектів «Клумба моєї мрії»

Мета уроку. Підбити підсумки роботи над проектом.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель. Добрий день у цьому залі,

Усім учням і гостям.

Привітаємось, щоб знали

Всі, кому аплодували.

Цей урок-свято присвячений урочистій презентації проекту «Клумба моєї мрії». На свято ми запросили гостей: ваших батьків, директора школи, вчителів. Почнемо?

Учень.. (читає вірш) «Українські квіти»

Вийшли зрання на гуляння

Українські діти, їх стрічали і вітали

Українські квіти.

Ось волошки, сонні трошки,

Синім шовком шиті,

Ясноокі, чисто вмиті,

Розбрелись по житі.

Ось рожева конюшина,

А на ній і комашина,

Що, не дивлячись на ранок,

Їсть солодке на сніданок.

На горбочку мак,

В шапці, як козак.

Він яскравий, як вогонь!

А бундючний - Бог боронь!

Вміє, задаватись так

Тільки ще будяк!

Там росте холодна м'ята

(Добре пахне, як пом'ята),

Там шовковая трава

Щось шепоче, як жива.

А з травички - ніжні личка:

То вже «Братик і Сестричка»

У тих самих кольорах,

Що на наших прапорах.

Розбрелись по полю діти -

Більші, менші і малі -

Молоді яскраві квіти

Української землі.


ІІ. Захист проектів

Вчитель.
Слово надається «Дослідникам», які досліджували характеристики рослин нашої місцевості, шукали цікаві факти про квіти та рослини, фото й ілюстрації. До вашої уваги презентація альбому «Рослини нашої місцевості» (пропоную про кожну квітку, рослину в альбомі розповісти віршами). Наприклад.


У зеленім картузі

На одній стоїть нозі.

Коло вуха китиця

Щирим злотом світиться.

Звичка в нього є ота:

Він головку поверта

В бік, де сонце котиться,

Родичем доводиться

(Соняшник)

* * *

Не оса, а жало має,

Не вогонь, а обпікає,

Коли йдете в ліс гуляти,

Обминіть її, малята.

(Кропива)

* * *

Перший раз цвіла-

Жовтою була,

Як дозріла-побіліла,

Схопилася, полетіла

Знову десь рости

Й жовто зацвісти

(Кульбаба)

* * *

Запалали в чистім полі,

Наче галстуки червоні.

То палає в полі так

Польовий червоний...

(Мак)

* * *

Червона кожушинка,

Всередині вітамінка. -

Хто хоче зірвати,

Той поколеться

(Шипшина)

* * *

В біле плаття

Убравшись, стояла.

А потім плаття зникло,

Згубилося, пропало.

Лиш ґудзики тримались

На ниточках все літо,

Щоб наче ті вуглинки

На сонці почорніти

(Черемха)


* * *

Стоїть півень над водою

З червоною бородою.

Хто йде - за борідку щипне

(Калина)


* * *

Із перлин разочок,

Зелений листочок.

Аромат духмяний

Тішить ліс весняний.

(Конвалія)


* * *

Росіє ця лікувальна квітка,

Опріч лісів, іще в полях.

Аби її добути влітку,

Малі й дорослі знають шлях.

Шовково коси пламеніють,

Коли настоєм їх помиють.

А що, скажіть, за квітка, діти?

(Ромашка)


* * *

Одяглась у біле плаття,

Примостилась на лататті,

Задивилася у воду

На свою дівочу вроду.

(Лілея)


* * *

Я дзвіночок, а не дзвоню,

Замість звуків - запах роню

(Дзвіночки)

* * *

Били мене, били, на шматки порвали,

У воді мочили, по траві валяли.

Одну половину з кашею поїли,

Другу половину - на плечі наділи.

(Льон)


* * *

За лісом, за пралісом

Синьоокий вогонь горить.

(Барвінок)


* * *

Синьоока чарівниця

Часто в полі в нас вертиться.

Де вінки вона спліта -

Пшениці ростуть й жита.

(Волошка)


* * *

Навесні я сіяла насіннячко,

Доглядало квіти тепле літечко.

Восени на святі любій мамі

Подарую я червоні...

(Мальви)


* * *

Росте біля криниці

Всіх квіточок цариця.

Як до тебе горнеться,

То боляче колеться.

Й біля огорожі розцвітають...

(Рожі)


Вчитель. Слово надається «Ерудитам», які презентують свій міні-збірник кросвордів, ребусів, малюнків квітів та квітників.( Виступ учнів)

Вчитель. До захисту проекту запрошується група «Журналістів», яка проводила опитування "Клумба моєї мрії - яка вона?", узагальнила та оформила отримані результати у вигляді електронної презентації «Клумба моєї мрії» (Наприклад захист проекту можна почати віршами)


Наша клумба - загляденье!

Полюбуйтесь на неё!

Поднимает настроенье

Всем, кто к ней ни подойдёт.


Сколько здесь цветов душистых!

Сколько нежных лепестков:

Шелковистых и пушистых.

Тонких, гибких стебельков.


Столько красок уместилось,

Просто глаз не оторвать!

Будто радуга спустилась

К нам цветы разрисовать.


Мы цветочки рвать не будем,

И другим сказать спешим:

Пусть приносят радость людям,

Всем - и крохам, и большим!

ІІІ. Підсумок уроку.


Вчитель оцінює діяльність учнів та нагороджує різними подяками, медальками, дипломами, які можна зробити власноруч, або скачати із Інтернету. Наприклад:



і т.д.


Нагороди можуть бути у різних номінаціях: «Майбутньому досліднику», «Майбутньому дизайнеру» «Кращому художнику» тощо


ІV. Віночок побажань учням, вчителю батькам

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


  1. Державний стандарт початкової загальної освіти затверджений Постановою КМУ №462 від 20.04.2011 року

  2. Сходинки до інформатики. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів/ Н.В. Морзе та ін. 2 - 4 класи, 2012р.

  3. Інформатика + +. Навігатор майстер-уроків: навчально-методичний посібник / Укл. Л.В. Дідик, А.Ю. Герман, Ж. А. Сплошнова; за заг. ред.. М.В. Глухової. -Донецьк: Витоки, 2010. - 208с.

  4. Сходинки до інформатики: підр. Для 3 кл. загальноосвіт. навч. закладів/Г.В.Ломаковська, Г.О. Проценко, Й.Я. Ривкінд, Ф.М. Ривкінд - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. - 160с.


.

http://yandex.ua/ картинки клумб і квітників




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал