- Учителю
- Тақырыбы: ' Байланыс арналар. Хаттамалар' (11 'Б' сынып жаратылыстану-математика бағыты)
Тақырыбы: ' Байланыс арналар. Хаттамалар' (11 'Б' сынып жаратылыстану-математика бағыты)
Информатика пәні мұғалімі: Такенова Ж
Сыныбы: 11 «Б»
Уақыты
Сабақтың тақырыбы:
§17 Байланыс арналар. Хаттамалар
Сілтеме:
Ресурстар, оқулық, қосымша материалдар
Сабақтың мақсаты:
-
Хаттамалар мен байланыс арналарының түрлерімен танысу.
-
Ойлау, есте сақтау, қызығушылық қабілеттерін дамыту, топта жұмыс істеу дағдылары өзін өзі бағалауға дағдыландыру;
-
Еңбекке, өзін - өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;
Оқыту модульдері
АКТ, Оқыту үшін бағалау, Сын тұрғысынан ойлау.
Оқушылар білуі тиіс
-
Байланыс арналарының түсінігінің болуы және олардың сипаттамасын;
-
Байланыс арналарының кедергі орнықтылық мүмкіндіктерін анықтай алуды;
-
Байланыс арналарын кодтау тәсілін, коммуникация тәсілі, ақпарат жіберу тәсілі бойынша жіктелуі, желілік хаттамалардың прокси-серверінң түсінігін;
-
Хост ІР-адресінің түсінігін;
Оқушылар үйренуі тиіс
-байланыс арналарын ажырата алуды;
-сипаттмасына байланысты байланыс арналарына мысал келтіруді, ең танымал желілік хаттамалардың әрекетін айқындауды;
-желідегі компьютердің ІР-адресін анықтай білуді;
Сабақтың жүрісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Психологиялық дайындық
Сыныпта жағымды психологиялық атмосфера қалыптастыру. Шаттық шеңбер құрады
Оқушылар бір- біріне жақсы тілек айтады.
Қызығушылықты ояту
-Үй тапсырмасына байланысты оқушыларға тест тапсырмасын береді
Әр топ топ болып өзіңді тексер тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар интерактивті тақтадан берілген сурет арқылы, жаңа тақырыпты ашады.
-Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбына байланысты интерактивт тақтададан интернет желісіне байланысты суреттер көрсетеді.
Топқа бөлу
Қиынды суреттер арқылы топқа бөлінеді Ітоп: «Ноутбук»,
ІІтоп: «iPad»,
ІІІтоп «iPhone»
Оқушылар үш түрлі
3 топқа бөлінеді.
Мағынаны тану
Үш топқа тапсырма беріледі
І топ: «Шина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу
ІІ топ: «Сақина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу
ІІІ топ: «Жұлдызша» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу
Оқушылар берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды
Сергіту сәті
Оқушыларға интерактивті тақтадан «Сөзсызба»беріледі .
Оқушылар бұл сызбадан бүгінгі өткен тақырыптың терминдерін оқи алады.
Ой-толғаныс
Ой-толғаныс кезеңінде оқушылар практикалық жұмыс орындайды.
Оқушылар жеке өздеріне электрондық пошта ашып үйренеді.
Сәйкестендіру
Оқушыларға сәйкестендіру кестесін таратады.
Оқушылар сәйкестендіру кестесін толтырады.
«Ойлаудың 6 қалпағы» әдісі
Енді сабақты қорытындылау үшін «ойлаудың 6 қалпағы» әдісін қолданамыз.
Оқушылар «ойлаудың 6 қалпағы» әдісі бойынша қорытындылайды.
Бағалау
Топ басшысы:-------------------------------------------------------------------------
қ/с
Оқушының аты-жөні
Үй тапсырма (тест)
Постер қорғау
«Сөзсыз
ба» (сергіту сәті
Практи-ка
лық жұмыс
Сәй
кес
тен
діру
Ойлау-дың «6қал-пағы»
Бар-лық ұпай
Баға
1
2
3
4
5
6
7
Өте жақсы -3 , жақсы-2 , орташа -1 , егер бөлімге қатынаспасаң-0
Үйге тапсырма
§17-ні оқу, бақылау сұрақтары мен тапсырмаларға жауап беру.
Рефлексия
Оқушылар сабақ бойы толтырып отырған көңіл күй картасын оқып береді