7


  • Учителю
  • тема урока 'Мәтінді теру ережесі. Мәтін бойымен жылжыту' по информатике 5 класс

тема урока 'Мәтінді теру ережесі. Мәтін бойымен жылжыту' по информатике 5 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: тема урока "Мәтінді теру ережесі. Мәтін бойымен жылжыту" по информатике 5 класс на казахском языке Мақсаты Оқушылардың білімін арттыру. Заман талабына сай жаңа технологияларды меңгерте отырып құзіреттілігі терең оқушыларды дайында Күтілетін нәтиже Сабақта жаңа әдіс
предварительный просмотр материала

Пәні: информатика

Класы 5 а,ә,әб,в

Күні:

Тақырыбы:

Мәтінді теру ережесі. Мәтін бойымен жылжыту.

Мақсаты


Оқушылардың білімін арттыру. Заман талабына сай жаңа технологияларды меңгерте отырып құзіреттілігі терең оқушыларды дайында

Күтілетін нәтиже

Сабақта жаңа әдіс тәсілдерді пайдалана отырып оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

ресурстар

Кіріспе


Психологиялық тренинг

«Қоқыс жәшігі».

Балалар, сендер өз үйлеріңде болғанда бойларындағы бір нәрсені өзгерткілерің келе ме? Әдемі үйде дұрыс, мәдениетті, таза жанды әдемі адамдар өмір сүруі керек! Отбасындағылардың біреуі бұл туралы айтқан шығар. Өзіңді сиқыршымын деп елестетіп, мүмкіндігінді пайдаланып, өз бойындағы жағымсыз зиян әдеттерден арыл. Бұдан былай бойымызда жаман әдеттер қалмас үшін оларды бір параққа жазып, қоқыс жәшігіне тастайық. Балалар қағазға өздерінің жаман зиянды әдеттерін жазып, қоқыс жәшігіне лақтырады.


Жетон бойынша бағалау


Суреттер

Слайдта сұрақтар

Миға шабуыл.

Жаңа құжатты қалай құру керек?

«Неге мәтінді қалай болса, солай » енгізуге болмайды?

Бас әріптерді енгізу режиміне қалай көшеміз?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Талантты және дарынды оқушылар өздерін көрсетуге мүмкіндік алады.

Қол белгілеру


Негізгі бөлім

1 - тапсырма:

Біз бүгін «Мәтінді теру ережесі, мәтін бойымен жылжыту» тақырыбы туралы білетін боламыз. Мәтін теру туралы не білесіз немесе не білем деп ойлайсыз? 4 минут ішінде білгендеріңіздің тізімін жасап шығыңыз. Енді жұбыңызбен бөлісіңіз де, өзіңіздің жазғадарыңыздан 3 немесе 4 мысал айтыңыз. Оқушылырға ББҮ кестесі таратылады. Екінші бағанды толтыруға көмектесемін. Оқушыларға мақаланы оқуға уақыт беремін.

ББҮ кестесінің Білемін, Білгім келеді бөліктерін оқушылар жұптарымен талқылай отырып толтырады. Тақырыпты оқып «Үйрендім» бағанын толтырады


2-тапсырма:

Жеке жұмыс: Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.А деңгейі

Мәтінді теру ережелерін сақтай отырып, теріңдер

«Полкан деген ит»

В деңгейі

Мәтінді теру ережелерін сақтай отырып, теріңдер

«Ғалым кісі»

С деңгейі

Ұқыпсыз теруші мақалдармен мәтелдерді тере бастап, бәрін шатастырып алыпты. Терушіге қателерін тузетуге көмектесіңдер

Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша практикалық жұмыстарды комьютерде орындайды. Бағалау критерилері бойынша өздерін бағалайды.

Екі жұлдыз, бір тілек

Мәтінмен жұмыс

Қорытынды

Бас әріпті қалай енгіземіз?

Бос орын қай кезде қойылады?

ENTER пернесін қай кезде басу керек?

Ұзын сызықша қалай қойылады?

Мәтін бойымен жылжу пернелерін атаңдар?

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.



Қосымша оқу

Үйге тапсырма

Тақырыпты оқып келу

Рефлексия

«Бес сусақ» әдісі бойынша пікірлерін жазып түсіріңіздер.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал