- Учителю
- Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Программалау тілдері' (7 сынып)
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Программалау тілдері' (7 сынып)
Сабақтың номері 8 | Сынып 7 Кезеңі 2 | Бала саны: | Пәні: информатика | Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н.
| Жоқтар | Сынып жетекшісі
| |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Программалау тілдері | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Программалау тілдері мен оның түрлерімен таныстыру | ||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Программалау тілдері атаулары мен олардың ерекшеліктері туралы тарихын біледі. | ||||||||||||||||||
Қолданылатын ресурстар | үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер, проектор, интерактивті тақта | ||||||||||||||||||
Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері | Кіріспе жағымды психологиялық ахуал | Білім өзектілігін дәйектеу | Жаңа материал оқу | Проблемаларды талқылау және шешу | Оқу есептерін шешу | Бақылау және кері байланыс | Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары | ||||||||||||
Қолданылатын стратегиялар | Сүйікті ас, сергіту | Программалау екінші сауаттылық | Мәнмәтінмен жұмыс | Постер қорғау | Үлестірме қағаздармен жұмыс Activote | Рефлексия Жиынтық қалыптастырушы | Түймедақ | ||||||||||||
Сабақтың жоспары | 1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3Актуальдылығы Қауіпсіздік ережелеріне тапсырма 4 Мәтінмен жұмыс 5 постер қорғау Сергіту 6 Түймедақ 7 Қорытындылау Компьютерлік тест Activote Рефлексия | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Блум | Пайдаланыл-ған ресурс | Бағалау | Ескертулер Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд. | АВС әрекеті Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы, | ||||||||||||
Ұйымдастыру 2 минут | Жоқтарды белгілеу, үй жұмысын тексеру | Алтын ережелерді жазу Тақтаны сүрту |
| Журнал ереже |
|
|
| ||||||||||||
Топқа бөлу қайталау 3 минут | Сүйікті ас бойынша бөліну | Қалыптастырушы бағалауы керек | ахуал | Тамаша Бәрекелді Өте керемет Әдемі Таңқаларлық |
|
|
| ||||||||||||
Актуалдылығы 8 минут | Программалау екінші сауаттылық талқылау | Өз ойларын ортаға салу | Білу | кітап Тірек материалдар | Қара жәшік ішіндегі жұмыс |
|
| ||||||||||||
Қауіпсіздік ережелерін ескерту 3 минут | Қауіпсіздік ережелері туралы тест тапсырма орындау | Жауап береді немесе дұрыстығын растайды |
| Жарайсыңдар Тамаша Білгір Тапқыр | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Мәтінмен жұмыс | Сабақтың мәнмәтінін дауыстап және жұптаса оқыту. Не оқыдың? Не түсіндің? Қай сөйлем маңызды? | Керекті және маңызды сөйлемді қаламмен сызып отыру. Сұрақтарға жауап беру. Астын сызып отыру |
| Кітап Үлестірме қағаздар маркер |
|
|
| ||||||||||||
Постер қорғау | тапсырмалар тарату Әр топқа тапсырмалар мен тірек материалдар таратып береді | тақырыптар бойынша постер қорғау тапсырмаларды орындап тұжырымдайды | Түсіну | постер Үлестірме |
|
|
| ||||||||||||
Сергіту 3 минут | билейді | Орындарынан тұрып билейді |
| видео |
|
|
| ||||||||||||
Түймедақ жауаптарын толықтыру | Сұрақтарды әр топқа бөлу мәтін бойынша құрастыру | Сұраққа жауап береді |
| Түймедақ оқушылар құрған | Жарайсың Тамаша Білгір Тапқыр |
|
| ||||||||||||
Тестілеу жұмыс 7 минут | Активборд таратылады | Сұрақтарға жауап береді | қол | Программалау тілдеріне қатысты тест | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Рефлексия Қорытындылау 2 минут | Ұсыныс. Тілек. Ұнағаны. Қиналғаны. | Рефлексия жазу | дану | Не ұнады? Не үйрендің? Нені қалар едің? |
|
|
| ||||||||||||
Бағалау парағы Үй тапсырмасы 2 минут | Қалыптастырушылық бағалау мен дискриптор арқылы бағалау | Үйге тапсырмасын жазады |
| 90-100 бес 70-90 торт 40-70 уш |
|
|
|