- Учителю
- Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат. Программаның интерфейсі.
Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат. Программаның интерфейсі.
Күні: 17.11.16 |
Пәні Информатика |
Мұғалім аты-жөні Құлмағамбетова С.А. |
Астана қаласы №65 мектеп-гимназия 6 «А» сынып |
Оқу-ісінің меңгерушісі
________ Өмірова Г.Т. | |||||
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат. Программаның интерфейсі. | |||||||||
Сілтеме: |
| ||||||||
Сабақтың мақсаты: | |||||||||
Білімділік мәні: |
Мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптастыру,құжаттарды форматтау және редактрлеуді үйрету. | ||||||||
Дамытушылық мәні: |
Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге үйрету, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. | ||||||||
Тәрбиелік мәні: |
Өз бетімен жұмыс жасауда ұқыптылық, еңбекқорлық, жинақылық, шапшаңдық қасиеттерін тәрбиелеу. | ||||||||
Нәтиже: |
| ||||||||
Түйінді идеялар: |
Бірлескен топтық жұмыс оқушылардың ынтымақтастығын дамытудың қуатты құралы болып табылады. | ||||||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ | ||||||||
Әдіс-тәсілдері: |
АКТ, ЖИГСО-1, жекелей, топтық жұмыс, ББҮ | ||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Технология, биология, география, әдебиет, орыс тілі, музыка | ||||||||
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
|
| ||||||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (ҚР картасын құрастыру арқылы, яғни Тәуелсіздігіміздің 25-жылдығына арналады)
| |||||||||
| |||||||||
Сабақтың тақырыбын ашу (1 мин.) | |||||||||
Тақтада жарлықтың белгішелері көрсетіледі. |
Оқушылар зейін қойып тыңдай отырып, сабақтың тақырыбын ашады. | ||||||||
Мағынаны тану (2 мин) (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) | |||||||||
ББҮ (2 мин.) | |||||||||
ББҮ-ны толтыру |
ББ бойынша тақтаға жазу жазу | ||||||||
Сабақтың негізгі бөлімі (10 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. 6-сынып оқулығында «Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат» тақырыбын оқыту..
|
Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар екі топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. Топтағы әрбір оқушы «Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат » тақырыбын бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді. | ||||||||
Білемін? |
Білгім келеді? |
Үйрендім? | |||||||
</<font face="Times New Roman, serif">Ой толғаныс (3 мин.) | |||||||||
Сергіту сәті (1мин) | |||||||||
MS Word мәтіндік процессорының терезе элементтері |
Редакторлеу мен форматтау | ||||||||
Қорыту. Тәжірибелік жұмыс. Күтілетін нәтиже (7 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, тәжірибелік жұмыс өткізу, басқаға бағыттау) Тапсырмалар І топқа І. 5 минутта басып шығуға арналған тапсырма. І. Компьютермен орындалатын тапсырма. Легенда о кактусе Легенда о том, что кактусы якобы способны поглощать «зловредное» излучение мониторов - одна из самых «околокомпьютерных» легенд. В первый раз информация о том, что кактусы могут поглощать вредное излучение компьютеров, промелькнула в прессе в конце 80-х (понятно, что речь идет исключительно о ЭЛТ-мониторах). 3. Сақтап қойыңыз. ІІ. 5 минут басып шығуға арналған тапсырма Оқығанды көңілге Ықыласпен тоқылық.. Оқысаңыз , балалар, Шамнан шырақ жағылар, Тілегенің алдыңнан Іздемей-ақ табылар.
|
Тәжірибе орындайды және тәжірибе барысындағы мәліметтерге жауап береді.
| ||||||||
Бағалау (2 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. | ||||||||
Үйге тапсырма (1 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Үйге «Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат» тақырыбын оқып келу. «EXPO- 2017» тақырыбына эссе жазу. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. | ||||||||
Рефлексия (1 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. Ілініп тұрған домбыраның жан-жағына іледі. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |