- Учителю
- 6 урок 'Готуємо комп'ютер до роботи' (2 клас)
6 урок 'Готуємо комп'ютер до роботи' (2 клас)
Дата:____________
Клас: 2
Тема: Готуємо комп'ютер до роботи. Столи бувають різні.
Мета: Формувати поняття завантаження комп'ютера, уміння правильно вмикати та вимикати його; закріпити знання назв пристроїв та їх дій; ознайомити учнів із назвами столів і їх призначенням, із робочим столом комп'ютера. Розвивати уважність, пам'ять,мовлення, логічне мислення, сформувати вміння узагальнювати, міркувати. Виховувати відповідальність, самостійність, підвищувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: засвоєння нових знань., формування вмінь та навичок.
Обладнання: дошка, комп'ютери, мультимедійна дошка, презентація «Пристрої комп'ютера?», робочий зошит, підручник.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Привітання.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Знайди потрібне слово»
Учитель називає якесь слово, пов'язане з пристроями комп'ютера, учні додають до нього ще одне слово, пов'язане з першим за змістом, і пояснюють, як ці слова пов'язані.
Наприклад:
персональний - комп'ютер;
плоский - монітор, сканер;
кольоровий - принтер;
лазерний - диск (принтер);
системний - блок;
керує - миша;
вказує - курсор.
Фронтальне опитування
-
На які групи поділяють пристрої ПК?
-
Назвіть пристрої введення інформації.
-
Назвіть пристрої виведення інформації.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні я ознайомлю вас із різними столами. Тема нашого уроку - «Столи бувають різні». На уроці ви дізнаєтесь, які бувають столи, яке їх призначення, конструюватимете рисунки з геометричних фігур.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя з елементами бесіди
Учитель. Скажіть, будь ласка, які бувають столи? (Столи бувають журнальні, за якими обідають, за якими малюємо, пишемо). Стіл, за яким ви пишете, малюєте, називають робочим. Комп'ютер теж має робочий стіл. На робочому столі розташовані маленькі картинки - піктограми. Під кожною піктограмою є напис.
Піктограми
Робочий стіл
Кнопка Пуск
Значки годинника, індикатор мови
Панель задач
Якщо підвести курсор до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші (а ви вже вмієте це швидко робити), то комп'ютер відразу відреагує. Почне працювати програма, якій відповідає ця піктограма.
У нижній частині Робочого столує горизонтальна смужка сірого кольору - її називають Панель задач.
Коли ми щось робимо з програмами або документами, на Панелі задач з'являються кнопки для кожної відкритої (працюючої) програми.
На Панелі задач є дуже важлива Пуск. Вона відкриває Головне меню, у якому містяться всі програми, встановлені на комп'ютері.
На Робочому столі завжди розміщені піктограми Мій комп'ютер та Кошик. Решту ти можеш внести сам за бажанням. На Робочому столі можна розміщувати піктограми програм, ігор, документів і папок, якими ти найчастіше користуєшся.
Ви прослухали розповідь про різні столи. Тепер відкрийте підручники, читатимемо ланцюжком.
Робота за підручником
Читання параграфа § 6 ланцюжком.
Запитання до тексту
1. Що розташовано на Робочому столі комп'ютера?
2. Що знаходиться під кожною піктограмою?
3. Як відреагує комп'ютер, якщо підвести курсор до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші?
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Хто здоровим хоче буть,
Про зарядку не забудь!
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки,
Дерева високі-високі,
Травичка низенька-низенька,
Вітер дерева колише, гойдає, то вниз пригинає.
Птахи з дерев летять, відлітають,
А учні тихенько на місця сідають.
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Повторення правил роботи за комп'ютером
1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
Робота за комп'ютером
Підготовка комп'ютера до роботи
1. Знайдіть на моніторі кнопку ввімкнення і натисніть її.
2. Знайдіть на системному блоці кнопку ввімкнення і натисніть її.
Практична робота
§ 6, працюємо за комп'ютером.
Релаксація
1. Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.
2. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
VII. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Робота за підручником
§ 6, запитання і завдання: № 3, 4.
Додаткові завдання
1. За допомогою вчителя запишіть найбільш прості способи завантаження програм.
1) Двічі натиснути лівою кнопкою миші
____________________________________________________________________________
2) Натиснути правою кнопкою миші
____________________________________________________________________________
3) Натиснути лівою кнопкою миші
____________________________________________________________________________
2. Вставте слова замість пропусків.
1) На____ відображається інформація, з якою працює комп'ютер.
2) У _______знаходяться пристрої для оброблення і збереження інформації.
3) За допомогою_______можна надрукувати текст і рисунки.
4) За допомогою_______можна ввести в комп'ютер те, що зображено на фотографії.
5)За допомогою_______можна обмінюватися інформацією між комп'ютерами, що знаходяться в різних місцях.
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Урок добігає кінця. Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку.
1. Що розташовано на Робочому столі комп'ютера?
2. Що цікавого ви довідалися про Робочий стіл комп'ютера?
3. Де знаходиться Робочий стіл комп'ютера?
4. Що розміщено на Робочому столі?
5. Що таке піктограма?
6. Що відображається на Панелі задачі
7. Для чого потрібна кнопка Пуск?
8. Які піктограми найчастіше можна побачити на Робочому столі?
9. Що називають об'єктами Робочого столу?
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-
Завдання за підручником: § 6, для кмітливих: № 1, 2.