- Учителю
- Paint қарапайым графикалық редактор (5 сынып)
Paint қарапайым графикалық редактор (5 сынып)
Пәні: Информатика |
Мерзімі: 12.12.2015 жыл |
Сыныбы: 5«Ә» |
Сабақтың тақырыбы: |
PAINT қарапайым графикалық редакторы. Суретті ашу, сақтау. | |
Сабақтың реті: |
14-сабақ | |
Жалпы сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға графикалық редактор жайлы түсінік беру
| |
Күтілетін оқу нәтижелері:
|
Графикалық редактор туралы түсінік қалыптасады, редакторды іске қоса алады, сурет салу кезеңдерін білетін болады, графикалық редактор құралдарының қызметін біледі. | |
Түйінді идеялар: |
«Естігенімді ұмытамын, көргенімді сақтаймын, өз істегенімді меңгеремін» Конфуций сөзі | |
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Тренинг-тәжірибе | |
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
топтық әдістер, ДК, сыни ойлау, түрткі болу, сынақтан өткізу техникалары | |
Жұмыс түрлері: |
Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс | |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер | |
І. Қызығушылығын ояту кезеңі: | ||
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті | |
1-әрекет. Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңберін құру. |
Оқушылар бір-біріне өз аттарының бірінші әріпінен басталатын жақсы тілектер айтады. | |
2-әрекет. «Геометриялық фигура» арқылы топқа бөлу. |
Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады | |
3-әрекет. «Шар ішіндегі сұрақ» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. |
Әр топқа шар үрленіп соның ішіне 2 сұрақтан жазылып салынады. Оқушылар топта талқылап сұрақтарға жауап береді | |
4-әрекет. Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады |
Топтар бір - бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды | |
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі | ||
5-әрекет. Топтық жұмыс: Суреттің қиындысын жинау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау
|
Әр топ өзіне берілген суреттің қиындысын жинақтап, қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады. | |
6-әрекет. Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, PAINT бағдарламасы туралы слайд көрсетеді |
Жаңа сабақ туралы мәлімет алады | |
7- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру |
Интербелсенді тақтада көрсетілген мәліметтерді оқушылар дәптерлеріне жазады. | |
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі | ||
8-әрекет. Жеке жұмыс: Компьютермен және қолмен шығармашылық жұмыс жасату
|
Жарты топ компьютерде, қалған топ қолмен берілген тақырыпта суреттер салады.
| |
9-әрекет. Жұптық жұмыс: «Салыстыру» әдісі бойынша компьютерде салған суретпен қолмен салған суретті салыстырып, артықшылығын анықтайды. «Т кестесімен» жұмыс жасату |
«Т кестесі» бойынша екі жұмысты салыстырып, талқылайды, артықшылығын анықтайды. | |
10-әрекет. Бағалау
|
Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын бағалайды
| |
11-әрекет. Топтық жұмыс: «Сөзсызба» әдісі бойынша жаңа тақырыпқа арналған сөздерді табу
|
Әр топ берілген тапсырма бойынша, сөзсызбадағы сөздерді табады, жариялайды, бағалайды | |
12-әрекет. Үй тапсырмасы
|
Үйге осы тақырыптарда кеңінен ізденіп келу. | |
13-әрекет. Жеке жұмыс: «Күту ағашы» әдісі бойынша кері байланыс жасату
|
Оқушылар «Алма ағашына» өздерінің бүгінгі сабақта алған әсерлерін алма жемісі арқылы жазып іледі
| |
Мұғалім |
Алинова Мейрамгуль Баяхметовна |
</