- Учителю
- Урок Анимация және мультипликация.
Урок Анимация және мультипликация.
Сабақтың тақырыбы |
Анимация және мультипликация, анимацияға кіріспе. Программамен және оның интерфейсімен танысу.
| |||||
Күні |
08.12.2016 ж. | |||||
Мақсаты |
Оқушыларды мултипликация тарихымен таныстыра отырып,
Macromedia Flash бағдарламасында қарапайым анимация құру
жолдарын үйрету. | |||||
Жұмыс нәтижесі |
Шығармашылық жұмыстарын жоспарлауды жасай біледі; жеке, жұпта, топта жұмыс жасай алады, өз ойын дәлелдей алады, постер қорғайды, Macronedia Flash бағдарламасында бастапқы практикалық тапсырманы орындай алады. | |||||
Қолданылған әдістері мен тәсілдері |
Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. | |||||
Ресурстар |
компьютер, проектор, түрлі түсті қалам, постер. | |||||
Сабақтың өтілетін уақыты |
45 минут | |||||
Сабақ кезеңдері |
Дағдылар уақыт |
Модуль |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ескерту | |
І. Үй тапсырмасын тексеру Мотивация /ой қозғау/
Тақырыпқа шығу. Проблемалық сұрақ. Мақсат қою. |
3 мин
2 мин
"Білген сайын келеді, біле бергім" |
СТО АКТ
|
Психологиялық ахуал Оқушылармен амандасу: -Сәлеметсіңдер ме, балалар! - Көңіл -күйлерің қалай? Фигуралар арқылы екі топқа бөлу Қоржыннан өзі таңдаған фигураға байланысты топқа отырады. Интерактивті тақтада төртбұрыш, үшбұрыш, фигуралары көрсетіледі. төртбұрыш - Лидер, ақпаратқа байқампаз, ұқыпты, еңбексүйгіш, жазуға ынталы, достары және таныстары шағын, көп сөйлегенді ұната бермейтін адам. Үшбұрыш - Өте еңбекқор, төзімді, өз жұмысының шебері, бастаған істі аяғына жеткізетін, көшбасшы, саясаткер, өз-өзіне сенімді адам. Үй жұмысы cөзжұмбақ шешу.
Бағалау парағын тарату. Бағалау жүйесімен таныстыру Топ басшысы тағайындалады.
Бейнебаян көрсетіледі Бүгінгі сабақта қандай тақырыпты қарастырамыз деп ойлайсыңдар Сабаққа қандай мақсат қоямыз |
- Сәлеметсіз бе!
Топқа бөлінеді.
Интерактивті тақтада төртбұрыш, үшбұрыш, фигуралары туралы мәлімет алады.
Бағалау парағына топтағы оқушылар тізімі жазады
Қиындыққа тірелу, мәселені шешу жолын іздестіру.
|
| |
ІІ. Жаңа тақырыпты ашу және меңгерту
|
Түсіну 15мин |
СТО ОүБ АКТ |
Бағыт беру /тапсырма бойынша/ Оқулықтағы тақырып бойынша жұптық, топтық тапсырмалар береді. І топ. Анимация және мультипликация шығу тарихы
Сергіту сәті
|
Балалар ең алдымен жекелей оқып, жұппен, топпен талқылайды, ортаға салып орындайды. Постер құрайды.Әр топтан спикер шығып,өз жұмыстарын қорғайды.
Билеп, көңіл сергітеді |
| |
ІІІ. Бекіту |
Қолдану 15 мин Талдау 1мин Жинақтау Синтез 1мин |
СТО ОүБ АКТ Д/Т |
Оқушылардың білімін бекітуге арналған тапсырмалар. Практикалық жұмыс. 158 бет, №5 тәжірибелік жұмыс.
|
Тапсырмаларды орындау.
Компьютерде жұысты орындау. |
| |
ІҮ. Қорытынды Рефлексия
Бағалау
|
Бағалау
|
|
Мұғалімге кері байланыс
Білім шыңы
5 балдық жүйедегі баға </ «5» - 17 - 20 балл (100%-89%) «4» - 14 - 16 балл (75%-88%) «3» - 12 - 13 балл (61%-74%) «2» - 0 - 11 балл (60%-дан төмен ) |
Тапсырмалардан ең бастыларына байланысты оқушылар қорытындылайды. Оқушылардың өз пікірі.
|
Оқушының пікірі, сабақ тақырыбының мақсатына жетуі-жетпеуі талданады. | |
Үйге тапсырма |
§ 19 мазмұндау Тақырып бойынша 10 сұрақтан тест құрастыру. |
|
Үй тапсырмасының орындау алгоритмі талданады. |
Оқушылар күнделікке тапсырманы жазады |
|