- Учителю
- Поурочная работа 'Линейный алгоритм'
Поурочная работа 'Линейный алгоритм'
| Мұнайлы ауданы Дәулет елді мекені №4жалпы білім беру орта мектебі Кисибаева Алия Рахатовна информатика пән мұғалімі. 7- сынып |
Сабақтың тақырыбы | Сызықтық алгоритмдерді программалау |
Сілтеме | 9-сыныпқа арналған оқулық, Ғаламтор |
Сабақтың мақсаты | 1.Білімділік: сызықтық алгоритмді программалауда дұрыс қолданылуын үйрету. |
Күтілетін нәтиже |
|
Сабақта қолданылатын әдістер |
|
Сабақ кезеңдері | 1.Ұйымдастыру кезеңі; 2. Үй жұмысы 2.Жаңа тақырып мазмұны ; 3.Қорытынды; 4.Бағалау ; |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен амандасы ,түгендеу. Сабақтын мақсатты мен міндетін айту. |
«Ойлану баспалдағы» бойынша Дайындығыңыз қалай? | 1.программа жазу үшін қандай қызметші сөздерді қолданамыз? 2.программалау тілінде оператор қалай жазылады? 3.Айнымалы дегеніміз не? 4.айнымалының қандай түрлері бар? 5.өрнектер қандай түрлері бар? 6.Паскаль тілінде өрнектерді жазу ережелерін атаңдар? 7.енгізу операторы дегеніміз не? 8.шығару операторы дегеніміз не? 9.программа жазудың қандай тәсілі бар? 10.программа айнымалылар жазуда қажет пе? |
Жаңа сабақ | Әрекеттердің тізбектей орындалуын сипаттайтын алгоритм - сызықтық алгоритм деп аталады. Сызықтық программалар құрамына келесі операторлар кіре алады:
Басы Дюйм түрінде берілген ұзындық, d M꞉=d*2.54 См-дегі ұзындық, М Соңы Енгізу Шығару Write(айнымалыаты); немесеWriteln(айнымалы аты); Write("түсініктеме"); немесеWriteln("түсініктеме");Мысалы: Кесіндінің ұзындығы дюймдар берілген (1 дюйм = 2,54 см). |
Практикалық жұмыс | Оқулықтан жаттығуларды орындау |
Қорытынды. | Жұмыс дәптерінде берілген тест сұрақтарына жауап беру |
Бағалау | Жұмысты ұжымдық талқылау.Жұмыстарды біріктіру.Талқылау.Бағалау |
Үйге | Сызықтық алгоритмдерді программалау |