- Учителю
- конспект урока на тему 'Нысандарды копьютерлік тұсаукесерге кірістіру'
конспект урока на тему 'Нысандарды копьютерлік тұсаукесерге кірістіру'
Сабақтың өтілетін күні | Пәні | Класы | Пән мұғалімі | ||||||||||
| Информатика | 6 | Джанзакова Айгерим | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Нысандарды копьютерлік тұсаукесерге кірістіру. | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Презентацияға нысандарды (кесте, сурет, бейне дыбыс) кірістіру жолдары туралы білік-дағды қалыптастыру; | ||||||||||||
Күтілетін нәтижесі | Презентацияға дайын нысандарды кірістіру арқылы бүтін бір жоба дайындай алады, Теориялық білімдерін тәжірибеде қолдана алады. | ||||||||||||
Түйінді идея: | Презентация- барлық шақтың айнасы. | ||||||||||||
|
| ||||||||||||
Сабақтың мазмұны | |||||||||||||
уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
2 мин | Ынтымақтастыру сәті. Ойын шарты: Бәрі дөңгеленіп тұрады. «Мен дәу және ергежейлі деген тек 2 сөз айтамын. Сендер дәу дегенде тұрасыңдар, ергежейлі дегенде отырасыңдар». Жүргізуші шатастыру үшін одан басқа да сөздер айта алатынын ескертпейді. Дәуіт, дәуір, Дәулет, Дәурен т.б ер кезегі, елгезегі, елге жайлы т.б | Оқушылар дәу дегенде тұрып, ергежейлі дегенде отырады. |
| Слайд | |||||||||
2мин | Топқа бөлу. мозайка слайд, дизайн сөздері арқылы топтасады. | Оқушылар слайд, дизайн сөздерды құрастырады |
|
| |||||||||
2 мин | Үй тапсырмасына шолу. «Сиқырлы сұрақтар». Презентация... көз алдарыңа не келеді? Қаншалықты қажет? Не себепті? Шаблон-үлгі не себепті ұсынылған? Өмірде қайда кездеседі? | Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді.
| Үш шапалақ | Слайдта сұрақтар
| |||||||||
2 мин | 1. Қызығушылықты ояту. Алдыңызда слайд тұр солай ма? Ұнай ма? Не себепті? Жетіспеушілік бар ма? Қалай түрлендірер едің? Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу | Оқушылар слайдтың тым жұтаң екенін анықтап, оған жетіспейтін нысандар бар екенін айқындайды. Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылады.
| Үш шапалақ | Слайд | |||||||||
6 мин | Мағынаны тану. «Бортты журнал» әдісі 1) Мәтінмен жұмыс. а)Тақырыпты түсініп оқу ә) Тақырыптағы негізгі ойды жазу б) өзара талқылау | Оқушылар Болжам-да тақырып бойынша Бұрыннан не білемін? Не білуім керек? сұрағына жауап жазады. Ал Жаңа ақпарат бөлігіне Не білдім? Қандай маңызды сәттерді енді анықтадым? сұрағына жауап жазады.
| Үш шапалақ, бағалау парағы | Мәтін үзінділері, кесте
| |||||||||
19 мин | Бекіту. А-деңгей. Электрондық оқулықтың тапсырмасын орындау. В-деңгей. Дайын материалдардан «Гулдер» тақырыбында (2 беттік, анимациялы) жоба құру. В-деңгей. Дайын материалдардан «Андройд» тақырыбында (2 беттік анимациялы) толықтыру. С. Шығармашылық тапсырма. Суреттер топтамасынан (2-3 беттік анимациялы) жоба құру, ат қою, эссе қосу. |
Электрондық оқулықтан сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды орындайды.
Жоба құрады.
Жоба құрады. Жоба құрады. Ат қояды. Эссе қосады |
| Электрондық оқулық
Дайын бума Дайын бума | |||||||||
5 мин | 4. Ой толғау. Синкуейн. 5жол өлең. Көрме зат есім. Әсем, тартымды сын есім Танытады, қаратады, паш етеді етістік Көрме жаңаны жарнамалап береді сөйлем Музей синоним сөз |
5 жолдық өлең құрастырады.
| Үш шапалақ | Слайд | |||||||||
2 мин | Бағалау. Кері байланыс. Бағалау парағы. |
№ |
Күтілетін нәтижелер | Балы | Өзін-өзі бағалау | Баға | |||||||
| Біреудің көмегімен | Еш көмексіз | жартылай |
|
| ||||||||
| 0 | 1 | 0,5 |
|
| ||||||||
«Презентация» ұғымын аша аламын. |
|
|
|
|
| ||||||||
| Презентациян құруды бастай аламын. |
|
|
|
|
| |||||||
| Презентацияға нысандар қоя аламын |
|
|
|
|
| |||||||
| Презентацияны көркемдей аламын |
|
|
|
|
| |||||||
| Презентация нысандарына анимация жасай аламын |
|
|
|
|
| |||||||
| Презентацияны демонстрациялай аламын |
|
|
|
|
| |||||||
| 5,5-6 балл ------"5"; 4,5-5 балл ----- "4"; 4 балл -----"3" |
|
|
|
|
| |||||||
Оқушы аты-жөні: |
|
|
Кері байланыс: БҮҮ стратегиясы
Кеспе қағаздар
2 мин
Үйге тапсырма.
1.Тақырып бойынша деректер жинақтап әкелу.
2. Еркін тақырыпта жоба құру
(2-3 беттік)
Слайд