- Учителю
- Урок в 5 класі на тему 'Створення графічних зображень за поданим планом'
Урок в 5 класі на тему 'Створення графічних зображень за поданим планом'
Тема. Створення графічних зображень за поданим планом.
Мета. Повторити призначення й спосіб використання основних інструментів для створення графічних об'єктів в середовищі графічного редактора, навчитись складати послідовність дій для створення графічного зображення в середовищі визначеного графічного редактора.
Тип. Комбінований.
Обладнання та матеріали. Презентація, конверти з завданнями, літери І, Н, Д, А, проектор, мультимедійний екран, комп'ютери.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий, день!»
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітаємо їх, будь ласка. Сідайте…
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. (5 хв.)
- А ще сьогодні я отримала незвичайний лист від героїні казки Льюїса Керрола Аліси… Давайте його прочитаємо.
Лист:
Любі мої друзі!
Нещодавно я дізналася, що ви вивчаєте програму, де можна створити будь-яке зображення. Тож ви зможете виконати моє прохання. Справа в тому, що я люблю мандрувати і зараз я дуже далеко від дома - у Країні Чудес. Мені тут подобається, тому що я, як і ви, дуже допитлива, люблю загадки та дізнаватись про щось нове. Але я хвилююсь за свою улюблену кішку, що їй зараз без мене сумно… Тож намалюйте їй друзів, будь ласка та надішліть ваші малюнки листом на її ім'я. А щоб вам це було не складно зробити потрібно знати про одну річ, про яку ви почуєте у моїй пісні… Успіхів вам.
Ваша Аліса.
Починає звучати пісня…
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. (5 хв.)
- Діти, чи здогадалися ви, про що нам ще потрібно знати, щоб виконати прохання Аліси?
- Може хтось, навіть, здогадався що ми будемо робити сьогодні на уроці… (малювати кішку за планом)
- Так дійсно, також повторимо призначення й спосіб використання основних інструментів для створення графічних об'єктів в середовищі графічного редактора, навчимось бачити послідовність дій для створення графічного зображення, аналізувати зображення.
- Тож тема нашого уроку «Практична робота 3. Створення графічних зображень за поданим планом» (діти записують у зошит.)
- Епіграфом до нашого уроку стане девіз Аліси «Перед тим, як щось робити, потрібно скласти план!».
ІV. Актуалізація опорних знань учнів. (5 хв.)
- Діти, підніміть руки, хто з вас пам'ятає ім'я кішки Аліси, нам же потрібно надіслати їй наші малюнки. (…)
- Не будемо втрачати надії (якщо ніхто не знає імені) або зараз перевіримо ваші знання (якщо хтось знає ім'я)… ось воно сховане на дошці, а щоб його відкрити потрібно виконати завдання. Але їх багато і ми можемо не встигнути їх виконати та ще і намалювати кішку, тому нам потрібно об'єднатися по групах.
(діти об'єднуються у 3 групи)
V. Первинне ознайомлення з новим матеріалом. (10 хв.)
- Поняття «планування» вам уже знайоме. На яких предметах ви з ним зустрічались? (математика, музика, праця…)
- Доберіть слова-синоніми до слова План (інструкція, послідовність, алгоритм, стратегія)
- Розробка плану побудови зображення, як ви знаєте, складається з 3-х етапів.
- Ітак, завдання 1. (Діти отримують конверти).
Визначте, який етап вам дістався, складіть послідовність дій в цьому етапі.
Для виконання цього завдання скористуйтеся підручником ст. 107.
Після виконання завдань вчитель відкриває 2 літери ім'я кішки.
- Завдання 2. (Діти отримують конверти).
- З'ясуйте, за якою послідовністю та за допомогою яких інструментів були створені ці зображення
1.
приклад відповіді
2.
приклад відповіді
3.
Вчитель відкриває останні 2 літери ім'я кішки (утворюється ДІНА)
Фізкультхвилинка
Тихесенько котик крадеться,
Мишку, може, він діждеться.
Мишка з нірки вибігає,
Котик її доганяє.
Бігав, бігав - не догнав,
Спотикнувся та й упав.
V. Закріплення нових знань. (15 хв.)
- А тепер настав час намалювати друзів для Діни.
1. Інструктаж з БЖ.
2. Виконання практичної роботи за планом.
План малювання кішки
3. Вправи для очей.
VІ. Рефлексія (3хв.)
Наш урок дійшов кінця. И мені хотілося дізнатися вашого враження від зробленої роботи
-
Я дізнався…
-
Я навчився…
-
Мені сподобалося…
-
Мені було важко…
-
Мені було легко…
-
Я можу використати нові знання…
VІІ. Підсумок уроку.(2 хв.)
Виставлення оцінок.
- Дякую за урок.