- Учителю
- Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Кестелік, иерархиялық, желілік деректер қоры' (11 сынып)
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Кестелік, иерархиялық, желілік деректер қоры' (11 сынып)
Сабақтың номері 8 | Сынып 11 Кезеңі 1 | Бала саны: | Пәні: информатика | Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н. | Жоқтар | Сынып жетекшісі
| |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Кестелік, иерархиялық, желілік деректер қоры | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларды деректер қоры ұғымымен, оның түрлерімен таныстырып, деректер қорын құру тәсілдерін қолдана отырып, компьютермен жұмыс жасауға машықтау | ||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | MS Access бағдарламасының мүмкіндіктерімен танысып, деректер қорын құру тәсілдерін меңгереді, деректер қорымен компьютерде жұмыс жасауға дағдыланады. Теориялық білімдерін практикада қолдана алады. | ||||||||||||||||||
Қолданылатын ресурстар | үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер, проектор, интерактивті тақта | ||||||||||||||||||
Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері | Кіріспе жағымды психологиялық ахуал | Білім өзектілігін дәйектеу | Жаңа материал оқу | Проблемаларды талқылау және шешу | Оқу есептерін шешу | Бақылау және кері байланыс | Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары | ||||||||||||
Қолданылатын стратегиялар | Көбелектер тарату, сергіту | «ИЯ-ЖОҚ» | Мәнмәтінмен жұмыс | Постер қорғау | Компьютерде тәжірибелік жұмыс | Рефлексия Жиынтық қалыптастырушы |
| ||||||||||||
Сабақтың жоспары | 1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3«ИЯ-ЖОҚ» Қауіпсіздік ережелеріне тапсырма 4 Мәтінмен жұмыс 5 Компьютермен тәжірибелік жұмыс Сергіту 6 постер қорғау 7 Компьютерлік тест Activote 9 Бағалау 10 Рефлексия | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Блум | Пайдаланыл-ған ресурс | Бағалау | Ескертулер Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд. | АВС әрекеті Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы, | ||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен амандасып, көбелектер арқылы топқа бөлу. | Алтын ережелерді жазу Тақтаны сүрту Бағалау парағын таратады Аты мен жақсы бір қасиетін жазады. |
| Журнал ереже | 2 минут |
|
| ||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру | «ИЯ-ЖОҚ» кестесін оқушыларға таратады. «ИЯ-ЖОҚ» кестесіне жазбаша жауап береді және бірін бірі тексеріп, бағалайды. Тақтаға дұрыс жауаптарды жазады. | Қалыптастырушы бағалауы керек | ахуал |
| 5 минут |
|
| ||||||||||||
Негізгі бөлім Мәнтмәтінмен жұмыс | Оқушыларға жаңа тақырыпты презентация арқылы баяндап, өзара талдайды. | Жауап береді немесе дұрыстығын растайды | Білу | кітап Тірек материалдар | 8 минут |
|
| ||||||||||||
Компьютермен тәжірибелік жұмыс. | Берілген тапсырманы компьютерге жеке отырып жұмыс жасайды | Дәптермен жұмыс |
|
| 8 минут |
|
| ||||||||||||
Сергіту сәті | Ақпаратты мақал-мәтелдермен сәйкестендіру. | Сұрақтарға жауап беру. |
| 3 минут |
|
| |||||||||||||
Постермен жұмыс | 1-топ «Деректер қоры және олардың түрлері. 2-топ « Кестелік деректер қорының негізгі элементтері» | Сұрақтарға жауап береді Оқушылар өзара топпен талқылайды, ойларын сыныппен бөліседі | Түсіну | Дәптер Үлестірме кітап | 8 минут |
|
| ||||||||||||
Қорытынды бөлім. | Компьютер арқылы электронды тест тапсырады. | Тест 10 сұрақтан тұрады |
| 90-100 бес 70-90 торт 40-70 уш | 5 минут |
|
| ||||||||||||
Бағалау | Топ басшылары сабақтың әр кезеңінде оқушыларды бағалап отырады. | Тапсырманы орындау Өзін бағалалау |
| Компьютерде жұмыс ОЖ | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Рефлексия | «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы | Оқушылар стикерлерін толтырып, стендке іледі. |
|
|
|
|
| ||||||||||||
Үйге тапсырма | Өз сынып оқушылары туралы толық мағлұматты қамтитын деректер қорын ұйымдастыру
|
|
|
|
|
|
|