7


Текстовой редактор

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, №77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицейінің информатика пәні мұғалімі Джамашева Нургуль Шамшиддиновна. Архифте сабақ жоспары және презентация. Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, №77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-л
предварительный просмотр материала


Бекітемін

______________І.Т.Макаев

Шымкент қаласы №77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицей

Информатика пән мұғалімі Джамашева Нургуль Шамшиддиновна

Қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы: 5 Е Мерзімі: 4.03.2015 ж

Тақырыбы: Мәтіндік редактор. WordPad мәтіндік редактордың интерфейсі

Мақсаты: Мәтіндік редактор туралы терең түсінік бере отырып, оның ерекшеліктерін ұғындыру.

Табыс критерийі:

  1. Мәтіндік редактор туралы білу

  2. Мәтіндік редактордың элементтерін ажырата білу

  3. Мәтіндік редактор элементтерінің қызметтерін білу

Күтілетін нәтижелері:

Мәтіндік редакторы туралы біледі, оның элементтерін салыстыра отырып, ерекшелігін айқындап жұмыс істей алады.

Әдіс-тәсілдер: Мозайка, Сиқырлы сұрақтар, Джигcо әдісінің елшілік стратегиясы, Кластер әдісі, Беc caycaқ

Кіріктірілген модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сын тұрғысынан ойлауға үйрету , ақпараттық -коммуникациялық технологияларды қолдану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.


Уақыт



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтижелер

2

1.Топтастыру. «Мозaйкa»

Сурет қималары арқылы мозайка әдісінің ережесі бойынша топтастырамын.

Оқушылар сол қима қағаздарды құрастыру арқылы топтасу керек

Жаңа тақырыпты ашу мақсатында және оқушылардың ойлау қабілетін арттыру

5

  1. Құрастырған сурет бойынша мағынасын талдау, салыстыру

Топпен бірге сол суретті талдап айтып береді, салыстырып айырмашылығын айтады

Оқушының қызығушылығын арттыру, мәтіндік редактордың түрлерін ажырата біледі.

8

  1. Үй тапсырмасы: «Сиқырлы сұрақтар»

«Лото» ойыны. Себетке салынған сұрақтарды оқушыларға ұсынамын.

Оқушылар себеттегі стикерлерді өздері алады, тобымен ақылдасып жауап береді. Егер топ жауап бере алмаса басқа топ жауап береді.

Оқушылардың

логикалық ойлау жылдамдықтары артады, әңгіме -дебат қалыптасады, сыни тұрғыдан ойлана алады

8

  1. Жаңа сабақ. «ДЖИГСО» әдісінің елшілік стратегиясы бойынша топтық жұмыс арқылы бір-біріне топ арасында түсіндіре отырып, тапсырмаларды орындау.

І топ- Мәтіндік редакторының қызметі

ІІ топ - WordPad мәтіндік редактордың интерфейсі

ІІІ топ- Мәтіннің құрылымы

IV топ-Абзацтың қасиеттері

Елшілік стратегиясы бойынша әр топтың лидері сағат тілі бойымен келесі топқа барып ақпарат алып өз тобына келіп айтады, өзінің тобы өздерінің тапсырмасы бойынша мәлімет беріп толықтырады.

Өзара байланыс орната отырып, диалог орнайды, өз пікірін дәлелдейді. ЖАДА дамиды

2

  1. Сергіту сәті. Бейнебаян

Оқушылар жаппай орындарынан тұрып, бейнебаянда көрсетіліп жатқан биді өз қимылымен қайталау арқылы билейді

Бой жазу мақсатында

13

  1. Жаңа сабақты пысықтау. «Кластер» әдісі. Әр топ өзді-өзі постер құрастырады, тақырыптың мағынасын жан-жақты ашады

Топ тапсырмалары:

І топ- Мәтіндік редакторы не үшін қажет?

ІІтоп - WordPad мәтіндік редактордың интерфейсі дегеніміз не?

ІІІтоп- Мәтіннің құрылымы дегеніміз не?

IVтоп-Абзацтың қасиеттері дегеніміз не?

Түрткі сұрақтар беру, нақты нұсқау беру арқылы

Теория мен практиканы үйлестіре отырып, осы тақырыптар бойынша оқушылар берілген тапсырмамен топтық жұмыста постер жасайды, қорғайды, сыни тұрғыдан ойланады, жаданы одан әрмен дамытады, зерттеушілік әңгіме қалыптасады.

Жаңа сабақты қалай меңгергенін анықтау, топтық жұмысқа дағдыландыру,сын тұрғысынан ойланады. оқулықпен жұмыс жасауға дағдыланады, зерттеушілік әңгіме орын алады.даму аймағы орын алады.

4

  1. Қорытынды : «Беc caycaқ». Жұптық бағалау ережесімен таныстырамын.

Бес саусаққа критерийлерін жазамын

1. Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді

2.Кім бүгін белсенді?

3.Кімнің идеясымен постер қорғалды

4.Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды ?

5.Лидер деп кімді санайсың?

Бес саусақ әдісі арқылы бір-бірін бағалайды . Топ мүшелері бір-бірін бағалайды, шынайы баға орын алады, бағалауды үйренеді.


Нақты көшбасшы оқушыны анықтау және де шынай бағалауға дағдыланады.

3

  1. Бағалау:

Әр топқа бағалау парақтарын беремін. Сол арқылы бағалаймын

  1. Үйге тапсырма.Тақырыпты оқу, ребус жасау.

  2. Кері байланыс "Хат қалта"

Әр топтың топ басшысы тобындағы оқушыларға мұғалім берген ұпайларды жазып отырады.


Тапсырманы күнделіктеріне жазады.

Хат қалтаға стикерлерін жабыстыру арқылы өздерінің ойларын жазады.

Әр оқушының жеке жұмысын анықтау, қай жерде қатыспағанын анықтау, бағаны шынайы қоюға дағдыландыру

Өздерін-өзі бағалайды

Бағалау критреийлері

Оқушылардың аты-жөні (І-ТОП)

1.Мәтіндік редактор туралы айтты

2 балл

2.Мәтіндік редактордың элементтерін ажыратты

3 балл

3.Мәтіндік редактор элементтерінің қызметтерін талдап корсетти

5 балл

1

2

3

4

5

2балл - «3», 3балл - «4», 5балл - «5»

Бағалау критреийлері

Оқушылардың аты-жөні (ІІ-ТОП)

1.Мәтіндік редактор туралы айтты

2 балл

2.Мәтіндік редактордың элементтерін ажыратты

3 балл

3.Мәтіндік редактор элементтерінің қызметтерін талдап корсетти

5 балл

1

2

3

4

5

2балл - «3», 3балл - «4», 5балл - «5»

Бағалау критреийлері

Оқушылардың аты-жөні (ІІІ-ТОП)

1.Мәтіндік редактор туралы айтты

2 балл

2.Мәтіндік редактордың элементтерін ажыратты

3 балл

3.Мәтіндік редактор элементтерінің қызметтерін талдап корсетти

5 балл

1

2

3

4

5

2балл - «3», 3балл - «4», 5балл - «5»

Бағалау критреийлері

Оқушылардың аты-жөні (ІV-ТОП)

1.Мәтіндік редактор туралы айтты

2 балл

2.Мәтіндік редактордың элементтерін ажыратты

3 балл

3.Мәтіндік редактор элементтерінің қызметтерін талдап корсетти

5 балл

1

2

3

4

5


2балл - «3», 3балл - «4», 5балл - «5»





Жұптық бағалау критерийлері

Оқушылардың аты-жөні (І-ТОП)

1. Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді


2.Кім бүгін белсенді?


3.Кімнің идеясымен постер қорғалды


4.Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды ?


5.Лидер деп кімді санайсың?

1

2

3

4

5


Жұптық бағалау критерийлері

Оқушылардың аты-жөні (ІІ-ТОП)

1. Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді


2.Кім бүгін белсенді?


3.Кімнің идеясымен постер қорғалды

4.Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды ?


5.Лидер деп кімді санайсың?

1

2

3

4

5


Жұптық бағалау критерийлері

Оқушылардың аты-жөні (ІІІ-ТОП)

1. Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді


2.Кім бүгін белсенді?


3.Кімнің идеясымен постер қорғалды


4.Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды ?


5.Лидер деп кімді санайсың?

1

2

3

4

5


Жұптық бағалау критерийлері

Оқушылардың аты-жөні (ІІІ-ТОП)

1. Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді


2.Кім бүгін белсенді?


3.Кімнің идеясымен постер қорғалды

4.Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды ?

5.Лидер деп кімді санайсың?

1

2

3

4

5





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал