7


  • Учителю
  • 12 урок 'Продовжуємо вивчати клавіатуру' (2 клас)

12 урок 'Продовжуємо вивчати клавіатуру' (2 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тема: Продовжуємо вивчати клавіатуру. Мета: Закріпити знання пристроїв комп’ютера, їх призначення, вміння працювати з мишею та клавіатурою; ознайомити учнів із функціями курсора. Розвивати уважність, пам'ять,мовлення, логічне мислення, сформувати вміння узагальнювати,
предварительный просмотр материала

Дата:____________

Клас: 2

Тема: Продовжуємо вивчати клавіатуру.

Мета: Закріпити знання пристроїв комп'ютера, їх призначення, вміння працювати з мишею та клавіатурою; ознайомити учнів із функціями курсора. Розвивати уважність, пам'ять,мовлення, логічне мислення, сформувати вміння узагальнювати, міркувати. Виховувати відповідальність, самостійність, підвищувати інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: удосконалення і закріплення знань, умінь та навичок.

Обладнання: клавіатурний тренажер RapidTyping, презентація «Знайомство з клавіатурою».

Хід уроку


І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

IІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розминка

1. Четверо товаришів спускалися з гори на санчатах. Ігор проїхав далі, ніж Роман. Роман проїхав менше, ніж Олег, але далі, ніж Вадим. Хто проїхав найменше?

2. Бабуся купила десять яблук. Три пари яблук вона вже поклалав сумку. Скільки яблук їй ще треба покласти?

3. У який горщик не можна налити води?

4. На яке дерево сідає ворона під час сильної зливи?

5. Іра, Таня, Микола і Степан збирали гриби. Таня зібрала більшеза всіх, Іра - не менше від усіх. Хто зібрав більше - хлопчикичи дівчатка?

Фронтальне опитування

1. Яку тему ми вивчали на минулому уроці?

2. Яке призначення має клавіша Enter?

3. Де вона знаходиться?

4. Де знаходиться клавіша Esc?

5. Яка її роль?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати клавіатуру. Зараз повторимо, які букви знаходяться у першому, другому і третьому рядах клавіатури. Отже, тема уроку «Ще про клавіатуру».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Учитель. Ви вже не раз бачили на екрані монітора маленьку рисочку. Вона мигає. Це курсор. Він вказує, де зараз на екрані з'явиться буква або ще якийсь символ. Сьогодні на уроці ви маєте навчитися набирати слова та речення на клавіатурі.

Курсор можна переміщувати по екрану монітора, натиснувши клавішу-стрілочку.

Якщо натиснути клавішу зі стрілочкою вниз, то курсор пере­міститься вниз на один рядок.

Коли натиснути клавішу зі стрілочкою вгору, то курсор пере­міститься вгору на один рядок.

Натиснувши клавішу зі стрілочкою вліво, ви побачите, що курсор переміститься ліворуч на один знак.

Натиснувши клавішу зі стрілочкою вправо, ви побачите, що курсор переміститься праворуч на один знак.

Якщо ви помилились, наприклад, натиснули клавішу з буквою «А» двічі, це легко виправити. Треба натиснути клавішу Back Space - і буква, що знаходиться ліворуч від курсора, зникне з екрана. Можна натиснути клавішу Delete - і тоді зникне буква, що знаходиться праворуч від курсора.

Словничок

Delete - видалення.

V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Робота за підручником

§ 11, запитання і завдання: № 1, 2.

Додаткові завдання

Назвіть зайве слово. Поясніть, чому воно зайве.

  • Заєць, вовк, лисиця, корова.

  • Диван, ліжко, шафа, парта.

  • Принтер, сканер, монітор, колонки.

  • Сканер, клавіатура, мікрофон, монітор.

  • Мікрофон, монітор, миша, принтер.

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз.

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

І до праці приступати.

VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Повторення правил роботи за комп'ютером

1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.

2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Робота за комп'ютером

§ 12, працюємо за комп'ютером.

Релаксація

1. Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки ліворуч і праворуч, угору і вниз. Повторити 4-5 разів.

2. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

VIII. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Завдання на повторення

Розгадайте кросворд. Із букв у позначених клітинках складіть ще одне комп'ютерне слово.


Пристрій подібний до телевізора


Удома цей предмет використовують для

зберігання використаних та непотрібних речей,

а в комп'ютері для непотрібної інформації

Цей пристрій названо на честь маленької

тваринки з довгим

хвостом


Так на­

зивають

при­

стрій

для збе­

рігання

даних

у ком­

п'ютер

П


П


Ма­

ленькі

значки

на Ро­

бочому

столі


м

и

ш

А

К

І


м

о

н

і

т

о

р


К


,

Ш

Т

Б

Я

И

О


К

Л

а

в

і

а

Т

у

р

а


к

н

и

Г

а


О

Ь


Р

К

А


М


И


Системний …


Назва цього пристрою вказує на його складові елементи


Після того як з'явився комп'ютер, цей предмет використовували як основний засіб для зберігання інформації

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 11, для кмітливих: № 1, 2.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал