- Учителю
- Планирование 'Информация' (5 класс)
Планирование 'Информация' (5 класс)
Күні: 9.09-15.09 | 5 сынып | 2 сабақ | ||||
Сабақ тақырыбы: | Ақпарат мазмұны, түрлері, қасиеттері | |||||
Сабақтың мақсаты: | Ақпарат ұғымын түсіне отырып оның түрлері мен қасиеттерін ажыра білу | |||||
Күтілетін нәтиже: |
| |||||
Негізгі дереккөздер: | Оқулық «Информатика» 5 сынып, интернет көздері, стикер, интерактивті тақта, слайд, видео, кесте | |||||
Сабақ кезеңдері және тапсырмалар түрі | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | |||
Сабақ барысы | ||||||
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық «Өзіңізге тілегенді, өзгелерге тілеңіз» (оқушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінің қолын алып, жұптасына тілегін айту керек) Жұпқа бөлу (есімдерінің әрпі бойынша ретке тұру) | Оқушыларға сәттілік тілеу | Оқушылар өз жұптарына сәттілік тілейді. Жұпқа бөлінеді. | Формативті | |||
Үй тапсырмасы «Өзіңді тексер» тапсырмасы
| Үй тапсырмасының дұрыс орындалғандығын қадағалайды. | Оқушылар жұпқа бөлініп дәптерлерін ауыстырады және тапсырманы тексереді | Оқушылардың бірін-бірі бағалауы | |||
Қызығушылықты ояту | Презентация көрсетіледі | Оқушы презентацияны көреді, жаіа ақпарат қабылдайды | Формативті | |||
Мағынаны тану -Ақпаратты біз қандай нысандардан аламыз? -Ақпаратты неше топқа жіктеуге болады? | Ақпарат қабылдауға мысал келтіреді | Өз ойларын ортаға салады | Формативті | |||
Тапсырма орындау Кестені толтыру | Тақтаға ақпарат түрлерін бөліп жазуға тапсырма көрсету | Тапсырманы орындайды |
| |||
Кері байланыс сабақтан алған әсерімен бөліседі -Менде бәрі тамаша мен бәрін де түсіндім. -Мен кейбір нәрселерді түсінбей қалдым. -Көмектесіңдер, мен ештеңе түсінбедім. | Стикер таратып беру | Бүгінгі сабақтан алған әсері туралы ой бөліседі |
| |||
Үй жұмысы | § 2, Бақылау сұрақтары мен тапсырмалар (16б) | Күнделікке жазып алады |
| |||
Бағалау | Оқушылардың сабаққа қатысуын бағалау |
| Формативті |