7


  • Учителю
  • ҚЫсқа мерзімді жоспар 'Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері'.

ҚЫсқа мерзімді жоспар 'Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері'.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ тақырыбы: Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері.

Мектеп: Островская орта мектебі

Күні: 2.10.2015

Мұғалім есімі: Кожаспаева Г.М.

Сынып 5 «А»

Қатысқандар саны: 5

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Ақпаратты қабылдау, сақтау және жіберу құралдарын, ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін үйрету.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Ақпаратты жөнелту арналарын біледі.

Ақпаратпен жұмыс істеу тәсілдерін үйренеді.

Ақпаратты сақтау құралдарын біледі.

Ақпаратты өңдеу тәсілдерін анықтай алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Ақпаратты сақтауды біледі, ақпартты қалай жеткізуді біледі.

Кейбір оқушылар:

Ақпаратты өңдей біледі.

Тілдік мақсат


Оқушылар ....(істей алады)

Оқушылар мәтін тере алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер

Өңдеу, сақтау, жөңелту, жеткізу, тасымалдау

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған мақсаттар:

Сіздер өз ақпараттарыңызды қандай тасығыштарда сақтар едіңіздер? (ой бөлісу, флешка, диск, компьютер т.б.)

Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба?

Алғашқы ақпаратты жеткізу құрылғысы неде еді?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Мюнстенберг әдістемесі

Ақпараттысақтауақпараттыөңдеуақпараттыжеткізуақпараттытасымалдауақпараттыпайдалану т.б.

Алдыңғы оқу :

Диалогтік оқыту. Мұғалім-оқушы, оқушы-оқушы.



Ақпарат дегеніміз не? Информатика қандай ғылым? Ақпараттың қандай түрлері бар? Ақпарат қандай арналарға бөлінеді?

Жоспар

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз )

Ресурстар


Басталуы:

5 мин

-Кіріспе.

Психологиялық ахуал

Жүректен жүрекке (Бір-біріне сәттілік тілейді, жақсы лебіздер білдіреді)

Топтастыру. Сиқырлы таяқша бойынша 2 топқа бөлу (таяқшаға әр оқушының атқаратын міндеттері жазылады) мысалы: Хатшы, баяндаушы, жол сілтеуші

Бағалау парағын таратып беру

Аты-жөні

Үй жұмысын қайталау

Топтағы белсенділік

Кітаппен жұмыс

Тәжірибелік жұмыс

Семантикалық карта

Қорытынды баға





























Видеодерек



Ортасы.



5 мин







10 мин

2 мин

8 мин



5 мин



-Жаңа сабақ.



  1. СТО

Информатика туралы не білесіз?



Белсенді тақтада презентация көрсету (Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері)



Топтық жұмыс:

1 топ 16-18 бет

2 топ 19-21 бет, оқып өзара топта талдайды, жинақтайды, қорытады.



Сергіту сәті «Көңілді күй» биі



Жеке жұмыс (Тәжірибелік жұмыс) «Ақпаратты сақтауға, жеткізуге және өңдеуге болады» мәтінін бас әріпті, сөздердің арасын ажыратуды сақтай отырып теріп жазу.


Папирус, тастар

Телеграф,телефон, теледидар, интернет

Дискі, флешка

Ақпаратты жеткізу арнасы

Ақпаратты жеткізу құралдары


+

Қазіргі ақпарат қайда сақталады?

+


Ерте заманда ақпаратты қайда сақтады?

+


Ақпаратты жөнелту үшін қолданылатын құрылғы?


+







АКТ



Оқулық



Оқулық 17-21 бет

Ноутбук



Семантикалық

карта

Аяқталуы.

10 мин

Қорытындылау. Флипчартта тақырып бойынша түсінгендерін жобада қорғайды.

Рефлексия.

Бүгін сендер қандай көңіл -күйдесіңдер ?

Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Үй жұмысы: 17-21 бет оқу

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс



Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:



2:



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?



1:



2:



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал