- Учителю
- ҚМЖ 'Компьютердің қосымша құрылғылары' (5 сынып)
ҚМЖ 'Компьютердің қосымша құрылғылары' (5 сынып)
Сыныбы: 5 б | Күні | Пәні:Информатика Сабақ №7 | Мұғалімі: Бүркітова А.Е | ||
Сабақтың тақырыбы: | Компьютердің қосымша құрылғылары | ||||
Мақсаты : | Оқушылардың компьютердің қосымша құрылғыларының міндеттері және мүмкіндіктері туралы білімдерін кеңейту. | ||||
Күтілетін нәтижелер: | А) Компьютердің қосымша құрылғыларының міндеттерін және мүмкіндіктерін біледі. В) Компьютердің негізгі және қосымша құрылғыларын ажыратады, практикада қолдана алады. С) Компьютердің өмірдегі рөліне мысалдар, дәлелдер келтіреді, маңыздылығын бағалайды. | ||||
Керекті жабдықтар: | Бағалау парақтары, үлестірмелер, тұсаукесерлер. | ||||
Сабақ барысы: | |||||
Сабақ кезеңдері: | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||
Кіріспе 3 минут | Кіріспе бөлімде ДК қосымша құрылғылары: жұпқа бөлемін. Сергіту сәті Ой сананы арттыру, | Оқушылар жұпқа бөлінеді Сергіту сәтін орындайды | |||
Тұсаукесер 7 минут: | Үй тапсырмасын сұрау Кубизм әдісі (өткен материалдарды қоса отырып сұрау) 1. Компьютердің негізгі құрылғыларын ата 2. Жүйелік қораптың бөліктерін ата? 3. Пернетақта бөліктерін ата 4. Монитордың қызметі қандай? 5. Компьютердің түрлері қандай? 6. Ақпараттың өлшем бірліктері?
Жұмбақ: 2 минут 1Монитор жанында бір қорап, 2.Төртбұрышты әйнек, Тұнып тұрған әлек (монитор) 3Қанша тетік тізілген 4.Кемірушіге ұқсайды бейнесі, Түсі оның сұр, құйрығы ұзын. Ойланып. Білгіш болсаң жауап берші, Қалай деп аталады аты оның? (тышқан) |
Сұрақтарға жауап береді
Жұмбақ шешеді | |||
Негізгі бөлім :
| Жұпқа бөлінген компьютердің құрылғыларының оқушылар атқаратын қызметіне тоқталады
Қосымша құрылғылар - компьютердің жүйелік блогына қосымша жалғанатын құрылғылар. Оларды жүйелік блоктың сыртына да, ішіне де қосуға болады.
| Зерттеушілік әдісімен жаңа сабаққа жұппен жұмыс жасайды. Қосымша құрылғының қызметін анықтайды | |||
Қорытынды | Семантикалық картамен жұмыс
Сәйкестендіру тестісі
| Семантикалық картамен жұмыс жасайды
Сәйкестендіру тесті | |||
Бағалау | «Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады. Бірін-бірі бағалайды, қолдау, қолпаштау Бағалау парағы Бағалау парағы |