- Учителю
- Сабақтың тақырыбы: 'Екілік арифметика'
Сабақтың тақырыбы: 'Екілік арифметика'
Күні: 28.09.2015 1.10.2015 | Пәні Информатика | Мұғалім аты-жөні
| 8 «а,ә,б» - сыныптары | Оқу-ісінің меңгерушісі
________ | |
Сабақтың тақырыбы: Екілік арифметика | |||||
Сілтеме: |
| ||||
Сабақтың мақсаты: | |||||
Білімділік мәні: | Оқушыларға екілік жүйедегі кесте бойынша арифметикалық амалдарды орындап, есептер шығаруда білімдерін тексеру. | ||||
Дамытушылық мәні: | Оқушылардың ойлау қабілетін және пәнге деген қызығушылығын дамыту. | ||||
Тәрбиелік мәні: | Жан-жақты дамыған білім деңгейі жоғары, теориялық білімін топ ортасында көрсете алатын жеке тұлғаны тәрбиелеу. | ||||
Нәтиже: |
| ||||
Түйінді идеялар: |
| ||||
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | ||||
Әдіс-тәсілдері: | Жаңа сабақты түсіндіру, ойын элементтері қолдану, сұрақ-жауап, тест жұмыстары. | ||||
Пәнаралық байланыс: |
| ||||
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) | |||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
|
| ||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) 1.Информатика ғылымы қай ғасырда пайда болды және қандай сөзден | |||||
| |||||
Қызығушылықты ояту (2 мин.) | |||||
8-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Екілік арифметика» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған. | Оқушылар зейін қойып тыңдайды
| ||||
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) | |||||
ББҮ (2 мин.) | |||||
ББҮ-ны толтыру | ББ бойынша флипчартта жазу | ||||
Білемін? | Білгім келеді? | Үйрендім? | |||
Сабақтың негізгі бөлімі (20 мин.) | |||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | |||||
Екілік жүйедегі арифметикалық амалдар ондық жүйедегі ережесі бойынша орындалады. Тек айырмашылығы қосу және азайту, көбейту кестесі арқылы орындалады және тек екі цифр қолданылады 0 және 1 сандары. | |||||
Ой толғаныс (4 мин.) | |||||
Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру | Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру | ||||
Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин.) | |||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау) Оқулықтағы есептерді шығару 16 бет. 2.3- тапсырма. Тест тапсырмасы | Оқулықтағы есептерді шығарады Тестке жауап береді | ||||
Бағалау (2 мин.) | |||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. | Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. | ||||
Үйге тапсырма (1 мин.) | |||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Үйге: 16 бет. 2.3-тапсырмаларды орындап келу. §1. «Екілік арифметика» тақырыбын оқып келу. | Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. | ||||
Рефлексия (2 мин.) | |||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. | Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |