7


  • Учителю
  • Урок информатики во 2 классе на тему 'Комбинирование объектов, создание изображений' + презентация.

Урок информатики во 2 классе на тему 'Комбинирование объектов, создание изображений' + презентация.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Предлагаемая разработка создана в помощь учителям начальных классов, преподающим информатику во втором классе и содержит конспект урока + презентацию, на базе которой проводится урок по изучению графического редактора и основ комбинирования объектов в единое це
предварительный просмотр материала

План-конспект
уроку інформатики(№ 27) у 2 класі

Тема: Комбінування об'єктів, створення зображень.

Тип уроку: комбінований
Цілі уроку:

  • перевірити засвоєння поняття графічного об'єкту;

  • навчити створювати графічні об'єкти в середовищі Tux Paint;

  • навчити комбінувати різні графічні об'єкти, витримуючи масштаб фігур;

  • розвивати інформаційну компетентність;

  • розвивати координацію рухів при роботі з мишею;

  • розвивати комунікативну компетентність.

Устаткування й матеріали до уроку: НКК, проектор, презентація PowerPoint,
ПЗ Tux Paint

Література:
підручник - Сходинки до інформатики, Г.В. Ломаковська, Г.О. Проценко,
Й.Я. Ривкінд, Ф.М. Ривкінд - К.: Видавничий дім «Освіта», 2012.

робочий зошит - Сходинки до інформатики, Г.В. Ломаковська,
Г.О. Проценко, Й.Я. Ривкінд, Ф.М. Ривкінд - К.: Видавничий дім
«Освіта», 2013.

Головна проблема: навчити комбінувати графічні об'єкти для створення
малюнків.

СТРУКТУРА УРОКУ

І. Організаційний момент - 1ʹ

ІІ. Перевірка домашнього завдання, контроль знань - 3ʹ

ІІІ. Актуалізація - 3ʹ

ІV. Вивчення нового матеріалу - 10ʹ

V. Фізкульт хвилинка - 1ʹ

VІ. Робота за комп'ютером (створення малюнків за інструкцією) - 15ʹ

VІІ. Закріплення вивченого - 5ʹ

VІІІ. Підсумок уроку - 1ʹ

ІХ. Домашнє завдання - 1ʹ




ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Перевірка відсутніх. Роздати матеріали для уроку. Налаштувати на продуктивну роботу(слайд 2).

Учитель: «Діти, вам подобається малювати? Тоді ми сьогодні на уроці займемося створенням малюнків з окремих об'єктів і не забудемо наш комп'ютер.»

ІІ. Перевірка домашнього завдання (слайди 3-4) - учні звіряють виконане завдання в робочому зошиті з відповідями на слайдах.
контроль знань (слайд 4) - учні розказують з яких графічних об'єктів складається картина, рахують їх кількість.

ІІІ. Актуалізація

Учням необхідно з отриманих графічних об'єктів створити малюнок-аплікацію. (дивись додаток 1). Учні створюють малюнок, вчитель допомагає створити комбінацію фігур. По завершенню висвітлюється слайд 6.

ІV. Вивчення нового матеріалу

А тепер діти навчимося комбінувати фігури за допомогою комп'ютера (слайд 7). На слайді вставлено гіперпосилання на запуск програми Tux Paint.
Краще розповідати матеріал використовуючи інтерактивну дошку, але можна і за комп'ютером. При розповіді звернути увагу на місця розташування клавіш інструментів та елементів інструментів, клавіші вибору масштабу, клавіш переходу від однієї групи елементів до іншої. Особливу увагу приділити інструментам «Штамп» та «Форми».

V. Фізкульт хвилинка

На слайді 8 треба натиснути на гіперпосилання. Кліп взято з Інтернету за адресою:

VІ. Робота за комп'ютером (створення малюнків за інструкцією), слайд 10.

Вчитель нагадує правила безпеки при роботі за комп'ютером.

Роботу можна провести за інструкцією, яка надана в підручнику на сторінці 134. Учитель контролює хід виконання роботи учнями, допомагає, корегує недоліки. Учням, які успішно завершили основне завдання, дається творче завдання - вставити в малюнок об'єкти з інструменту «Фігури»(на свій розсуд). Можна роботу виконати за індивідуальною інструкцією, яку треба розробити заздалегідь.

Найкращі малюнки роздруковуються для виставки.

VІІ. Закріплення вивченого, слайди 10, 11.

Робота в робочому зошиті (сторінка 50-51, завдання 3, 4).

В процесі виконання роботи вчитель задає питання - В якому порядку розміщуються об'єкти? Яка фігура найбільша, найменша? Яких фігур найбільше, найменше? Чи можна фігури розташувати інакше?

При виконанні учнями 4 завдання звучить музика Вагнера «Сон у літню ніч», вчитель роздруковує кращі малюнки, виконані учнями на комп'ютері.


VІІІ. Підсумок уроку

При підведенні підсумку уроку вчитель показує роздруковані малюнки. Звертає увагу на те, що це тільки перші кроки і можна виконувати більш складні малюнки. Аналізує хід виконання робіт у зошиті. Хвалить ВСІХ учнів за плідну роботу.

ІХ. Домашнє завдання, слайд 12

В робочому зошиті виконати завдання 5, сторінка 51 - обов'язково,
завдання 4 - за бажанням. в підручнику - сторінка 135,

Ps. Анімацію в презентації можна зробити на свій розсуд.



Додаток 1.

Елементи для створення малюнка-аплікації












 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал