7


  • Учителю
  • №1 Сарамандық жұмыс. ҚАуіпсіздік техникалық ережелері. Химиялық ыдыстармен танысу.

№1 Сарамандық жұмыс. ҚАуіпсіздік техникалық ережелері. Химиялық ыдыстармен танысу.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

8-сынып

Сабақтың тақырыбы:

№1 Сарамандық жұмыс. Қауіпсіздік техникалық ережелері. Химиялық ыдыстармен танысу.

Сілтеме

Жоспар, оқулық. Оқулықтар Ресурстар нұсқаулықтар

Электрондық оқулық

Сабақтың мақсаты:

Химия кабинетінде, лабораторияда химиялық ыдыстармен, реагенттермен қалай жұмыс жасау керектігі және қауіпсіздік ережесімен танысады. Химиялық ққндырғылармен, ыдыстармен танысады

Нәтиже

Заттар мен ыдыстарды пайдалану және қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтауды үйренеді.

Негізгі идея

Химиялық ыдыстардың атауларын химия тілінде атауды үйренеді

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Сабақтың әдіс

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Оқытуды бағалау. Өзара, өзін-өзі бағалау.

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту Диалогты-зерттеушілік

Оқыту формасы

Топтық жұмыс, критериалды бағалау, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ ны қолдану.

Сабақтың көрнекілігі:

Оқулық, сергіту сәті, постер, смайлинг, стикерлер

Сабақ барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты топқа бөлемін, оқушылар топ басшысын, оның көмекшісін, баяндаушыны, таймкиперді сайлайды. Топта жұмыс жасау тәртібін естеріне салу.

Жаңа сабақ:

№1 Сарамандық жұмыс. Қауіпсіздік техникалық ережелері. Химиялық ыдыстармен танысу.

Кезең

Сабақ бөлімдерінің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білім


Ойлану

№1 Сарамандық жұмыс. Қауіпсіздік техникалық ережелерін оқып біледі

оқулықтағы мәтінді меңгеру

Ой туғызу

Түсіну

Тақырыптың мағынасына зер салдырту

  1. Сарамандық сабақта берілген тапсырмалардың орындалу ретін түсінеді

Оқушылар кезекпен мәтін мазмұнымен бір-бірін таныстырады

Қолдану

Практикалық жұмыс

-Алдымен орындалатын жұмыспен танысып алу керек.

- Лабораторияда әр зат аты жазылып,белгілі орында сақталуы керек.

- Тәжірибеге қажетті заттарды мүмкіндігінше дәл мөлшерде және аз етіп алу керек.Реактивтерді үнемді қолдана білу керек

- Қыздырып жатқан ыдыс аузына үңілуге болмайды.

- Артық алынған реактивтің қалғанын қайтадан

таза зат салынған ыдысқа салуға немесе құйюға болмайды.

- Сақтық ережелерін орындамаса кез келген зат қауіпті болуы мүмкін

- Сақтандыру белгілеріне ерекше көңіл бөл

Лабораториялық құрал-жабдықтармен танысып түсінеді.

Оқушылар өзіндік жұмыс ретінде орындайды, қасындағы жолдасымен талқылайды (Бірлескен оқу)

Сергіту кезеңі

Жаттығу жасату

Сергіп қалады

Талдау

Қ.е қажеттілігін анықтайды

Әр қауіпсіздік ережесі туралы түсінгенін талдайды.

Лабораториялық ыдыстардың қай кезде қайсысы қолданылатынын біліп, талдату.

Оқулықтағы тапсырмаларды орындайды

Жинақтау (синтез.)

Алған білімді жинақтау

Түсінгендерін сарамандлық дәптерлеріне жаздырту


Мұғалім берген тапсырмаларды орындау арқылы білімін жинақтайды.

Бағалау

алған білімдерін сабақтың барысы бойынша бағалайды

химиялық ыдыстарды қалай қолдану керектігі туралы қорытынды жасайды

жасаған жұмыстарына талдау жасап, бағалайды.

Өз ойларын қағазға түсіреді

өзін-өзі бағалау

Рефлексия Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Несімен ұнады (ұнамады)?

Үйге тапсырма: келесі сабақты түсініп оқып келу. №2 сарамандық жұмыс

Анықтамаларды жаттау немесе өз түсінненіңмен жеткізе білу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал