- Учителю
- Тема: Оксиди. Реакція сполучення. 7 Клас
Тема: Оксиди. Реакція сполучення. 7 Клас
23/02 - 28/02 7клас
Тема: Оксиди. Реакція сполучення.
Мета:
Узагальнити й закріпити знання учнів про хімічні властивості кисню й методи його одержання; сформувати поняття про оксиди й реакції сполучення; розширити уявлення про оксиди як продукти горіння ; розвивати вміння складати рівняння хімічних реакцій взаємодії кисню з простими речовинами; поглибити знання про склад складних речовин на прикладі оксидів; удосконалювати навички складання бінарних сполук; розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння аналізувати, встановлювати причинно - наслідкові зв'язки; виховувати вміння працювати в колективі, наполягливість у досягненні мети.
Тип уроку: поглиблення знань.
Форми роботи: групова та індивідуальна форми роботи, бесіда.
Обладнання: періодична система хімічних елементів, опорна схема «Кисень».
Завдання для уроку.
Варіант 1
1. Позначте кількість речовин,що утворились в результаті реакції сполучення:
а) одна б) дві в) чотири г) три
2. Позначте оксид:
а) К2 S б) CaC2 в) CaO г)HNO3
3. Установіть відповідність між назвами речовин і формулами:
а)ферум (3) оксид 1)Р2О5
б) фосфор (5) оксид 2) SO2
в) сульфура (4) оксид 3) SO3
4) Fe2O3
4. Установіть відповідність між назвою досліду та його описом:
а) горіння сірки 1) горить жовтуватим полум'ям
б) горіння фосфору 2) горить слабким синім полум'ям
3) горить,розкидуючи яскраві іскри
5. Допишить рівняння реакції, розставте коєфіцієнти:
CH4 + O2 = CO2 + ?
6. Допишить рівняння реакції, розставте коєфіцієнти:
N2 + H2 = NH3
P Cl5 = P Cl3 + Cl2
Варіант 2
1. Укажить визначення оксиду:
а) утворений трьома елементамі,один з яких оксиген;
б) утворений одним елементом;
в) утворений двома елементамі,один з яких оксиген;
г) речовина не містить оксиген.
2. Позначте оксид:
а) СuО б) CaC2 в) К2 S г)HNO3
3. Установіть відповідність між назвами речовин і формулами:
а)ферум (2) оксид 1)N2О5
б) нітрогена (5) оксид 2) СO2
в) карбона (4) оксид 3) СO
4) FeO
4. Установіть відповідність між назвою досліду та його описом:
а) горіння магнія 1) зз'являється різкий запах
б) горіння фосфору 2) зз'являється осад
3) горить,розкидуючи яскраві іскри
5. Допишить рівняння реакції, розставте коєфіцієнти
Н2S + O2 = SO2 + ?
6. Допишить рівняння реакції, розставте коєфіцієнти
H2 + I2 = HI
CaCO3 = Ca O + CO2
Хід уроку.
І.Організаційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Схарактеризуйте хімічні властивості кисню.
2.Які речовини утворюються внаслідок взаємодії простих речовин з киснем?
3.Чим характеризується тип хімічних реакцій - сполучення?
4.Напиши рівняння хімічних реакцій між: киснем і кальцієм, калієм, алюмінієм, фосфором (ІІІ,V), воднем.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.(Розповідь.)
1.Повільне окиснення. Оксиди.
Мідь під час нагрівання темнішає, оскільки атоми Купруму, сполучаються з атомами Оксигену, утворюючи чорний порошок - купрум (ІІ) оксид:
2Cu + O2 = 2CuO
ІV. Вивчення нового матеріалу.(Розповідь.)
1.Повільне окиснення. Оксиди.
Мідь під час нагрівання темнішає, оскільки атоми Купруму, сполучаються з атомами Оксигену, утворюючи чорний порошок - купрум (ІІ) оксид:
2Cu + O2 = 2CuO
- дуже активна речовина, яка з багатьма речовина ми легко вступає в хімічні реакції, утворюючи оксиди.
Під час взаємодії простих і складних речовин із киснем утворюються оксиди тих елементів, які входять до складу речовини.
Ме + О2= МеО
ННе + О2 = Н2О + НеО
Хімічна взаємодія речовин із киснем називається реакцією окиснення.
Реакція окиснення, що супроводжується виділенням теплоти і світла, називається реакцією горіння. У кисні горіння відбувається інтенсивніше, ніж на повітрі.
V. Домашнє завдання.
1.Опрацюйте матеріал підручника.