7


Алкадиендер

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Топ : «Бақылау өлшеу аспаптары және автоматикасы» 12 топ Тақырыбы: Алкадиендер. Алкандиендердің қасиеттері Сабақ мақсаттары Алкадиендердің негізгі қасиеттерімен таныстыру, білімдерін толықтыра отырып теорияны практикамен ұштастыра білуге үйрету. Сабақтың түрі
предварительный просмотр материала

Топ : «Бақылау өлшеу аспаптары және автоматикасы» 12 топ

Тақырыбы:

Алкадиендер. Алкандиендердің қасиеттері

Сабақ мақсаттары

Алкадиендердің негізгі қасиеттерімен таныстыру, білімдерін толықтыра отырып теорияны практикамен ұштастыра білуге үйрету.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Білім беру технологиясы

Сыни тұрғыдан ойлау

Сабақтың білім беру формасы

Топпен бірлесе және жекелей атқаратын жұмысқа арналған

Сабақта қолданылатын әдіс тәсілдер

Диологтық әдіс, өзін-өзі бағалау, ауызша және жазбаша

Көрнекіліктер

Презентация, таратпа материалдар, бағалау парағы,

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру (10 мин)

Топқа бөлу. Реакция типтері арқылы. (қосылу, айырылу, орынбасу, алмасу, жану)

Уй тапсырмасын тексеруге реакция теңдеулерін беру

Топ ережесін қайталату.

Реакция типтері арқылы топқа бөлінеді.

Уй тапсырмасын тексеру үшін берілген реакция теңдеулерін жазады.

Кім зерек.

  1. Пропен-1+ су

  2. Пропен-1+ бромиді

  3. Бутен+ оттек

  4. Хлорпропан +натрий

  5. Пентен +сутек

Қызығушылықты ояту (5мин)

Криптограмманы шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтату


Криптограмманы шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды


Сұрақтар:

  • Алкандардын алғашқы өкілі - 13 6 18 1 7

  • Олефиндер деп аталатын көмірсутектер - 1 2 3 6 7

  • С18Н36 -дан жоғары алкендер қандай заттар - 8 1 18 18 9

  • Сутекті бөліп алу реакциясы - 4 6 20 5 4 15 2 6 17

  • Химиялық реакцияны жылдамдатын,

бірақ өздері реакцияға қатыспайтын заттар - 12 15 21 14 18 19 18

  • Алкендердің бесінші мүшесі - 10 6 7 18 6 7

  • Тіршілік көзі - 16 17

Алфавиттегі 6 әріп - 11

Мағынаны ажырату

(25 мин)

Топ ішінде бөліп берілген тақырыптарды INSERT әдісі бойынша оқулыққа қарындашпен түрте оқи отырып, топ ішінде талдау жүмыстарын жүргізіп, дәптерге жазба жұмыстарын түсірту. Әр топқа тақырыптар бөлініп беріліп, оны қорғау тапсырылады.

Топ ішінде бөліп берілген тақырыптарды INSERT әдісі бойынша оқулыққа қарындашпен түрте оқи отырып, жұппен және топ ішінде талдау жүмыстарын жүргізіп, дәптерге жазба жұмыстарын орындайды.

І топ: тақырып бойынша кластер әзірлейді

ІІ топ: ІNSERT кестесін толтырады

ІІІ топ: тақырып бойынша кластер әзірлейді

ІҮ топ: тақырып бойынша кластер әзірлейді

Ү топ: Алкан, алкен, алкадиен бойынша семантикалық карта әзірлейді

Тақырыптарды топта талқылап, постер әзірлеп қорғайды

Сабақты қорытындылау

« Ой толғаныс» (3 мин)

Синквейн әдісі (5 жолды өлең) бойынша сабақты қорытындылату

Алкадиендерге 5 жолды өлең қорғайды

Сийнквен әдісі

Алкадиен

  1. Зат есім (бір сөз)

  2. Сын есім (екі сөз)

  3. Етістік (үш сөз)

  4. Тақырыптың мағынасын ашатын ой ( 4 сөз)

  5. Тақырыптың негізін қалайтын бірінші сөздің синонимі (бір сөз)

Бағалау (1 мин)

Мұғалімнің бағалауы

Формативті бағалау

Мұғалім бағалайды

Үйге тапсырма (1 мин)

§4.3 (оқу) № 10 есеп шығару

§4.3 (оқу) № 10 есеп шығару

Рефлексия ( 1 мин)

Стикерге бугінгі сабақ бойынша ой-пікірлерін жазғызу

Болашақта білгісі келетіндері туралы өз ойларын стикерге жазып ілу.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал