7


  • Учителю
  • Химия 10 - сынып бақылау жұмысы 2 тоқсан

Химия 10 - сынып бақылау жұмысы 2 тоқсан

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Б. Намазбаев

Күні:28.12.15 Сыныбы: 10 Пәні: химия

Тақырыбы 32

№2 бақылау жұмысы

Мақсаты

Тақырыптың мазмұны арқылы тиапсырмаларды орындауға үйренеді, топ арақылы жұмыстарды дұрыс орындауға пайдаланады

Жалпы мақсат

Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Жаңа білім арқылы ой өрістері дамыйды,жаңа пікір Тіл байлығы дамып, ойын еркін жеткізе алады

7 модульдің қолданылуы

АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сурет сөйлейді, Венн диаграммасы, Кемпірқосақ әдісі, Тест

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

«Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл - күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушылардың мұндағы мақсаты жақсы тілектер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

Жұптық жұмыс «Пилот - Штурман» Штурман - басқарушы, пилот - орындаушы


1 - нұсқа

1.Атомдарда оң зарядталған ядро бар екендігін тапқан ғалым
А) А.Беккерель B) П.Кюри C) Э.Резерфорд D) Н.Пруст E) Д.Дальтон
2.Атом ядросының протон - нейрондық теориясы бойынша нейтрон санын табуға болатын формула
А) Ar = Z + N B) N = Ar - Z C) Z = Ar - N D) N = Z + Ar E) Z = Ar + N
3.Энергетикалық деңгейдегі электрондардың максимал санын анықтайтын формула:
А) N = 2n B) N = 2 / n ² C) N = 2n / 2 D) N = 2n ² E) N = n /2

4.Атом ядросының құрамында 33 протон және 42 нейтроны бар химиялық элемент
А) молибден B) мышьяк C) рений D) борий E) технеций
5.Атом радиусы ең ұзын элемент
А) Li B) Na C) Mg D) Al E) Cs

ІІ - нұсқа

1. Электрондық формуласы 1s ²2s ² 2p6 3s1 элемент
А) магний B) цинк C) натрий D) скандий E) алюминий

2.Күшті электролит
A) күкірт қышқылы B) көмір қышқылы C) сірке қышқылы
D) фосфор қышқылы E) күкіртті қышқыл
3.Іс жүзінде аяғына дейін жүретін реакция
A) Na2SO4+KCl→ B) Cr(NO3)2+Na2SO4→ C) NaNO3+KOH→
D) H2SO4+BaCl2→ E) H2SO4+KOH→
4.100 молекула тұздың 40 молекуласы иондарға диссоциацияланса, оның диссоциациялану дәрежесі
A) 40% B) 60% C) 4% D) 6% E) 2,5%
5.(NH4)3PO4 электролиттік диссоциацияланғанда неше ион пайда болады?

A)2 ; B)3; C )4; D)1; Е)5.


Түсіну

Сурет сөйлейді

Әр н суртет тапсырылыады өткен тақырыпқа қатысты тақырыпты ашып мағанасын түсіндіреді

І нұсқа ІІ нұсқа

Қолдану


І нұсқа
1. Мына молекулалардың: AlCl3, BeF2, PH3 кеңістіктегі құрылымын бейнеле. Гибридтің типін анықта.


ІІ нұсқа
1. Мына молекулалардың: AlBr3, BeI2, NH3 кеңістіктегі құрылымын бейнеле. Гибридтің типін анықта.

Талдау

Сабақты талдауда «Кемпірқосақ» әдісін пайдаланамын

І нұсқа
1. Мына комплексті қосылыстардың атын атап, әрбір комплексті қосылыстан орталық атом мен координациялық санды көрсет: а) K[Al(OH)4] ; K3[Fe(CN)6]; Na [Ag(H2O)4]
[Cu(NH3)4] (OH)2
ІІ нұсқа
1. Мына комплексті қосылыстардың атын атап, әрбір комплексті қосылыстан орталық атом мен координациялық санды көрсет: а) Na[Al(OH)4] ; Na3[Fe(H2O)6]; Na [Ag(S)4]
[Ag(NH3)2] OH

Жинақтау

Жеке жұмыс «есептер шығару»

І нұсқа

1. Көлемі 36,6 см3 массалық үлесі 40%-ті тығыздығы (р=1,414 г/см3) калий карбонаты ерітіндісіне тұз қышқылының артық мөлшері құйылды, бөлініп жатқан газды массасы 7,4 г кальций гидроксиді ерітіндісі арқылы өткізді. Түзілген тұнбаның массасын есепте.

ІІ нұсқа

1. Массасы 7,6 г калий және натрий гидридтерінің қоспасын судың артық мөлшерімен өңдеген кезде көлемі 5,6 мл сутек газы бөлініп шықты. Қоспадағы әрбір заттың массалық үлесін есепте.

Бағалау

(2 мин)

Бағалау парақшаларын толтыру

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Бағалау кретелилері : «5» -8-9 бал; «4» - 7-5; «3» -4-3; «2» - 2-1 бал

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

Үй тапсырмасы

ІІІ. Тарауды қайталау





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал