7


  • Учителю
  • Урок химиялық элементтердің валенттілігі

Урок химиялық элементтердің валенттілігі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



























Карта: Алгоритм

Сабақтың тақырыбы: Химиялық элементтердің валенттілігі

Пәні: Химия

Сынып: 8 «Б»

Пән мұғалімі: Ибраимова У.А.

















































2016-2017 оқу жылы

Күні: 07.10.2016ж Пәні: химия Сыныбы: 8 «Б»

Сабақтың тақырыбы: Химиялық элементтердің валенттілігі

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың валенттілік ұғымын, формуланы құрастыру туралы білімдерін қалыптастыру.

Сабақтың міндеті:

Білімділік: Оқушыларға валенттілік ұғымы туралы мағлұмат бере отырып, оларды атауларымен ажырата білуге, формуланы құрастыра білуге баулу.

Дамытушылық: Оқушылардың ықыласы мен белсенділігін арттыру. Тәжірибе жасау икемділіктерін, танымдық қабілеттерін, пәнге қызығушылықтарын дамыту.

Тәрбиелік: Өздігінен талпынып, жауапкершілікпен сезінетін саналы, өнегелі ұрпақ тәрбиелеу.

Сабақта қолданылатын технология: «Биоақпараттану және Синергетика»

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

  1. Көшбасшы сыныптастарына тілек білдіреді.

Оқушылар санын белгілеу (қанша оқушы 5 деген баға алады), 63 пайызға қанша оқушы «5» деген баға алғанда жететіндігімізді хабарлау.

Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау, мақсатын айту, түсіндіру.

Баған түрінде түсіндіру

Уақыт 1 түсіндіру уақытын жазу

Уақыт 2

Уақыт 3

Тақтада Жылдамдық -

Зейін -

Есептеу -

Шешу -

Сөздері тұрады. Мұғалім әр цикл бойынша жазып отырады.

(Оқушы алдында схема жатады.)

1 - цикл «Байқау». Оқушылардың субьективті тәжірибелерін өзектендіру. Оқушылар бірдей бір шапалақ ұрады. 1-цикл «Байқау» сөзін дәптерге жазады және жұмысқа кіріседі.

1-цикл «Байқау»

Үш тапсырма орындайды. ТКШ-АКШ-ЖКШ (5 бала + 30 секунд)V

P O

Na OH

Ұғымды ұйымдастыру.

Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады. Оқушылар тексереді.

Мұғалім ТКШ-? бала, АКШ-? бала, ЖКШ-? бала санын санап жазады. Оқу сапасын анықтайды. 63% -ға жетпеген есептерді мұғалім қайта түсіндіреді.

2 - цикл «Бекіту». Оқушылардың субьективті тәжірибелерін өзектендіру. Қабылдауды ұйымдастыру.

Оқушылар бірдей екі шапалақ ұрады. 2-цикл «Бекіту» сөзін дәптерге жазады және жұмысқа кіріседі.

2-цикл «Бекіту»

Үш тапсырма орындайды. ТКШ-АКШ-ЖКШ (5 бала + 30 секунд)III

Fe O



Ca (OH )2

Ұғымды ұйымдастыру.

Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады. Оқушылар тексереді.

Мұғалім ТКШ-? бала, АКШ-? бала, ЖКШ-? бала санын санап жазады.

Оқу сапасын анықтайды. 63% -ға жетпеген есептерді мұғалім қайта түсіндіреді.

</ 3 - цикл «Есте сақтау». Оқушылардың субьективті тәжірибелерін өзектендіру.

Қабылдауды ұйымдастыру.

Оқушылар бірдей үш шапалақ ұрады. 3-цикл «Есте сақтау» сөзін дәптерге жазады және жұмысқа кіріседі.

3-цикл «Есте сақтау»

Үш тапсырма орындайды. ТКШ-АКШ-ЖКШ (5 бала + 30 секунд)Ba O



NH3

Ұғымды ұйымдастыру.

Жұмыс аяқталған соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады. Оқушылар тексереді.

Мұғалім ТКШ-? бала, АКШ-? бала, ЖКШ-? бала санын санап жазады. Сабақтың оқу сапасын анықтайды.

Үй тапсырмасы.§12. 7-8 жаттығулар









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал