- Учителю
- Химия пәнінен сабақ жоспары 'Кремний, кремнийдің маңызды қосылыстары. Силикаттар. '
Химия пәнінен сабақ жоспары 'Кремний, кремнийдің маңызды қосылыстары. Силикаттар. '
Тақырыбы | Кремний, кремнийің маңызды қосылыстары. Силикаттар.. | ||||
Мақсаты | Адам организміндегі бейметалдардың құрамы мен маңызының химиялық үлгісі, бейметалдардың және олардың қосындыларының Қазақстанда кездесетін жерлерін білуге үйренеді, тәжірибені дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге нанды қадірлеуге, кісі еңбегін сыйлауға дағдыланады | ||||
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру | ||||
Күтілетін нәтиже | Тақырыптың мазмұнын игереді. .Сұрақтарға сын тұрғысынан ойлап, еркін жауап беруге үйренеді.Топтық жұмыс жасау барысында, оқушылардың сөйлеу дағдылары қалыптасады | ||||
7 модульдің қолданылуы | АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
| ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Егер мен ойыны,Интервью әдісі, Академиялық дау -дамай әдісі, Салыстырмалы карта, Кім жылдам
| ||||
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | ||||
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг | Журектен жүрекке тренингі і арқылы бір-бірімен амандасады;Топқа бөлу - әртүрлі суреттер таратады, топ ережелерін басшылыққа алып, топтық жұмыс жасайтындарын айтады | Оқушылар бір-біріне амандасуды жалғастырады;Оқушылар ұқсас фигуралар мен бірігіп 3топ құрайды, топ ережесін сақтайды,Топтар: бөлінеді | |||
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті |
| ||
Білім
Қызығушылық тарын ояту | «Егер мен» ойыны арқылы үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді | Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Тақтадағы сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау, соңына егер мен ойыны арқылы топтар өзара талқыласады | Оқушылар берген тапсырманы орындау. «Егер мен» ойыны бойынша оқушылар өткен тапсырма жайында өз қортындыларын жасайды | ||
Түсіну | Интервью әдісі тақырыбына арнайы тапсырмалар тарату
| Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіру Соңында интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдату | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді | ||
Қолдану | Топпен жұмысАкадемиялық дау -дамай әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсініу үшін арнайы тапсырмаларды қолдану | Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма таратылады,тапсырманы топ ішінде отырғызып топпен талқылату Ол үшін академиялық дау -дамай әдісін пайдалану | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы. | ||
Сергіту сәті | «Балапандар биі» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды. | ||
Талдау | Салыстырмалы картаны пайдалану арқылы тақырыпты талдау | Оқушыларға мәтінді топ ішінде әр қайсысына таратып беру. Топ ішінен топ басшы шығып тапсырманы салыстырады | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасау арқылы тақырыпты талдау, салыстыру | ||
Жинақтау | Кім жылдам арқылы сабақты жинақтайды | Әр топтан 2 оқушы ортаға шығып сұрақтарға жауап береді | Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды | ||
Бағалау | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпен бағалайды | ||
Рефлексия | Стикерлерді толтыру Екі жұлдыз бір тілек | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |