- Учителю
- Конспект урока по химии на тему 'Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан қышқылдардың химиялық қасиеттері'
Конспект урока по химии на тему 'Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан қышқылдардың химиялық қасиеттері'
Пәні | Химия | |||||
Класс | 9 "В" | |||||
Сабақтың тақырыбы | Электролиттік диссоциациялану теориясы тұрғысынан қышқылдардың химиялық қасиеттері | |||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың электролиттік диссоциация тұрғысынан қышқылдардың химиялық қасиеттері жөнінде білімдерін жүйелеп және тереңдету | |||||
Оқыту нәтижесі | Оқушылардың электролиттік диссоциация тұрғысынан қышқылдардың химиялық қасиеттерін біледі, молекулалық, толық-иондық, қысқартылған-иондық теңдеулерін жаза алады | |||||
Түйінді идея | Күшті қышқылдар иондарға толық диссоциацияланады | |||||
| Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурс | |
Кіріспе | 5 мин | «Достық торы» әдісі арқылы бір-бірлеріне сәттілік тілейді. Химиялық домино арқылы "Ион алмасу реакциялары" тақырыбы бойынша 3 топқа бөлінеміз. Топтың ережесін еске түсіру | Бір-бірлеріне сәттілік тілейді. 1-топ. "Тұнба түзіле жүретін реакциялар" 2-топ. "Газ бөліне жүретін реакциялар" 3-топ. "Аз диссоциацияланатын заттар" |
| Жіп мозайка | |
Тұсаукесер | 7 мин | "Кел, жаңалық ашайық!" әдісі арқылы "Қышқылдардың қасиеттері" тәжірибе көрсету. Осы тәжірибеден не байқадыңыздар? | Оқушылар тәжірибеден түсінгенін айтады.
| Реактивтер, пробирка | ||
Негізгі бөлім | 10 мин | "Үштік" модель 1-топ. Мәтінмен жұмыс 2-топ. Химиялық реакциялар 3-топ. Тәжірибе көрсету | 1,2-топ. Постер қорғайды 3-топ. Жасаған тәжірибені қорғайды. |
, | Флипчарт Реактивтер, пробирка | |
| 3 мин | Сергіту сәті Оқушыларға сөздер айтам, ол сөздер бүгінгі тақырыпта кездессе яғни дұрыс айтылса қол шапалақтайды, дұрыс емес болса аяқтарын топырлатады. Мысалы: | Оқушылар қолдарын шапалақтайды, аяқтарын топырлатады.
|
|
| |
| 10 мин | "Ротация" әдісі әр топқа есептер беру | Есептерді шығарады | Критерий | Флипчарт, маркер | |
Қорытынды | 5 мин | "Крестиктер-нөліктер" әдісі арқылы | Сұрақтарға жауап береді |
|
| |
| 5 мин | Қосымша материалдар | Интернеттен қышқылдар туралы мәлімет жинау |
|
|