7


  • Учителю
  • 9Сыныпқа химиядан Көмірсулар тақырыбына сабақ жоспары

9Сыныпқа химиядан Көмірсулар тақырыбына сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ жоспары: 21 мамыр

Уақыты: 8:50-9:35

Пәні: Химия

Сынып: 9«Ә»

Сабақтың тақырыбы: Көмірсулар

Сабақтың типі: интербелсенді, 7 модуль,Блум таксономиясы

Сабақтың әдіс-тәсілі: сыни тұрғыдан ойлау

Талантты және дарынды балалар: Сапаш Данияр, Асанғали Болатбек

Пәнаралық байланыс: математика

Негізгі түсініктер: химиялық реакция теңдеуі, өнім, реагент

Өткен сабақпен байланысы: оттекті органикалық қосылыстар жөніндегі білімдерін толықтыру

Бағалау:

  • Бақылау

  • Жұмысты бағалау

  • Сапалы білімді бағалау(оқуылар комментариясымен)

Қажетті құрал жабдықтар:

Интербелсенді тақта, слайдтар

Өлшемдік оқу қабілеті: 9 сынып







Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға көмірсулардың табиғатта таралуы,жіктелуі,қасиеттері,қолданылуы жайлы түсінік беру.

Дамытушылық: өз ойын тұжырымдап, тақырыптың мазмұнын жетілдіре отырып, өз ойын айтып беру дағдысын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ізденімпаздыққа,АКТ ны пайдалану барысында, жалпы сыныпта да өздерін ұқыпты ұстауға үйрету, топпен жұмыс істеуге, бірлікке, жауапкершілікке баулу.


Бағалау:

өте жақсы жақсы орташа


Көрнекілік: АКТ, 9 сынып ЭО, слайдтар

Уақыты

Жұмыстың түрі

Мұғалімнің рөлі

Оқушының рөлі

Басталуы:

5 мин


8:50-8:55















Білімділік

3 мин





Түсіндіру

Сынып оқушыларымен амандасу.

Оқушыларды түгендеу

Ынтымақтастық атмосферасын құру: ол үшін оқушыларды топтарға «Моносахаридтер», «Дисахаридтер», «Полисахаридтер» деп жазып,оқушылар қағаздарды өздері алып, топтарға бөлінеді.Топ ішінде бір-біріне тілек айтады

.Ашық жарқын жүрекпен,

Ақ ниетті тілекпен.

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық.

Балдай тәтті көңілмен

Сабағымызды бастайық.

Оқушылар келісім шарт қабылдайды.


Бүкіл сыныптың жұмысы

1.Оқушылар белсенді болу үшін «Ой қозғау»стратегиясын қолдану

Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпты тапқызып.сабақтың мақсатын қойғызу.

Сабақтың мақсаты мен бағалау критериилерін интербелсенді тақтадан көрсету және топтарға тапсырмаларын түсіндіру(слайдтан)



Мұғалім сабақты бастайды.

Оқушыларды топтарға бөлу.

Бүгінгі сабақтың мақсатын айту.

Мұғалім сабақты жалғастырады


Оқушылар тыңдайды.

Топтарға бөлінеді, бір-біріне жақсы тілектер айтады.


Оқушылар келісім шарт қабылдайды.

1.Біз барлығымыз өзімізді оқыту үшін жауаптымыз

2.Бір-бірімізді тыңдаймыз

3.Өз ойларымызбен бөлісеміз4.Уақытты үнемді пайдаланамыз

Ынтасы, қызығушылығы артады.


Танымпаздық іс-әрекеті,ойлау белсенділігі артады


Жаңа сабақ:





Талдау















Бекіту:


Пайымдау















Мағынаны тану:

Негізгі ұғымдар:

*Көмірсулар

*Моносахаридтер

*Дисахаридтер

Полисахаридтер

Оқушылар тақырыпты оқиды, негізгі-лерін түртіп алады және химиялық ерекшелік терін есте сақтайды.Жақсы түсінген оқушылар сабақты айтады.

Флипчарт қорғайды.Қосымша материалдар дайындайды .Проблемалық сұрақтарға жауап береді.


Ой-толғаныс:

  1. Сабақты бекіту мақсатында әр топқа тапсырмалар беріледі

  2. .І. Сынып оқушыларына осы тақырыптағы негізгі ұғымдарды меңгерту мақсатында лездеме сұрақтар қою :1).Жүзім қанты деп аталатын көмірсу? 2) Крахмалға реактив болатын зат? 3)Ауыр жұмыс істегенде адам неге тез шаршайды? 4) Глюкозаның ашуы нәтижесінде не түзіледі? ІІ.Ойланайық есептер шығарайық…

  3. ІV.Адасқан формулаларды табу V.Менің тұжырымым дұрыс па? VI.Әр топ өз тақырыптары бойынша «Синквейн» құрады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды сыни тұрғыдан бүгінгі тақырыптарға келтіру және тақырыпты ашып анықтамасын айтып өту.(оқушылар тапсырмаларды бірінші топта талқылайды ,содан кейін сыныпқа айтады)

  1. Берілген тапсырмалар бойынша топтар ойларын қорытып, ментальды карта мен жұмыс істеу.Жасаған жұмыстарын қабырғаларға іле отырып, топ мүшелері қорғайды.(әрбір тапсырманы орындау барысында оқушылар балл жинайды)

Бағалау критериилеріне қысқаша қайталау:

Жалпы сабақта орындаған тапсырмаларын қорытындылай отырып, оқушылар өздеріне баға қояды.

Дарынды оқушылар Сапаш Данияр мен Асанғали Болатбекке күрделірек тапсырмалар берілді.



Қалғандары көмектеседі


Топтарға тапсырмалар береді.Проблемалық сұрақтар қояды.

.І топқа -Моносахаридтер

ІІ топқа-Дисахаридтер

ІІІ топқа-Полисахаридтер

Оқушыларға сұрақтар қойып фишкамен бағалау.


Мұғалім жұмыстарын тексеріп жүреді,бағыттайды


Мұғалім талдайды, көмектеседі.



Оқушылар тапсырма алып тақтаға шығып кезекпен айтып өз-өзіне сенімі қалыптасады. Жазып, тапсырмаларды орындау барысында фишкалар жинап сабаққа қатысады.

Флипчарт жасайды.


Оқушылар тапсырмаларды орындау барысында фишкалар жинап сабаққа қатысады.


Оқушылар орындарында отырып өздеріне баға береді.


Сабақтың мақсатына оралу:

Қорытынды (жинақтау):


Көмірсулар тақырыптарына жалпы шолу жасау.ЭО

Оқушылармен аталған тарау бойынша қорытынды жасап бағаларын қою



Мұғалім сұрақтар қояды

Оқушылар жауап береді. Оқушылар бір-біріне хат жазады.


Бағалау:





Мұғалім оқушылар жинаған баллдарын есептеп критерии бойынша баға қояды.


Оқушылар сабақ барысында жинаған өз баллдарын алдарындағы бағалау парағы бойынша есептеп бағаларын біліп отырады.


Рефлексия:

Сабақта топта бірлесіп жұмыс істеу оқушыларға ұнаған, ұнамағанын тақтадағы плакатқа іліп шығады.


Өзіне қорытынды жазба жасайды


Сабақта топта бірлесіп жұмыс істеу оқушыларға ұнаған, ұнамағанын тақтаға ілінген плакатқа іліп шығады.











 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал