- Учителю
- Азот және фосфор қосылыстары . 10 сынып
Азот және фосфор қосылыстары . 10 сынып
Сыныбы 10 «а» |
Күні | ||
Тақырыбы
|
Азот,фосфор оның қосылыстары | ||
Мақсаты
|
Азот,фосфор оның қосылыстары туралы оқып-үйрену | ||
Күтілетін нәтиже |
А деңгейі -Азот және фосфордың периодтық жүйедегі орналасуын біледі. | ||
В деңгейі - Азот және фосфордың қосылыстарын сипаттай алады. | |||
С деңгейі- Алған білімдерін практикада қолдана алады. | |||
Дереккөздер, құрал-жабдықтар |
Оқулық: Ә.Темірболатова,Н.Нұрахметов Алматы «Мектеп»2011 | ||
Сабақтың барысы |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Кіріспе
Үй тапсырмасын тексеру |
5 мин
8 мин |
Сәлемдесу,түгелдеу. Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін «Сен ғажапсың»тренингін ойнату.
1.Алюминийдің химиялық таңбасы қандай ? 3. Периодтық жүйедегі орны қандай ? 5.Алюминийдің атомдық құрылысын, электрондық формуласын жаз.
II. оқушылар деңгейлік тапсырмалар орындайды. Химиялық диктант 3-деңгей (15 ұпай) Эвристикалық
|
Оқушылар оқу құралдарын түгендеп,мұғаліммен амандасады.орындарынан тұрып шеңбер бойына тұрады,әр оқушы бірін - бірі қайталамай тілек айтады. Әркім өз тобына барып отырады.
Қойылған сұрақтарға жауап беру
|
Тұсаукесер
|
2 мин |
Сұрақтар қоя отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз. |
Оқушылар дәптерлерін ашып жаңа сабақты жазып алады. |
Негізгі бөлім
Мағынаны тану |
20мин |
«Жұптас,ойлан ,бөліс» әдісі бойынша алдымен жұппен,сосын топпен жүұмыстанып постер құрады. І топ -Азот және оның қосылыстары ІІ топ Фосфор және оның қосылыстары
|
Әрбіреуі берілген мәтінді оқиды.Жұппен талқылайды сосын топпен талқылайды. Оқи отырып, тақырыбы мен идеясын ашады .Дәптерге тақырыптағы анықтама ,атаулары қасиеттерін , жазып отырады. Уақыт біткен соң топ мүшесі өз ойымен бөліседі. Постер құрып,қорғайды
|
Қорытынды
Үйге/т: &8,9-8,12,8.14
|
15 мин
|
Бекіту мақсатында тапсырмалар беру,оқулықпен жұмыс
Кері байланыс
|
оқушылар тапсырмаларды орындайды
Кері байланыс парағын толтырады
|