7


  • Учителю
  • 8 сынып 'Химиялық реакцияның типтері'

8 сынып 'Химиялық реакцияның типтері'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пәні: Химия Сабақ № Сыныбы: 8 «А» Күні: _________

Сабақтың тақырыбы: Химиялық реакцияның типтері

Мақсаты: Химиялық реакцияның типтері жайлы жалпы мағлұмат беру.

Міндеттері:

1.Химиялық реакция типтерін анықтап, өзара ажырату білігін .

2. Химиялық тәжірибелер арқылы өз ойын қорытындылау.

3. Оқушыларды критериалды бағалау арқылы өзін және бірін-бірі бағалауға үйрету.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар. А) Химиялық реакциялардың типтерін өзара ажырата білу білігін меңгереді.

В) Техника қауіпсіздігін сақтай отырып химиялық реакциялардың типтерін тәжірибе арқылы жасайды, салыстырады. Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабаққа кіріктірілген модуль: АКТ, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Талантты және дарынды балаларды оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Сабақта қолданылатын әдістер: Сергіту сәті «кедергіден арылу», Джигсо, диалог, АКТ, оқудағы жаңа тәсілдер, .

Cабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, оқулық, маркер, батман қағазы, суреттер.

Пәнаралық байланыс: физика, жаратылыстану.

Cабақтың жоспары:

1. Ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылықты ояту.

2. Үй тапсырмасын сұрау.

3. Жаңа сабақ. Мағынаны тану.

4. Жаңа сабақты бекіту.

5. Үй тапсырмасын беру.

6. Оқушы әрекетін және сабақ барысын бағалау.

7. Кері байланыс.

8. Сабақтан кейінгі ой толғаныс.


Уақыт

Жұмыс түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың

іс-әрекеті

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын сергіту сәті арқылы қалыптастырамын. «Қара жорға» биін билетемін.

Топқа бөлу.


Бағалау парағы

Оқушылармен амандасып, түгелдеймін. Сергіту сәтін ұйымдастырамын.


Реакция типтерінің атаулары арқылы 4 топқа бөліп алып, сабақты бастаймын.


Әр оқушыға бағалау парағын беремін.

Ережесімен таныстырамын.

Оқушылар ұйымдастыру кезеңіне қатысады.

Оқушылар бағалау парағына аты-жөндерін жазады.

5 мин

Білу

«Химиялық диктант»


«Химиялық диктант» арқылы оқушылардан үй тапсырмасын сұраймын.


Диктант жазады. Жазылған диктанттың жауабын интерактивті тақтадан тексереді, бағалау парағын толтырады.

10мин

Түсіну

Инсерт әдісі

Жетістік критерийлерін құру

Сыни тұрғыдан ойлау әдісі Инсерт бойынша мен оқушыларға жаңа тақырып төңірегінде мәтін бөліктерін топтарға таратып беремін.

Оқушылар бүгінгі сабаққа жетістік критерийлерін құрады.

Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды.

1-топ Қосылу реакциясы

2-топ Орынбасу реакциясы

3-топ Алмасу реакциясы

4-топ Айрылу реакциясы

15 мин

Қолдану.

«Ойлан, тап, аяқта!»

Сематикалық карта

Оқушыларға есептер беремін.

Әр топ мүшесі өзі үшін тапсырманы орындауға кіріседі.

Оқушылар өздерін бағалап отырады.

5 мин

Талдау.

Кестемен жұмыс

Әр топқа кесте беріледі, сол кестелерді толтырады.

Бұл жерде топпен жұмыс жүзеге асады. Оқушылар -өдерін бағалап отырады

10 мин

Анализ

Бағалау.

Критериалды бағалау.

Кері байланыс.

Бүгін сабақта саған не ұнады/ұнамады?

Сенің пікірің немесе ұсынысың.

Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушылар өз-өздерін бағалатамын.

Критерий бойынша бағалау керек.

Өз сыныптастарын бағалау


Оқушылар өз деңгейлерін тексеріп, өздерін бағалайды.

Рефлексия жазады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал