7


  • Учителю
  • інтегрований урок географія та українська мова на тему 'Населення Ураїни' (9 клас)

інтегрований урок географія та українська мова на тему 'Населення Ураїни' (9 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Інтегрований урок з географії "Населення України" та української мови "Ускладнене речення" Мета: узагальнення вивченого про кількість, розміщення і густоту населення, його вікову і статеву структуру, природний і механічний рух; розглянути забезпеченість трудовими ресу
предварительный просмотр материала

Інтегрований урок географія + українська мова 9 КЛАС

НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Мета: узагальнення вивченого про кількість, розміщення і густоту населення, його вікову і статеву структуру, природний і механічний рух; розглянути забезпеченість трудовими ресурсами різних регіонів України, проблеми зайнятості, причини безробіття; розвивати вміння і навички систематизувати вивчений матеріал у вигляді таблиці, розвивати логічне та абстрактне мислення; формувати навички роботи з таблицею в ППЗ Word, Excel; виховувати свідомого громадянина України, відповідального за свою країну, інтерес до предмета засобами комп'ютерної техніки;

(українська мова) повторити найважливіші теоретичні відомості з синтаксису і пунктуації, зокрема про просте ускладнене речення, розділові знаки при ньому; повторити правопис слів і географічних термінів (слів); виховувати любов до рідної мови, до свого народу.

Обладнання: карта України, атласи, таблиці, комп'ютерна техніка, фотовиставка.

Тип уроку: узагальнення вивчених знань.

Форма проведення: урок-дискусія.


На середину 2014 року населення України становило 45 млн. 700 тис. осіб. Населення віком від народження до 14 років - 15,9 %.

Населення віком від 15 до 64 років - 68,7 %.

Населення віком від 65 років і старше - 15,4 %; у цій віковій групі на одного чоловіка припадає дві жінки.

ХІД УРОКУ

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко


І. Організаційний момент

Учитель географії (вітається, створює позитивний емоційний настрій аудиторії). Діти, усім зичу доброго настрою, творчої праці, взаєморозуміння, приємного спілкування.

Посміхніться один одному, зберіться з думками, будьте уважні, активні на уроці.

Діти, сьогоднішні урок проводять два учителі, але це не випадково, адже вивчення будь - якого предмета тісно переплітається із знанням української мови. Кажуть, що без карти немає географії, а без знань української мови ми не зможемо правильно записати географічні назви та визначення, письмово та усно викласти свою думку. Тому сьогодні ми будемо працювати у творчому союзі з учителем української мови.


Учитель української мов. Мої вітання. Епіграфом до нашого уроку є слова відомого українського поета… Як ви їх розумієте?


II. Мотивація навчальної діяльності


Учитель географії. Сьогодні ми проведемо урок-дискусію на тему «Населення України».

Мета уроку - узагальнення вивченого про кількість, розміщення і густоту населення, його вікову і статеву структуру, природний і механічний рух; розглянути забезпеченість трудовими ресурсами різних регіонів України, проблеми зайнятості, причини безробіття; розвивати вміння і навички систематизувати вивчений матеріал у вигляді таблиці.


Учитель української.

«Сьогодні на уроці я хочу повторити…, вивчити …, розвивати … і збагачувати … для того, щоб …»- закінчить речення

Давайте повторимо основні правила правопису географічних назв та основні відомості про просте ускладнене речення, правила мовленнєвої діяльності «Як вести дискусію»?

Просте ускладнене речення може мати у своєму складі:

  • однорідні члени речення;

  • звертання;

  • відокремлені члени;

  • вставні слова,словосполучення,речення;

  • вставні конструкції.

Мово рідна! Ти ж - як море - безконечна, могутня, глибинна. Котиш і котиш хвилі своїх лексиконів, а їм немає кінця-краю. (С. Плачинда)

Географічні назви, що складаються з двох чи трьох слів, пишуться з великої літери, а їх родові позначення - з малої, наприклад: Азовське море, Весела слобода, Велике Ведмеже озеро, Молочний лиман.

Проте, коли в таких географічних назвах означувані слова не сприймаються як родові позначення, вони теж пишуться з великої літери: Ярославів Вал, Красні Ворота, Гола Пристань, Біла Церква.

Назви, запозичені з російської мови, не викликають особливих труднощів і передаються за фонетичним принципом: Бурятія, Нижній Тагіл, Бородіно, Бєлгород.


Словниковий диктант географічних термінів

Населення, демографія, агломерація, еміграція, діаспора, імміграція, урбанізація, природний рух, кваліфікація, Біла Церква, Мелітополь, Полісся.

Східна Галичина, Покуття, Північна Буковина, Південна Бессарабія, Поділля,Запоріжжя, Таврія, Вінниця, Лівобережжя, Івано-Франківськ, Чернівці. Перевірте написання цих слів. (Слайд № 12).

Робота біля дошки

1 учень. Зробити фонетичний розбір слова Запоріжжя.

2 учень. Зробити морфологічний розбір слова Мелітополь.

3 учень. Розібрати за будовою слово Покуття.

Уч. географії. Позначте на контурній карті географічні назви, використані у словниковому диктанті.


III. Узагальнення й осмислення нових знань, умінь і навичок

На кожній парті лежить пам'ятка «Як проводити дискусію».

Давайте згадаємо правила ведення дискусії:


Пам'ятка «Як вести дискусію (диспут)»
1. Сперечатися по суті: головне в дискусії - аргументи, факти, логіка і доказовість.
2. Уникати реплік, що принижують людську гідність, поважати думку опонента, прагнути зрозуміти його раніше, ніж критикувати, виявляти стриманість.
3. У суперечці не допускати підвищення голосу.
4. Чітко формулювати власну думку.
5. Прагнути встановити істину, а не демонструвати власне красномовство.
6. Виявляти скромність і самокритичність, вміння з гідністю визнавати недостатність своєї аргументації.
7. Все це дає змогу не тільки запам'ятати навчальний матеріал, але й зробити ґрунтовний аналіз цього матеріалу, що, з рештою, формулює глибокі знання учнів.

Рефлексія

Запишіть, будь ласка, на листочках ваші очікування від уроку. Скажіть, з чим асоціюється у вас слово «Україна». (Відповідь дітей: «Калина»). Отже, із листочків у формі ягідки ми сформуємо кетяг калини, що є символом України.

Умови оцінювання


1). (Слайди №7-8) «Історія формування української нації».

Уч. укр. мови. Розрізняють поняття: народ, етнос, нація, плем'я. За допомогою тлумачного словника давайте з'ясуємо лексичне значення цих слів і запишемо їх у зошит. (Слайд №9).

Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій землі - багатій і мальовничій Україні! Україна! В одному тільки слові бринить музика. Корінним народом на території України є українці. Вони розмовляють українською мовою.

Існує два погляди на зародження і розвиток української мови як окремої слов'янської:

  • вона виникла після розпаду давньоруської мови у XIV ст.;

  • безпосереднім джерелом української, як і інших слов'янських вважається праслов'янська мова, розпад якої почався у VIIст.

Запишіть речення. З'ясуйте, чим ускладнені подані речення. Поясніть розділові знаки.

Для людей однієї нації притаманні такі спільні ознаки: єдність території, мови, культури, господарської діяльності(однорідні з ус). Кожен народ, створюючи власну національну культуру, тим самим робить внесок у світову культуру(дієприслівниковий зворот). Духовна культура народу - це комплекс найрізноманітніших життєвих уявлень, вірувань, обрядів, ідей, міфів, які створювалися в ході історичного розвитку.

Уч.географії. У межах української нації за особливостями культури, побуту, мови, історичного минулого, природних умов проживання, зв'язків з іншими народами розрізняють різні етнографічні групи. (Слайд №10).

Діти, на попередньому уроці ви отримали випереджальне завдання: дібрати з мережі Інтернет інформацію про етнографічні групи українців. (Виступи дітей).

Учень. (Розповідь учителя з використанням карти). (Слайд №11).

Незважаючи на існування певних мовних та культурних ознак, етнографічні групи нині поступово втрачають риси своєї самобутності. Значні розміри території України та її тривалий історичний розвиток зумовили виникнення і закріплення за окремими її землями історико-географічних назв. Так територія Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей дістала назву Східної Галичини. Невелика південна частина Івано-Франківської області має назву Покуття. У басейні правих приток Прип'яті і верхів'ях Західного Бугу в межах Волинської, Рівенської, Житомирської областей розташована Волинь. Територія Чернівецької області має історичну назву Північна Буковина, частина Одеської області - Південна Бесарабія, Хмельницька і Вінницька області - Поділля. Значні території північно-східної частини України називають Слобожанщиною, її центральні території - Запоріжжям, південні - Таврією. Відомий також умовний поділУкраїни на Правобережну і Лівобережну.


2). Кількість населення. Метод «Мікрофон»

Кількість населення - це кількість мешканців країни у певний момент часу.

Завдання

Проаналізуйте графік і зробіть висновок про те, як змінювалась кількість населення в Україні з 1900 по 2000 рік.

Відповідає той, у кого в руках «мікрофон».

Відповіді не коментуються. На виконання 3-5 хв.

Кількість населення

Учень. Упродовж останнього десятиліття кількість населення України скорочується. Його кількість насамперед залежить від рівня народжуваності та смертності, сьогодні одна жінка в середньому має одну дитину Учитель географії.

Відкрийте файл «Географія». Перед вами «Діаграма природного руху населення». Проаналізуйте її.

Учень. Природний рух населення - зміна кількості й складу населення в результаті народжуваності і смертності. Якщо в певному році народилося більше дітей, ніж померло всього населення, то природний приріст додатний. Якщо ж населення помирає більше, ніж народжується дітей, природний приріст від'ємний.

В останні роки (з 1991 р.) в Україні природний приріст від'ємний, і це ми зможемо побачити, проаналізувавши стовпчикову діаграму.

Учитель географії. Проаналізувавши діаграму, побудуйте власну діаграму зміни кількості населення за півсторіччя (використовуючи роки: 1959, 2006). Чи змінилася кількість населення? Для цього треба відкрити файл «Порівняльна характеристика».

Рік

Кількість народжених, %

Кількість померлих, %

1959

20,9

7,5

2006

9,1

15,9

3). Проблеми народжуваності. Метод «Прес»

Правила ведення:

1. Висловіть свою думку, поясніть, у чому полягає ваша точка зору.

2. Обґрунтовуючи її, наведіть причину появи цієї думки.

3. Висновком узагальніть свою думку.

Питання. Як ви гадаєте, скільки дітей буде у вашій родині? Чи зможе економічна ситуація і дії уряду вплинути на ваше рішення?


Відео з відповідями батьків.

  1. Скільки у вас рідних братів і сестер?

  2. Скільки рідних братів і сестер у ваших батьків?

  3. Яким був склад родини вашої бабусі або дідуся? А у вас?

  4. Що вплинуло на ваше рішення мати в родині дві дитини?


Зразки учнівських виступів.

Учень. Народження дитини - це не тільки моральна відповідальність, але й значні матеріальні витрати. На мою думку, кожна родина хоче мати дітей, але в моїй родині їх кількість буде залежати від багатьох причин. Насамперед від економічної та екологічної ситуації в країні, а також від державної підтримки молодих родин, що мають дітей. Покращення рівня медичного обслуговування, санітарно-гігієнічних умов життя.

Якщо моя праця як кваліфікованого спеціаліста буде достойно оплачуватися, а держава у свою чергу виплачуватиме належну грошову допомогу, то в моїй сім'ї буде двоє дітей, цього досить для того, щоб населення України не зменшувалося.

Учень. Логіка є, але не всі міркування логічні. Для того щоб населення країни не зменшувалося, у середньому в родині має бути три-чотири дитини, тому що не всі можуть мати дітей, а деякі люди не одружуються.

Учень. Зниження народжуваності пов'язане ще й з такими факторами, як зміна соціального стану жінки. Залучення жінок у суспільне виробництво змушує їх обмежувати число народжень, тому що робота разом із сімейними обов'язками різко збільшує навантаження на організм. Дослідження свідчать про те, що жінки з вищою освітою мають меншу кількість дітей, ніж з початковою. Підвищення рівня життя призводить до зниження народжуваності. Усе це вказує на надзвичайну складність демографічної ситуації в Україні та необхідність уживання заходів щодо народжуваності в країні.


4). Демографічні процеси. Метод «Творча лабораторія»

Учитель географії. Порівняйте показники народжуваності, смертності та природного приросту в різних областях України.

Укажіть риси подібності та відмінності. Зверніть увагу на причини великих контрастів у природному прирості західних і східних областей.

Які причини зумовлюють такі розходження?

Учитель інформатики. Для цього вам потрібно відкрити файл «Загальні коефіцієнти народжуваності та смертності, природного приросту в Україні». Зверніть увагу на примітки внизу таблиці.

Загальні коефіцієнти народжуваності та смертності, природного приросту в Україні

Область

Народжені

Померлі

Природний приріст

Україна

9,1

15,9

-6,8

Автономна Республіка Крим

9,0

14,9

-5,9

Вінницька

9,1

16,7

-7,6

Волинська

12,0

14,3

-2,3

Дніпропетровська

9,0

16,8

-7,8

Донецька

8,6

17,3

-9,7

Житомирська

9,9

18,0

-8,1

Закарпатська

12,4

12,3

0,1

Запорізька

8,6

16,1

-7,5

Івано-Франківська

10,8

12,8

-2,0

Київська

9,0

17,4

-8,47

Кіровоградська

8,7

18,0

-9,3

Луганська

7,3

17,7

-10,4

Львівська

10,2

13,0

-2,8

Миколаївська

9,0

16,1

-7,1

Одеська

9,7

15,9

-6,2

Полтавська

7,5

18,2

-10,7

Рівненська

12,6

13,4

-0,8

Сумська

7,2

18,5

-11,3

Тернопільська

10,0

14,2

-4,2

Харківська

8,0

16,2

-8,2

Херсонська

9,1

15,3

-6,2

Хмельницька

9,1

16,3

-7,2

Черкаська

7,8

17,8

-10,0

Чернівецька

10,8

13,0

-2,2

Чернігівська

7,5

20,4

-12,9

Київ

9,7

10,6

-0,9

Севастополь (міськрада)

9,8

14,4

-4,6

Примітки. Червоним кольором виділено області, де народжуваність менша за смертність на десять і більше осіб на 1 тис. жителів; синім кольором виділено області, в яких народжуваність менша за смертність на п'ять і менше осіб на 1 тис. жителів.

Учень. Демографічні процеси в Україні характеризуються низьким рівнем народжуваності, високою смертністю та негативним природним приростом, у країні відбувається депопуляція. На це впливає екологічна ситуація. До числа з високою смертністю належать області, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, як для Чернігівської, так і для Сумської, Житомирської та Київської обл. характерні високі показники смертності. Складна екологічна ситуація характерна і для деяких індустріальних центрів сходу України.

Учень. Наша держава проводить політику, спрямовану на підвищення народжуваності, зокрема збільшення грошових виплат у разі народження дитини.

5). Трудові міграції. Метод «Коло ідей»

Учитель географії. Офіційно рівень безробіття в Україні становить близько 4 %. Але при цьому не враховується часткова зайнятість, приховане безробіття та вимушена трудова міграція.

За деякими оцінками, до 5 млн. громадян України працює за кордоном, причому значна частина працює нелегально, виконуючи низькокваліфіковану роботу.

Завдання. Застосовуючи модель «Коло ідей», обговоріть плюси й мінуси трудової міграції з території України, зробіть відповідні позначки (+ або -) до кожного із варіантів відповіді. Зробіть висновок (самостійна робота).

Учитель інформатики. Для цього «мінуси» трудової міграції виділіть червоним кольором і поставте позначку (-), а «плюси» трудової міграції залишіть чорним кольором і поставте позначку (+).

Приплив капіталу через кордон - мігранти переводять в Україну значні кошти, зароблені в інших країнах. (+)

Послаблення інтелектуального і трудового потенціалу країни - вона втрачає трудові ресурси, готові до виробничої діяльності. (-)

Підвищення культури виробництва, набуття досвіду роботи в більш розвинених країнах і подальше перенесення його в Україну. (+)

Бюджетні кошти, витрачені державою на підготовку кваліфікованих кадрів, «працюють» на економіку інших держав. (-)

Досвід господарського й політичного життя, характерний для демократичних країн із ринковою економікою. (+)

Вікові та статеві диспропорції - найбільш рухливою частиною населення є працездатне населення. (-)

Багато мігрантів змушені працювати за кордоном з порушенням місцевих законів, нерідко їх депортують з країн. (-)

Учень. Немає сумнівів, що якби ці трудові ресурси знайшли можливість докласти свої сили в Україні та одержували б за це гідну зарплату, то вони залишилися б у країні і працювали б на її економіку.

5). Розміщення населення. Метод «Творча лабораторія»

Учитель географії. Населення України розміщено по території нерівномірно, середня густота - близько 77 чол./км2.

Завдання. У результаті аналізу карти зробити висновок про розміщення населення. Назвати причини нерівномірного розміщення населення на території України.

Причини

1. Історичні умови заселення.

2. Природні умови. Багато лісів, річок, родючих ґрунтів сприяли заселенню Середнього Придніпров'я.

3. Розвиток торгових шляхів сприяв виникненню давніх міст: Києва, Чернігова, Львова, Луцька.

4. Індустріалізація Донбасу та південного Придніпров'я почалась зі зростання гірничодобувної промисловості, транспорту.

5. Спеціалізація окремих областей господарства - це трудомісткі галузі сільського господарства, галузі точного машинобудування.

6. Природний приріст і міграції.

7. Екологічні умови.

6). Урбанізація. Метод «Проблемне питання»

Учитель географії. Процес підвищення ролі міста в житті суспільства, зростання чисельності міського населення, поширення міського рівня життя називається урбанізацією. Рівень урбанізації - це частка міських жителів у загальній кількості населення країни, виражена у відсотках.

Завдання. Проаналізувати діаграму зміни відносної кількості міського та сільського населення.

Співвідношення кількості міського та сільського населення України, %

Учень. Дані останніх переписів населення свідчать, що за останні роки спостерігається значне скорочення темпів приросту міського населення України.

Питання. Якою є суть урбанізації і які соціально-економічні проблеми виникають у результаті цього процесу? Як ви оцінюєте розвиток великих міст - як позитивне чи негативне явище?

Учень. Місто можна розглядати як групу факторів, що спричинюють або стимулюють зміни навколишнього середовища. Найбільших масштабів забруднення досягло у великих промислових центрах, де багато заводів і фабрик у процесі своєї діяльності викидають в атмосферу тверді, наприклад пилові частки, і газоподібні речовини.

В Україні п'ять міст-мільйонерів, для них характерні ті самі проблеми, що й для інших великих міст світу.

Кривий Ріг - відомий не лише в Україні, але й у Європі завдяки великим покладам залізної руди. Наше місто є металургійним серцем України. Одним із найбільших підприємств є ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг», гірничозбагачувальні комбінати, шахти. Також стрімкого розвитку набуває будівельна індустрія, галузі легкої та харчової промисловості.

Але Кривий Ріг не лише промисловий гігант. Місто відоме ще й культурними та історичними пам'ятками. Серед яких: "Краєзнавчий музей», «Будинок Молоді», Драматичний театр ім. Шевченка, творчий колектив «Академія руху» - відомі і знані в Україні та за її межами. Справжньою перлиною Кривого Рогу є ботанічний сад.

У нашому місті дбають і про майбутнє. Технічний університет, Педагогічний університет, Економічний інститут є справжніми навчальними центрами

7). Гра «Міські і сільські жителі»

Діти розподіляються на дві групи. Представники кожної групи повинні описати особливості життя і побуту в місті й селі, охарактеризувати екологічну ситуацію, показати переваги своїх населених пунктів, щоб переконати в доцільності переїзду.

IV. Закріплення нових знань та вмінь учнів


  • Цифровий диктант

    1. Середня густота (щільність) населення України -76,6 чол./км

    2. Кількість населення м. Києва - 2,6 млн. чол..

    3. Середня людність сільського населеного пункту - 560

    4. Частка міського населення - 68,4%

    5. Яку кількість населення повинен мати населений пункт, щоб дістати статус міста - 10 тис.

    6. Кількість міст-мільйонерів - 4

    7. Частка сільського населення України - 31,6

    8. Найвищий рівень урбанізації - 90

    9. Максимальна густота населення - 170

    10. Мінімальна густота населення - 43

    11. Кількість населення свого населеного пункту -

  1. . Програмоване завдання.(слайди №18) Чим ускладнені речення? Записати лише цифри.

1- відокремленим означенням;

2- вставним словом;

3-уточнюючим членом речення;

4- звертанням;

5- однорідними членами речення.

Та, може, світ тому я полюбив, що Україна є у цьому світі. Потім думка шугнула в Україну, в тихий зелений куточок над сріблястою Сулою. Тихі конвалії, ніжні і білі, вже не розплющать повік. Класична література лишила нам великі заповіти: правдивість, відданість народові, ідеали братерства і гуманізму. Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину. Україно тернова, не зів'януть твої корогви золоті. І справді, інше слово часом дорогоцінніше самої речі. (Відповідь 2315442, взаємоперевірка)Слайд №18.


3. Кросворд (слайди №19,20)

1.На території України вони становлять 77,8% від усього населення(понад 37,5%млн.чол.). 2. Група людей, що історично склалася на певній території і має свою мову, культуру, особливості менталітету. 3. Етнографічна група українців, яка мешкає у Карпатах. 4. Етнографічна група українців, яка проживає на Поліссі. 5. Населення певної країни. 6. Етнічна група, що проживає на Вінничині. 7. Етнографічна група, що мешкає в Закарпатті. 8. Найперша форма етносу, що історично формувалася. 9. Нації, що мають свої історичні землі за межами України. 10. Наука, що вивчає культуру, побут, походження та розселення народів. 11. Найчисленніша національна меншина в Україні. 12. Національна меншина, що проживає в Одесі. 13. Територія Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей дістала назву Східної… 14. Національна меншина, що проживає у Приазов'ї. 15. Територія північно-східної частини України. 16. Історико-географічна назва розташована в межах Волинської, Рівненської та Житомирської областей.17. Етнографічний район України, який займає південні території Слобожанщини.

1

у

к

р

а

ї

н

ц

і

2

е

т

н

о

с

3

л

е

м

к

и

4

п

о

л

і

щ

у

к

и

5

н

а

р

о

д

6

п

о

д

о

л

я

н

и

7

р

у

с

и

н

и

8

п

л

е

м

я


9

м

е

н

ш

и

н

и


10

е

т

н

о

г

р

а

ф

і

я



11

р

о

с

і

я

н

и


12

є

в

р

е

ї


13

г

а

л

и

ч

и

н

а

14

г

р

е

к

и


15

с

л

о

б

о

ж

а

н

щ

и

н

а

16

в

о

л

и

н

ь


17

т

а

в

р

і

я

Рефлексія

Учні виконують тестові завдання на комп'ютері, підготовлені за допомогою програми Microsoft Excel. Учням дається запитання, на яке пропонується три варіанти відповіді (a, b, c), один з яких правильний. Правильна відповідь виокремлюється за допомогою лівої кнопки миші. Завдання розподілені на два варіанти. У шаховому порядку учні виконують І та відповідно ІІ варіанти.

Варіант І

1. Що таке демографія?

2. Що таке густота населення та як її обчислити?

3. Що таке діаспора?

4. Що таке еміграція?

5. Що таке імміграція?

6. Що таке сальдо міграції?

7. Що таке депопуляція?

8. Що таке вікова структура?

9. Що таке статева структура?

10. Що таке система розселення?

Варіант ІІ

1. Що таке природний приріст?

2. Що таке місто?

3. Що таке урбанізація?

4. Які види міграцій існують?

5. Що таке агломерація?

6. Що таке етнос?

7. Що таке безробіття?

8. Що таке нація?

9. Що таке трудові ресурси?

10. Виберіть міста-мільйонери.

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника.

Укр. мова написати есе на тему «Я - українець» або Написати твір-мініатюру про національні та етнічні меншини, використовуючи ускладнені речення.

1. Оргмомент - 1 мин.
2. Целеполагание и мотивация - 2 мин.
3. Актуализация опорных знаний (предварительный тестовый контроль Приложение№1) - 10 мин.
4. Систематизация и обобщение (Электронная презентация) - 12 мин.
5. Применения знаний на практике (дискуссия) - 15 мин.
6. Домашнее задание - (индивидуальная работа) - 2мин.
7. Рефлексия - 3 мин.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал