- Учителю
- План урока по географии на тему Гидросфера (7 класс)
План урока по географии на тему Гидросфера (7 класс)
Бекітемін: |
Тарих және география пәндері кафедрасының меңгерушісі: Жумабаев Қ. С. | ||
Сабақтың тақырыбы: Гидросфера және оның құрамдас бөліктері |
Мектеп: Ақтөбе қаласы, НЗМ | ||
Күні: 23-30.11.2015 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ермуканова Г. Б. | ||
Сынып: 7 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: | |
Сабақтың мақсаты |
7.3.3.1. Гидросфера және оның құрамдас бөліктерін ажырату. 7.1.1.3. Географиялық дерек көздерімен жұмыс істеу. | ||
Жетістік критерийі Білу және түсіну Қолдану және талдау |
Гидросфера ұғымын біледі және құрамдас бөліктерін ажырата алады Суреттер, фотосуреттер арқылы гидросфераның, мұхиттың құрамдас бөліктерінің анықтамасын айта алады. Картаны қолдана отырып, кескін картаға дүниежүзі бөліктерін сыза алады, мұхиттарды сипаттай алады, мұхиттарды салыстыру арқылы диаграмма сыза алады. | ||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Дүниежүзілік мұхит суының пайда болуы мен гидросфераның құрамдас бөліктерін түсіне алады Пәнге қатысты лексика мен терминология Мұхит, теңіз, мұхит ағыстары, тұздылығы, жағалау, толқын ұзындығы, толқын биіктігі, соқпа толқын, судың толысуы мен қайтуы, тұздылығы, геология, түбек, шығанақ, бұғаз, тайфун, цунами, ластану, консервация. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Зерттеуімше.................................................дегенді білдіреді. Мұхит, теңіз, шығанақ, бұғаз, түбек, арал, өзен, көл, жер асты сулары дегеніміз ...... | ||
Пәнаралық байланыс |
биология, физика, бейнелеу | ||
Құндылықтар |
Оқушылардың қоршаған ортаны қастерлеуге ұмтылдыру. Гидросфераның маңызын анықтау арқылы суды үнемдеп пайдалануға дағдыландыру. | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтыңкезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқытуресурстары | |
0-5
5-10
10-12
12-14
14-15
15-18 18-22 22-23
23-25 25-28 28-29
29-30
30-40
40-48
48-50 50-60 60-70
70-75
75-80
|
Амандасу. Сабақ тақырыбын сурет және өлең сөз жолдарымен бастап, анықтау. Сабақтың тақырыбынан мақсатын оқушылардың өздері құрастыру және берілген сабақ мақсатымен салыстыру, талдау. Жетістік критерийімен танысу. Сабақ жоспарымен таныстыру: |
презентация
6 сыныпқа арналған география оқулығы
Бейсенова А.С. География. Материктер мен мұхиттар. Изд. Атамұра, 2012 https://twig-bilim.kz/film/the-water-cycle-5466/https://twig-bilim.kz/learning-materials/weather-water-400/ https://cdn-media.twig-world.com/lm-new3/kz/earth_science/weather/water/KKTwig_%D0%A1%D1%83.pdf
| |
Өткен сабақты қайталау: Атмосфера қабатына байланысты сұрақтар Білімімізді еске түсіру: шеңбер бойынша сұрақтарға жауап жазу және оны оқу. Бағалау:шапалақ Терминдермен жұмыс: берілген терминдерді екі тілде қайталау. Топқа жіктелу: 1. Тынық мұхиты: Беринг теңізі, Аляска шығанағы. 2. Үнді мұхиты: Араб теңізі, Бенгалия шығанағы, Мадагаскар аралы 3. Атлант мұхиты: Кариб теңізі, Мексика шығанағы, Исландия аралы, Гибралтар бұғазы. 4. Солтүстік Мұзды мұхиты: Баренц теңізі, Жаңа жер аралы Беринг бұғазы, Франц Иосиф жері Қызығушылықты ояту: 1 Бейнетаспа көрсетілімі:Мұхиттар қалай пайда болды? 1 бейнетаспа бойынша тапсырма. Бағалау спидометр арқылы жүргізу. Таныстырылым бойынша жұмыс. Қызығушылықты ояту: 2 Бейнетаспа көрсетілімі: Су айналымы дегеніміз не? 2 бейнетаспа бойынша жұмыс. Бағалау спидометр арқылы жүргізу. Топтық жұмыс. Әр топ өз тапсырмалары бойынша жұмыс жасайды. 1 тапсырма: стакандардағы судың дәмін көру, ыдыстағы қардың еру үдерісін бақылау арқылы гидросфераның маңызын анықтау. Терминдерге түсінік беру және гидросфераның құрамдас бөлігін шеңберлі диаграмма ретінде тұрғызу. Парақты толтыру. Маңызын анықтау. Оқушылардың таныстырылымы: Кері байланыс: топтық бағалау Жеке жұмыс:Әлем бойынша круиз жасау. Тапсырмалар жасау. Өзін өзі бағалау. Кескін картаға түсіру. Сабақты бекіту: ашық сұрақтармен суреттер арқылы бекіту Бағалау (белсенді оқушыларды мадақтау.) ІY. Қорытынды жасау
| |||
Қосымша ақпарат | |||
Дифференциациялап оқыту - Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану Құндылықтарменбайланыс (тәрбие элементі)
| |
Қабілеті төмен оқушыларға жұптасу кезінде сыныптастары тарапынан көмек көрсетуге болады Үй жұмысы: гидросфераның құрамдас бөлігіне сипаттама жазу |
Сабақ барысында бақылау және талқылауды үйлестіру, ал сабақ аяқталған кезде бағаға жұмыс орындау қарастырылады. |
</ АКТ - оқушылар тақта арқылы гидросфераның құрамдас бөліктерін дұрыс орналастыра алады. Шеңбер толтыра алады. Құндылықтар - оқушылардың қоршаған ортаны қастерлегеніне ерекше көңіл бөлген жөн | |
Ой толғау
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||
| |||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:
2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
|