- Учителю
- Географиядан қысқа мерзімді жоспар '«Жергілікті жердің планын, топографиялық картаны, сызбанұсқаларды оқу»
Географиядан қысқа мерзімді жоспар '«Жергілікті жердің планын, топографиялық картаны, сызбанұсқаларды оқу»
Физикалық география | Күні: | Сынып: 6 | |
Сабақтың тақырыбы: | «Жергілікті жердің планын, топографиялық картаны, сызбанұсқаларды оқу» | ||
Сабақтың мақсаты: |
| ||
Сабақтың әдіс-тәсілдері: | Топтық жұмыс, СТО элементтері, «Географиялық диктант», Т кестесі, «Ортадағы қаламсап» | ||
Күтілетін нәтиже: |
| ||
Сабақ жоспары: Үйге тапсырма: | І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу. 2. Сергіту сәті. 3. Топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы: 1.Қызығушылықты ояту. 2.Мағынаны тану 3. Ой-толғаныс: III.Үйге тапсырма беру.
| ||
Сабақтың барысы | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының әрекеті | ||
Сергіту сәті: | «Молекула» жаттығуы. | ||
1. Қызығушылығын ояту:
1.Мұғалім географиялық диктант және топографиялық диктант алады.
| «Молекула» сергіту ойыны арқылы топқа бөлінеді. 1.Оқушылар географиялық диктант жазады. Азимут, масштаб,сан масштаб, атаулы масштаб,план, планшет, абсолюттік биіктік, салыстырмалы биіктік,горизонтальдар, деңгейлегіш,бергштрих 2.Топографиялық диктант:көл, жеміс бағы, қала, аралас орман, кесілген орман, батпақ, көпір, соқпақ жол,өзен, бұта, бұлақ, жыра, тас жол. | ||
2. Мағынаны тану:
«Топтық жұмыс» Оқушыларға план мен топографиялық карта таратылады. | Оқушылар ортаға қаламсаптарын жинайды .Мұғалім бір оқушының қаламсабын таңдау арқылы план мен карта бойынша сұрақтар қояды. Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы план мен топографиялық картаны оқиды.
| ||
3. Оқушылардың білімін бекіту: Т кестесі
| Т кестесіне план мен топографиялық картаның ерекшеліктерін жазып шығады. план топографиялық карта | ||
4.Ой толғаныс: Рефлексия Бағалау: |
|