7


  • Учителю
  • Урок обобщения знаний по теме 'Океаны'

Урок обобщения знаний по теме 'Океаны'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема. Узагальнення знань за темою «Океани»

Мета: узагальнити, закріпити та перевірити знання учнів з вивченої теми, вчити користуватися здобутими географічними знаннями, джерелами інформації; розвивати практичні навички роботи з картою, формувати вміння логічно міркувати, чітко висловлювати свою думку, працювати колективно та індивідуально, здійснювати взаємоконтроль, узгоджено працювати в групах; стимулювати розвиток творчих здібностей; виховувати бережливе ставлення до одного з багатств природи - води, інтерес і любов до географії.

Обладнання: фізична карта світу, контурні карти, підручники, презентація Power Point

Тип уроку: узагальнення знань.

Форма проведення: урок-подорож.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: закріпити основні поняття теми; характеризувати й порівнювати особливості природи окремих океанів; використовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях.


Епіграф: «Океан - це постійний рух, любов і вічне життя»

Ж. Верн

Хід уроку


І. Організаційний момент.

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Так. Він покликав на урок!

А тепер тихенько поверніться,

один одному всміхніться,

На урок старання не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько, будем починати.

ІІ. Постановка теми уроку.

Учитель. Ми часто чуємо, що Земля - блакитна планета. Подивитись на карту Землі.

  • Який колір переважає на ній?

  • Що він означає? (Водні простори.)

  • Чого ж більше - води чи суші? (Води.)

Глянь на глобус - голубий:

Океан то Світовий.

Океани він єднає,

Їх чотири в собі має.

(Слайд з темою)

На сьогоднішньому уроці я всіх вас запрошую в завершальну мандрівку по океанам словами відомого письменника Жюля Верна: «Вы совершите путешествие в страну чудес. Смена впечатлений взволнует ваше воображение. Вы не устанете изумляться увиденному… Я хочу еще раз окинуть взглядом все, что мной изучено в морских глубинах, не однажды мною исследованных!»

Зверніть увагу на епіграф нашого уроку. Ми до нього повернемося на прикінці уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Дуже хочеться, щоб ви в нашій мандрівці були справжніми дослідниками і мали такі ж риси, як герої творів Жюля Верна - мандрівники, вчені, винахідники, дослідники - завжди розумні, вольові, шляхетні й людяні. Вони не знають, що таке вагання, суперечності, сумніви. Обравши мету, вони йдуть до неї, долаючи всі труднощі й небезпеки. Вони невтомно борються за свободу і справедливість, захищають бідних і знедолених.

А яку мету і завдання ви поставите для цієї подорожі?

Учні: - повторити географічне положення океанів;

- основні закономірності клімату і водних мас;

- своєрідність природи океанів;

- закріпити знання карти;

- звернути увагу на збереження органічного світу і охорону Світового океану.

(Cлайд: мета уроку)

Учитель. Так, ми пригадаємо, узагальнимо знання які ви отримали на попередніх уроках. А можливо і дізнаємось щось нове, адже Світовий океан такий загадковий і таємничий, має безліч скарбів, можливо ми їх знайдемо. Звернемо особливу увагу на охорону вод Світового океану.

Сподіваюся, що кожен з вас зуміє продемонструвати свої знання і дії на уроці і оцінить себе за допомогою картки своїх досягнень.

1. Я знаю ___________________________

2. Мені сподобалось__________________

3. Мої досягнення ____________________

4. Моя оцінка ____

5. Оцінка команди___

Під час подорожі будьте уважними! Вам потрібно скласти звіт цієї подорожі та визначити команду переможця. А допоможуть вам в цьому отримані на уроці індивідуальні та командні наклейки. Зелені - особисто для учнів, жовті - для команд.

Запитання. Діти! Завдання ми визначили. А що на вашу думку ще потрібно для подорожі?

Учні. Корабель, команда, командир.

(Слайд з кораблем)

IV. Актуалізація опорних знань учнів

Учитель. Можна визначити команди і їх склад за бажанням, а ми це зробимо за картографічним жеребкуванням.

Прийом «Географічні пазли»

Завдання: у кожного учня на парті фрагменти карти з контурами океанів, ви їх складаєте і отримаєте назву океану. По назвах океану формуються команди. (4 команди).

(Слайд контурні карти)

Команди: І. Атланти ІІ. Індіанці ІІІ. Тихоокеанці ІV. Арктика

Виберіть капітанів команд. Капітани будуть корегувати роботу в групах. Команди отримують свої картки досягнень. За командними картками також слідкують капітани.

Завдання: А яким було ваше домашнє завдання? Так, вдома ви склали вірші або сенкани про океан, давайте послухаємо.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал