7


  • Учителю
  • Америка Құрама Штаттарын қайталау

Америка Құрама Штаттарын қайталау

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Ақтөбе облысыБайғанин ауданыҚаражар елді мекеніҚаражар орта мектебінің география пәнінің мұғаліміЖұбаналина Нұрия ШоқанқызыСыныбы: 11«а»Пәні:Дүниежүзіне аймақтық шолуСабақтың тақырыбы: Америка Құрама штаттарын қайталау. Білімділігі:Оқушыларға АҚШ туралы өткенді то
предварительный просмотр материала

Оқу-ісінің меңгерушісі:

Бекітемін: ___________С.Қисықова Күні: 02.04.2015ж Пәні: География Сыныбы: 11


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Сабақтың тақырыбы

Африкадағы дамушы елдердің табиғат ресурстары мен табиғатты қорғау.

Мақсаты

Оқушыларға Африканың табиғат жағдайлары мен табиғат ресурстары, пайдалы қазбалары жөнінде түсіндіру. Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру

Оқыту нәтижесі

Африканың табиғат ресурстарымен танысады, қызығушылықтары оянып,оқып білім алуға ынталанады.

Сілтеме

11-сынып Дүниежүзіне жалпы шолу,Дүниежүзі елдері-Бейсенова А, География шың 2015ж, Дүниежүзі саяси картасы

Әдіс-тәсілдер

АКТ пайдалану, сын тұрғысынан ойлау, жұппен, топтық жұмыстар, диалог, анықтау, талдау, ауызша баяндау, практикалық жұмыс.


Ресурсы

Сабақтың мазмұны:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Нұсқау жазылған интерактивті тақта, гүлдер


Амандасу

«Табиғатты аялаймын, себебі ..........» деген аяқталмаған сөйлемді аяқтауға нұсқау бере отырып, топқа ынтымақтастық қарым-қатынас орнатуға ықпал ету.


Оқушылар «Табиғатты аялаймын,себебі ол мен омір сүретін орта » деген сияқты сөйлемді аяқтау арқылы топта жағымды қарым-қатынас орнату.

карталары мен суреттері

Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін оқушыларға африка материгінің картасының қиылған суреттер беріледі. Олар ерекшеліктерді анықтай отырып, топқа бөлінеді.

Оқушылар «Оңтүстік Африка», «Солтүстік Африка »деп топтастырылады.

Интерактивті тақта

Қызығушылықты ояту. Бейнеролик "Африка материгі "

Қарайды, талдайды, сұрақтар қоюы мүмкін.

Мәтін


Дүниежүзінің саяси картасы


Глобус


Мағынаны ашу.

«ЖИГСО» әдісі бойынша берілген мәтінді әр топ әуелі жұппен, кейін топпен талдап, басқа топпен ауысып бір-біріне түсіндіреді.

1-топ. Табиғат ресурстары

2-топ. Табиғатты қорғау

Мәтінмен танысады

Әр топ әуелі жұппен, кейін топпен талдап, ауысып, басқа топ мүшелеріне түсіндіреді.

Кескін карта, саяси карта

Ой қорыту.Картамен жұмыс.Табиғат ресурстарын табу.

Венн диаграммасы.Солтүстік Африка мен Оңтүстік Африканы салыстыру.

Кескін картамен жұмыс жасайды, табиғат ресурстарының орталықтарын түсіреді.

Венн диаграммасын толтырады, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады.

Смайликтер, бас бармақ

Бағалау.

Үй тапсырмасы.Тақырыпты оқу

Рефлексия. БББ кестесі

Өз- өздерін смайликтері арқылы бағалайды . Топ басшысы бағалайды. Күнделітеріне бағаларын қойғызады.

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.

Оқушылар сабақтан не білгеін не білгісі келетінін жазады.

Бекітемін: __________ Күні: 07.04.2015ж Пәні: География Сыныбы: 11

Оқу-ісінің меңгерушісі: С.Қисықова


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Сабақтың тақырыбы

Африка халқы

Мақсаты

Оқушыларға Африканың халқы, ұлттық, діни, тілдік, жастық, жынысттық құрамдары, халық тығыздығы жөнінде түсіндіру.

Оқыту нәтижесі

Африканың халқымен танысады.

Сілтеме

11-сынып Дүниежүзіне жалпы шолу,Дүниежүзі елдері-Бейсенова А, География шың 2015ж, Дүниежүзі саяси картасы

Әдіс-тәсілдер

АКТ пайдалану, сын тұрғысынан ойлау, жұппен, топтық жұмыстар, диалог, анықтау, талдау, ауызша баяндау, практикалық жұмыс.


Ресурсы

Сабақтың мазмұны:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Нұсқау жазылған интерактивті тақта, гүлдер


Амандасу

Үй тапсырмасын тексеру.1. Сұрақ-жауап. 1. Африканың минералды ресурстары? 2. Африканың агроклиматтық ресурстары? 3. Африканың су ресурстары? 4. Африканың жер ресурстары? 5. Африканың орман ресурстары?


Мұғаліммен амандасады, үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді.

карталары мен суреттері

Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін оқушыларға әр түрлі түстегі ақша суреттер беріледі. Олар ерекшеліктерді анықтай отырып, топқа бөлінеді.

Оқушылар ақша түстеріне қарай топқа бөлініп отырады.

Интерактивті тақта

Мәтін


ІІІ. Жаңа сабақ. 1. Әңгіме-дәріс. Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады. 2. Кестемен жұмыс.Кесте арқылы Африканың халқынның құрамын түсіндіру

Банту

Материктің шығысында, оңтүстікте.

Малагасийлықтар

Мадагаскар аралында.

Арабтар

Солтүстік Африкада.

Бушмендер, готтентоптар

Материктің оңтүстігі.

Бурлар, африканерлер

Голландиялық қоныс аударушылар ұрпақтары.

Оқушылар тақырыппен танысады, кестені толтырып берілген тақырып бойынша өз ойларын ортаға салады.


Дүниежүзінің саяси картасы


Глобус


Жаңа сабақты бекіту. Тапсырмалар.

Қала халқы басым қалаларды жазу.

Африка халқының құрамын ажыратып кесте толтыру.


Оқушылар берілген тапсырмаларды топ болып, мәтінмен жұмыс жасайды. Тапсырмаларды орындап, келесі топпен ой талқыға салады.

Кескін карта, саяси карта

"Қарама-қарсы сұрақтар" стратегиясы бойынша сұрақтар қою


Оқушылар топ болып бір-біріне қарама-қарсы сұрақ қояды, жауап береді.

Смайликтер, бас бармақ

Бағалау. Тақырып бойынша сұрақтар қойылады.

1. Сұрақ-жауап.1. Африканың халқы?

2. Африканың ұлттық құрамы?

3. Африканың тілдік құрамы?

4. Африканың діни құрамы?

5. Африканың халық тығыздығы?

Сұрақтарға жауап береді, өз-өздерін бағалайды, топ басшысы бағалап, мұғалім қорытынды баға қояды.

Оқулық

Үй тапсырмасы. Африка халқы

Оқушылар күнделікке баға қойдырып, үй тапсырмасын жазады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал