- Учителю
- «Құрлықтағы жазықтар, олардың жіктелуі»
«Құрлықтағы жазықтар, олардың жіктелуі»
Мерзімі: |
Сынып: 6 |
Пән: География | ||||
Сабақтың тақырыбы: |
Құрлықтағы жазықтар, олардың жіктелуі | |||||
Сабақтың мақсаты: |
Құрлықтағы жазықтардың пайда болуымен танысу және оларды жіктеу | |||||
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ | |||||
Сабақтың әдісі: |
Кім жылдам, Миға шабуыл, Венн диаграммасы, Географиялық диктант, картамен жұмыс | |||||
Табыс критерийі: |
Оқушылар жазықтар.олардың жіктелуін,таралу аймақтарын географиялық карталарды ажыратып,оқып үйренеді. | |||||
Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар: |
Карта, стикерлер, атлас, қима қағаздар
| |||||
Сабақтың кезеңі: |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурс тар мен жабдықтар | |||
І. Ұйымдастыру:
|
1.Сәлемдесемін; 2.Топқа бөлемін;2мин
|
Оқушылар сәлемдеседі; 1-4ке дейін санау арқылы бөлінеді |
| |||
ІІ. Үй жұмысын тексеру: |
«Кім жылдам» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қоямын Жанартау дегеніміз не ? 2. Жанартадың түрлерін ата? 3. Лава дегеніміз не,ол қалай пайда болады?. 4. Кратер мен көмедің айырмашылығы неде? 5.Сөнген жанартау мен сөнбеген жанартауды қалай ажыратамыз? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
| |||
ІҮ. Жаңа сабақ жоспары: | ||||||
Білім:
|
«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қою
|
|
| |||
Түсіну:
|
Әр топқа мәтінмен жұмыс жасауды тапсырамын, қосымша ресурстар таратамын |
Әр топ мәтінмен жұмыс жасайды, |
Постер | |||
Қолдану:
|
Географиялық диктант
|
Оқушылар «Сәйкестендіру» бойыншат жұмыс жасайды
|
қима қағаз | |||
Талдау:
|
Венн диаграммасы Таулар жазықтар
|
Оқушылар тапсырмаы орындайды
|
Қима қағаз.
| |||
Жинақтау:
|
|
Оқушылар берілген кескін картамен жұмыс жасайды |
| |||
Бағалау:
|
Қалай ойлайсың? Оңтүстік Қазақстандағы таулыөлкенің орнына жазық пайдаболуы мүмкін бе? |
Оқушылар ой-толғаныс жазады |
Жоқ | |||
Ү. Бағалау: |
Топтағы оқушыларды белсенділігене және жұмыс жасауына қарай бағалау парағы арқылы бағалаймын |
бағалау парағын топ басышысы қортындылап бағалайды |
Бағалау парағы | |||
ҮІ. Үй тапсырмасын беру: |
Африканың аймақтарына шолу. Кескін картамен жұмысты аяқта |
Күнделіктеріне жазып алады. |
| |||
Рефлексия:
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» жаңа тақырып бойынша өз әсерлерін,ұсыныстарын көрсетулерін тапсырамын. |
Жаңа сабақтан түйген ойлары бойынша өздерінің алған әсерлерін көрсетеді |
стикерлер |
Бағалау парағы
Қорытынды балл бойынша бағасы:
«2» - 1,2 балл «3» - 3,4,5 балл «4» - 6,7,8,9,10 балл «5» - 11,12 балл