- Учителю
- Кіріспе бақылау жұмысы тақырыбы бойынша сабақ
Кіріспе бақылау жұмысы тақырыбы бойынша сабақ
Күні: .09.2016 №4
|
Пәні: География |
Мұғалім аты-жөні Умутбаева Д.А. |
Астана қаласы №77 мектеп- гимназия Сынып: 9 «А» «Ә» |
Оқу-ісінің меңгерушісі | ||
Сабақтың тақырыбы: Кіріспе бақылау жұмысы. | ||||||
Негізгі түйінді идея: Қазақстанның экономикасының даму кезеңдерін сипаттайды. | ||||||
Сабақтың мақсаты: Қазақстанның экономикасының даму кезеңдерін талдайды. | ||||||
Дамытушылық мәні: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру. | ||||||
Тәрбиелік мәні: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру. | ||||||
Сабақтың түрі: Аралас сабақ | ||||||
Әдіс-тәсілдері: АКТ, ДЖИГСО, диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, топтық жұмыс,бағалау критерийлері | ||||||
Сабақтың көрнекілігі: оқулық, карта, атлас, кескін карта, статистикалық мәліметтер,түрлі-түсті қарындаш | ||||||
Ұйымдастыру кезеңі (3мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
1.Сәлемдесу. 2.Ұйымдастыру. 3.Топқа бөлу. 4.Сабақ барысымен таныстыру. 5.Бағалау парағын таныстыру. Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру |
Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру | |||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) | ||||||
1. Экономика және экономикалық жүйе терминдеріне сипаттама беріңіз? 2.Пәннің мазмұнында қарастырылатын экономикалық мәселелер қандай? 3.Алғаш рет «Экономикалық георафия» терминін кім енгізді?
| ||||||
Жаңа сабақ | ||||||
Тақырыпты ашу (1 мин.) | ||||||
Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Тыңдайды | |||||
Сабақтың негізгі бөлімі (25 мин.) | ||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||
Сыныпты санау арқылы 4 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топ мүшелерін әрбір тапсырманы бағалаудың бағалау критерийлерімен таныстыру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. Табыс критерийлері: Барлық оқушылар: 1-тапсырма: Қазақстанның экономикасының даму кезеңдерін сипаттау Әдісі: «ДЖИГСО» Формативті бағалау: «Келісемін»+,«Келіспеймін»- 1.Қазақстан экономикасы қандай кезеңдерден өтті? 2.Нарықтық экономиканы қалай түсінесіздер? 3.Қазақстанның жоспарлы экономикадан нарықтық экономикаға көшуінің себебі неде? |
Оқушылар белсене қатысып,төрт топқа бөлініп отырады. Оқушылар топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Оқушылар топта ынтымақтастық қарым-қатынаста жұмыс жасайды.
1.Оқушылар Қазақстанның экономикасының даму кезеңдерін сипаттап, сұрақтар бойынша жауап жазады.
| |||||
Қорыту. Күтілетін нәтиже (5 м.) | ||||||
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау) |
Сұрақтарға жауап береді. | |||||
Бағалау (2 мин.) | ||||||
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. |
Оқушылар өзін-өзі бағалайды. | |||||
Үйге тапсырма (2 мин.) | ||||||
Қайталау..Атласпен жұмыс. |