7


  • Учителю
  • 6А сынып география сабақ жоспары

6А сынып география сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

6А сынып

Күні,айы,жылы.03.09.15ж

Сабақтың тақырыбы:глобус

Мақсаты :глобус жайлы түсінік қалыптастыру.глобустың картадан, планннан айырмашылығын таба білуге ой дамыту.географиялық координаталарды анықтау білуі керек.

Сабақтың түрі :аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі:карта ,глобус.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу,оқушылар ынтасын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын тексеру:

Азимут деген не?

Масштаб деген не?

Карта деген не?

План деген не?

Карта мен планның қандай айырмашылығы бар?

Ой шақыру:

Оқушылар, алдарында тұрған глобус ,глобустан нені байқауға болады?

Мағынаны тану: 29-сурет бойынша сабақты түсіндіру .

Географиялық координаталар жайлы анықтама беру.

Ой талқы:неліктен ,глобус жердің нақты үлгісі болып табылады.

Бекіту:33-беттегі 2-8тапсырмаларды орындау.

Қосымша тапсырмалар: Гринвич немесе нөлдік меридиан деген не?

Үй тапсырмасы: 29-суретті салу, оқып меңгеру.

Бағалау:

7А сынып

Күні,айы,жылы.03.09.15ж

Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзілік мұхит суы.

Мақсаты :дүниежүзілік мұхит суы жайлы түсінік қалыптастыру.мұхиттарды картадан көрсете білулері керек. Олардың бір -бірінен айырмашылығын таба білуге ой дамыту.географиялық координаталарын ,терендіктерін,қалай бір -бірімен жалғасып жатқанын анықтау білуі керек.

Сабақтың түрі :аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі:карта ,глобус.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу,оқушылар ынтасын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын тексеру:

Жер қабықтарын атаңдар.

Гидросфера деген не?

гидросфераның құрамдас бөліктеріне нелер жатады?

Мұхиттық карталарда не бейнеленеді?

Мұхиттарды көлемдері бойынша ата.

Ой шақыру:

Оқушылар, алдарында тұрған картадан нені байқауға болады?

Мағынаны тану: тақырып бойынша сабақты түсіндіру,яғни мұхиттар жайлы анықтама беру. Олардың шеткі нүктелерін ,тереңдіктерін атластан картадан көрсету.Мұхит суының қасиеттеріне тоқталу.

Ой талқы:неліктен дүниежүзілік мұхиттарды біртұтас деп айтамыз? табылады.

Бекіту:47-беттегі 1-2тапсырмаларды орындау. Картадан мұхиттарды анықтау.

Қосымша тапсырмалар: мұхиттардың шаруашылықта пайдаланылуы жайлы эссе жаз.

Бес жолды өлең: Мұхит

Үйге тапсырма: мұхиттар жайлы қосымша мәлімет әкелу,кесте құрастыру:аты,көлемі,терең шұңғымалары.

Бағалау:

8А сынып

Күні,айы,жылы.03.09.15ж

Сабақтың тақырыбы: геололгиялық жыл санау геохронологиялық кесте

Мақсаты : геололгиялық жыл санау геохронологиялық кесте жайлы түсінік қалыптастыру.жердің даму тарихын анықтай білулері керек. Эралар мен дәуірлердің бір -бірінен айырмашылығын таба білуге ой дамыту.олардың өзара байланыстарын анықтау білуі керек.

Сабақтың түрі :аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі:карта , геохронологиялық кесте

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу,оқушылар ынтасын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын тексеру:

Қазақстан жерін зерттеулер қандай кезеңдерге бөлінеді?

Қандай зерттеушілерді білесің дер?

Ш.Уәлихановтың география ғылымына қосқан үлесі жайлы не айтасыңдар?

Ой шақыру:

Оқушылар, алдарында тұрған кестеден нені байқауға болады?

Мағынаны тану: тақырып бойынша сабақты түсіндіру,яғни геохронологиялық кесте және жердің жасын анықтау жайлы түсінік беру.

Ой талқы:геохронологиялық кестеден нені анықтау болады

Бекіту:48 бет 3-4тапсырмаларды орындау

Қосымша тапсырмалар: жердің даму тарихы жайлы эссе жаз.

Бес жолды өлең: Жер

Үйге тапсырма: 46 бет кестені сызу.

Бағалау:





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал