- Учителю
- Методический материал географии на тему Саяхат (5 класс)
Методический материал географии на тему Саяхат (5 класс)
Сабақ: 3
Күні: 22.09.2015 жыл
Сыныбы: 5 А Б
Пәні: Жаратылыстану
Тақырыбы: Саяхат
Сабақтың мақсаттары:
1. Білімділік: Табиғатты тану, саяхат жасау туралы түсінік. Әр
түрлі білім көздерімен оқушылардың білімдерін тереңдету;
2.Дамытушылық: оқушының ой қиялына ерік бере отырып, өз пікірін
айтуға, қорытынды шығаруға төселдіру, зейінін дамыту, табиғатты
бақылау әрі тамашалауға зейінін бұру;
3. Тәрбиелік: логикалық ойлау мәдениетін қалыптастыру, даралық
қабілетін сезіндіру, руханилыққа тәрбиелеу, табиғатты сүюге баулу.
Сабақтың түрі: Аралас
Оқыту әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелесу, ассоциация..
Сабақтың әдістемелік жабдықталынуы: атлас карта, оқулық, суреттер.
Сабақтың барысы
Ұйым-дастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу.
Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру
Үй тапсырмасын сұрау.
Үй тапсырмасын ауызша сұрау.
Бақылау аспаптарының суреттерін тақтада іліп қою.
Жаңа материалға көшу кезеңі. Ой қозғау
серуендеу
демалу
Саяхат жол жүру
сапар
тауға шығу
Ұлттық паркте серуендеу - әсем табиғат әлеміне саяхатқа шығу жарқыраған, жарық күнмен, шексіз аспанмен, ғажайып аңдармен және құстармен, гүлдермен және ағаштармен сырласу әрі тамашалау. Ұлттық паркте сіз сан түрлі айрықша және тылсым кереметтерді көресіз.
Серуенге шығу алдында Табиғатпен кездесуге дайын болу маңызды.
Құдыретті табиғат, өзіңе деген құрметім мен сүйіспеншілігімді
білдіремін! Мен Сені ренжітпеймін, Сені аялайтын жолдасың болғым
келеді. Мен Сенің бөлшегіңмін, сондықтан Сенімен егізбін.
Ұлттық паркте серуендеу сіздерге тек жақсы әсер егуі үшін бірқатар
өте оңай ережелерді білу және сақтау қажет.
Жаңа мате-риалды меңгерту кезеңі.
1 - тапсырма. Оқушылардың қайда саяхатқа барғысы келетіндерін білу.
2. Оқушының жеке жұмыс істеуіне арналған тапсырмалары бар дәптерді толтыру
Қорытынды.
Эссе. «Саяхат» жазу
Бағалау кезеңі
Үйге тапсырма.§2 оқу, Саяхат тақырыбында шығарма жазу
</</font>