7


  • Учителю
  • ҚАзақстан жерін физикалық – географиялық тұрғыдан зерттеу

ҚАзақстан жерін физикалық – географиялық тұрғыдан зерттеу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар

Бекітемін: Пәні: География Сабақ № Сыныбы: 8 Ә Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы

§7 16-19 ғасырдағы Қазақстан жерін физикалық - географиялық тұрғыдан зерттеу

Мақсаты

16-19 ғ еліміздің физикалық -географиялық зерттеуі туралы мәлімет беру

Міндеттері

16-19 ғасырлардағы қазақ жерін зерттеген ғалымдардың елімізді зерттеулері мен жазған еңбектерімен таныстыру

Оқыту нәтижесі

Оқушылар мәліметті қорытып, нақты түйінін айталуды. Географиялық білім көздерін , физикалық,тақырыптық карталарды және олармен жұмыс істеу тәсілдерімен танысып шығады

Әдіс-тәсілдер

Деңгейлік сұрақтар ,постермен жұмыс,ассоциация,картамен жұмыс,кері байланыс бағалау


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

3 мин

Оқушалармен амандасып , сабаққа даярлығын тексеру. Оқушыларды кескіндеме арқылы топтарға бөлу.

Оқушылар топқа бөлінеді.

Кескіндеме қағаздар

2 мин

Оқушыларға видео көрсетіледі, оқушылардан видеоға байланысты «Мен елім үшін нестей аламын...» деген сұрақ қойылады.

Оқушылар видеоны көріп, сұраққа байланысты өз ойларын айтады.

«Таласқа түссе жан мен ту , жан емес маған керегі көктудың желбирегені» бейнеролиги

15 мин

16-19 ғ Қазақстан жерін зерттеуге 4 экспедиция шығады

№1 экспедиция. Құрамы: Қыдырғали Жалайри, С.Ремезов

№2экспедиция.Құрамы:А.И.Левшин,Карелин П.С.Паллас , И.П.Фальк,И.П.Рычков

№3 экспедиция.Құрамы:П.П.Семенов,Северцов, Мушкетов

№4 экспедиция.Құрамы: А.Н.Краснов , Л.С.Берг

Топтағы оқушылар экспедиция мүшелеріне айналады.

Топтар алдарындағы плакатқа ,шыққан экспедициялары туралы баяндайды

Қосымша дерек көздер,атлас,формат,маркер т.б.Кескіндеме қағаздар

15 мин

Топтар «Саяхат» ойынын ойнайды

Топтар тақтадағы ұяшықтарды таңдайды.

Слайд «Саяхат

5 мин

Семантикалық карта

Оқушылар семантикалық картаны сәйкестендіреді


1 мин

Кері байланыс


Стикер,маркер

3 мин

Бағалау

Бағалау парағындағы критеррилерге қарап өздерін өздері бағалайды


1 мин

Үйге тапсырма:§7

§7 Кестеге саяхатшылардың қол жеткізген жетістіктерін жазу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал