- Учителю
- География пәні бойынша сабақ жоспары: Көлдер, жер асты сулары, мұздықтар
География пәні бойынша сабақ жоспары: Көлдер, жер асты сулары, мұздықтар
ПӘН МҰҒАЛІМІ |
Кауканова Айнур Жанболатқызы | ||
ПӘНІ |
География | ||
КЛАСЫ |
6 «ә» | ||
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ |
Көлдер, жер асты сулары және мұздықтар | ||
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
|
Оқушылар көлдер, жер асты сулары жжәне мұздықтардың таралуы туралы мәлімет алады | ||
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
|
Оқушылар картадан көлдер ,жер асты сулары,мұздықтар оқып үйреніп, географиялық карталардан өз бетінше анықтай алады. | ||
ТҮЙІНДІ ИДЕЯ
|
Су - тіршілік көзі | ||
Сабақ кезеңдері / уақыты |
Сабақтағы іс-әрекет |
Бағалау |
Ресурстар |
Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)
|
1.Психологиялық тренинг Бүгінгі сабақ жақсы өту үшін қандай үлес қосу керек? |
Үш шапалақ |
|
2.Үй тапсырмасын тексеру Зымыран сұрақтар
-Мұит бөліктеріне не жатады? -Мұхит суының ең басты қасиеттері? - Цунами дегеніміз не? -Бұл теңізде балдырлар өте көп, сондықтан соның атымен атап кетті - Африка мен Мадагаскарды бөліп тұратын бұғаз? -Гибралтар қандай суларды жалғастырып жатыр? |
|
Кеспе қағаздар | |
Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері)
|
1.Видеоролик көрсету Сонымен біздің бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталды 1.Топ болып көл тақырыбын ашу Жер бетіндегі суға толған табиғи ойыстарды көл деп атайды. Д.жүзіндегі ең терең көл-Байкал көлі, ең ірілері - Каспий, Арал, Балқаш Көл қазаншұңқырларының пайда болуы. Ағынды және ағынсыз көлдер Көлдердің шаруашылыққа маңызы 2.Жер асты сулары Жер қыртысының жоғарғы бөлігіндегі сулар жер асты суы деп аталады.
Жер асты сулары |
Екі жұлдыз бір тілек |
Плакат, фламастерлер, маркерлер |
Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )
|
Грунт артезиан 3.Мұздықтар және олардың маңызы Бір жерге жинақталған мұз - мұздық құрайды Мұздықтар Жабынды тау |
|
|
Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану)
|
Рефлексия: Ашық микрофон Үйге тапсырма: Мазмұны, Картаға көлдерді түсіру
|
|
микрофон |