7


  • Учителю
  • Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.

Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Ашық сабақ

Гимнастика сабағынын күнделік жоспары.

3 сынып

Сабақ мақсаты:1.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету.

2.Акробатика жаттығуларын дамыту.

Сабақ міндеті: 1. Бөренеде тепетендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету.Акробатика жаттығуларын дамыту.

2. Қимыл үйлесімі, тепе-теңдiкті, күшті дамыту.

3.Еңбек сүйгiштiк, тәртiптiктi, дербестікті дене шынықтыру сабағында тәрбиелеу.

Сабақтын түрі: Гимнастика.

Сабақтын типі: үйрету,өткен сабақты дамыту.

Өткізілетін орны: № 1мектеп спорт залы.

Сабақтың уақыты: 45 минут.

Спорт құрал-жабдықтар: бөрене, гимнастика қабырғасы, гимнастикалық маттар.

Сабақтың барысы1.Сапқа тұрғызу. Амандасу.Сабақтың мақсатын түсіндіру.



2. Сап жаттығулары:

1) орнында: команда «Оң-ға!»; «Сол-ға!»

2) жүрісте: «Кеңiрек адым!», «Қысқа адым!»









3) жүгіріс: жеңіл жүгіріс;





4. Орнындағы Ж.Д.Ж











І.Б.қ, н.т қол белде,басымызды

  1. 1-алға иеміз

  2. 2-артқа иеміз

  3. 3-онға иеміз

  4. 4-солға иеміз

ІІ.Б.қ,аяқ иық бойымен қол белде

  1. 1,2,3,4-басымызды оңға және солға айналдырамыз

ІІІ. Б.қ, н.т, қол иықта,

  1. 1,2-алға

  2. 3,4- артқа айналдырамыз

IV. Б.қ, қолды алға созып

  1. 1,2-алға айналдырамыз

  2. 3,4-артқа айналдырамыз

V. Б.қ, аяқ иық бойымен қол белде,белімізді

  1. 1-алға еңкею

  2. 2-артқа шалқаю

  3. 3- солға еңкею

  4. 4- оңға еңкею

VI. Б.қ аяқ иық бойымен қол желкеде

1. 1,2 оңға бұрыламыз

2. 3,4 солға бұрыламыз

VII. Б.қ н.т

  1. 1- қолымызды жоғары көтеріп аяғымыздың ұшына тұрып артқа шалқаямыз

  2. 2- алға иілеміз

  3. 3- отырамыз

  4. б. Қ

5) жүгіріс жаттығулары



  • Тізені жоғары көтеріп жүгіру;

  • Аяқты артқа бүгіп жүгіру;

  • Екі қол белде,аяқтың алға сермеп жүгіру;

  • Екі қол белде,оң және сол жақ жанымен алмастыра жүгіру;



  • Жылдам жүгіру;

1'









30''



30''











3'





6'









4рет









3-4рет





3-4рет





3-4рет





3-4рет











3-4рет





3-4рет















4'







Спорт киіміне назар аудару. Оқушылардың сабаққа толықтай қатысуын қадағалау.Науқас және босатылған оқушыларды анықтау.



1) Бұрылыс 90° орындалады.



2) Атқару команда бөлігі, сол аяқтан беріледі.

Бірінші екінші команда берілігенде адым екіпіні өзгермейді, қалған командалар өзгереді.



3) Бір қалппен саппен жүгіру,арақашықтықты сақтау;



Ортадан екі лекпен жаттығуларды орындау

Ортадан екі лекке сапқа тұрғызу.ЖДЖ-ын ойын әдісімен өткізу(Сандарды шақыру ойыны)

Бір келкі орындауын қадағалау.









Санақ бойынша орындау.





Қолды иықтан айырмау.





Қолды бүкпей орындау.





Санақ бойынша орындау.











Өкшені көтермеу.





Санақ бойынша орындау.













5) Ортадан екі лекпен жүгіру жаттығуларын орындау.

Денені дұрыс ұстау, төмен қарамау

Өкшені алақанға тигізу

Бір қалыппен орындау



Бірінші оң жағымен сосын сол жағымен алмастыру бір адымнан кейін

Ысқырық бойынша орындау

II. 24'



































































































































































1. Бөренедегі жаттығу (қыздар):









1) үдетіп аяқтын үшімен жүру;



2) тізені көтеріп жүру, қол белде;



3) аяқтын үшімен бұрылу, қол жан-жақта;



2.Гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету (ұлдар):







1. қабырғамен жоғары өрмелеу;













2. қабырғамен төмен түсу;









3.Қабырғада алма-кезек мініп тусу орындау (Зигзаг)











4.жоғары өрмелеу,жанына оң жағымен жылжып төмен түсу;



















3.Акробатика жаттығуларын дамыту:

1.Топтану.



1)1.Б.қ арқада жатып, қол бастан асырылып тұрады.







2.Ысқырық бойынша тізені кеудеге тартып, қол мен тізені қысып ұстау.







3.Жауырында тұру.





4.Денені арқада жатып көтеру, екі қол желкеде.



Қыздар - 35

Ұлдар - 45

8'









2 рет

2 рет

2 рет





8'









2 рет













2 рет













2 рет













2 рет

























10'









5 рет









5 рет









5 рет









6'

Бөренеде жаттығулар орындағанда бірін-бірі сақтандыру,істегенде сымбатқа назар аудару, басты көтеру иықты бас айқара ашылған, арқа тік.

Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.

Қабырғада жаттығу орындаған кезде қауіпсіздік техникасын сақтау.Мұғалімнің рұқсатынсыз қабырғаға өрмелемеу.



Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.





Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.



Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.

Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.













Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.



Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.

Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.





Арқада жатып серіктестің көмегімен

орындау.

Ашық сабақ Гимнастика.Бөренеде тепе-тендікті сақтау (қыздар); гимнастика қабырғасында өрмелеу әдісін үйрету. 2.Акробатика жаттығуларын дамыту.





III. 6'

1.Сапқа тұрғызу

2."Сынып ойыны" Оқушылардың ағзасын қалпына келтіру арналған ойын. Сапта тұрып сынып сөзі айтылғанда ғана орындаулары тиіс , қателескендері бір адым саптан шығып ойынды аяқтайды. Жеңімпаз ақырғы оқушы болып есептеледі. 3.сабақты қорыту



4.Үй тапсырмасы:





5. бағалау

30''

3'













1'

30''





1'

Оқушыларды дұрыс тұрғызу.

Сынып пәрменін орындағанда ғана қимыл-қозғалыс орындаулыры қажет.









Оқушылардан кiм жаттығуды жақсы орындайды.Сабақ барысындағы кемшілікті атап өту.

Үйде дененні арқадан жатып көтеру (қ) 35рет (ұ) 45рет







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал