- Учителю
- Розробка циклів уроків Тема: «Механічна робота»
Розробка циклів уроків Тема: «Механічна робота»
Розробка циклів уроків
РОЗДІЛ III. МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ
Урок №31 Тема: « Механічна робота »
Мета: ввести поняття «механічна робота», ознайомити з одиницями роботи; формувати вміння аналізувати та описувати фізичні процеси.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: на кожному столі динамометр і тягарець масою100 г.
ХІД УРОКУ
I.Вступ
Завдання № 1. Щоб ознайомитись з даним розділом, будь ласка, прочитайте параграф «Механічна робота» по. Під час читання зробіть помітки на полях (прийом ІНСЕРТ)
"V" - поставте цю мітку на полях, якщо те, що ви читаєте, відповідають тому, що ви знаєте, або думали, що знаєте;
"+" - поставте цю мітку на полях, якщо те, що ви читаєте, є для вас новим;
"- " - поставте цю мітку на полях, якщо те, що ви читаєте, протерічить тому, що ви знаєте, або думали, що знаєте;
"?" - поставте цю мітку на полях, якщо те, що ви читаєте, незрозуміло, або ви хотіли б отримати більш докладніші відомості по цьому питанню
Таким чином, за час читання Ви будете робити чотири типи міток на полях, у відповідності із власними знаннями та розумінням.
Після прочитання тексту та розстановці міток, Вам слід заповнити маркіровочну таблицю. При цьому записуйте до неї лише ключові слова або фрази:
"+"
"- "
"V"
"?"
це для мене абсолютно нове
це протирічить тому, що я знав
я це знал
я хочу дізнатись про це більше
Обговоріть зміст заповнених таблиць у групі, а протиріччя та питання , сформульовані у ваших таблицях, запропонуйте класу для обговорення.
Завдання № 2.Складіть кластер до слова «робота». При виконанні даної роботи учні працюють в групах по 4. Вони вписують всі слова, які у них асоціюються з даним поняттям. Спочатку цю роботу вони виконують самостійно
Знаю
Хочу дізнатись
Дізнався
Категорія інформації
Головна
Другорядна
II. Реалізація
Завдання № 3. Виконайте эксперимент. При виконанні даного завндання учні працюють групами по 4 учня. Кожна група проводить по одному эксперименту.
Эксперимент
Ваша пропозиція про те, що станеться (гіпотеза)
Що спостерігали
Чому так відбувається
Результати обговорення
1.Візьміть динамометр, з'єднайте його з тягарцем, та виконайте переміщення вздовж столу. Потім звеличуючи кількість тягарців, виконуйте цей експеримент, заміряючи зміни показників динамометру.
2. Візьміть динамометр, з'єднайте його з тягарцем, та виконайте переміщення, вдовж похилої площини. Потім звеличуючи кількість тягарців, виконуйте цей експеримент, заміряючи зміни показників динамометру.
3. Візьміть динамометр, з'єднайте його з тягарцем, та виконайте переміщення,спочатку вздовж столу, а потім вдовж похилої площини. Потім звеличуючи кількість тягарців, виконуйте цей експеримент, заміряючи зміни показників динамометру.
У результаті обговорення виводеться формула знаходження «Механічної роботи»
Після того, як заповняться перші стовбці, кожна група проводить презентацію свого експерименту. Результати обговорюються усіма учнями класу. Результати експериментів записуються в зошит у вигляді підсумка.
III. Рефлексія
Завдання № 4. Складіть "синкан" до слова «Робота»
Наприклад: 1.Робота 2.Повна, корисна 3.Виконується сильно, постійно 4. Розраховується швидко, Характеризується силою 5. Процес.
Розв'язування задач
-
У якому із випадків виконана робота є більшою: при переміщенні тіла на відстань 80 см під дією сили 250 Н чи при переміщенні тіла на відстань 20 м під дією сили 5 Н? (с.131)
-
Визначте роботу, виконану піднімальним краном при рівномірному підйомі тіла масою 4т на висоту 5 м. (с.131)
-
Сила тяги трактора під час оранки дорівнює 10 000Н, а його швидкість - 7 км/год. Яку роботу виконає трактор за 6 год? (с.131)
-
Піднімаючись сходами, ви виконали роботу, що дорівнює 104 Дж. На який поверх ви піднялися? Відстань між поверхами 4 м. (с.131)
-
Домашнє завдання
-
Вивчити: Параграф «Механічна робота»
-
Розв'язати задачу:
3. Сила тяги трактора під час оранки дорівнює 10 000Н, а його швидкість - 7 км/год. Яку роботу виконає трактор за 6 год? (с.131)
4. Піднімаючись сходами, ви виконали роботу, що дорівнює 104 Дж. На який поверх ви піднялися? Відстань між поверхами 4 м. (с.131)