7


Урок Конденсатор (10 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

КАНДЕНСАТОРЛАРДЫҢ ҚҰРЫЛЫСЫ ЖӘНЕ ТҮРЛЕРІ ТАҚЫРЫБЫНА ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Қансұлтанова Құралай Бұзаубаққызы

Батыс Қазақстан облысы

Сырым ауданы Бұлдырты жалпы білім беретін орта мектебінің

физика пәні мұғалімі


Сыныбы: 10

Күні

Сабақтың тақырыбы

§8.11. Конденсаторлардың құрылысы және түрлері

Мақсаты

Конденсаторлардың құрылысы және түрлері жайлы мағлұмат беру

Конденсаторлардың құрылысы және түрлерінің техникада қолданылуын, формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге үйрету

Күтілетін нәтижелер

А. Конденсаторлардың құрылысы және түрлерін біледі.

В. Конденсаторлардың тізбектей және параллель жалғануларын және формулаларын түсінеді.

С. Конденсаторлардың жалғану формулаларын тұжырымдап, есептер шығарады.


Керекті жабдықтар

оқулық, ресурс парақтары, жұмыс дәптері, АКТ интернет желісі, суреттер бойынша «Стоп кадр»,бағалау парақтары, кестелер.

Әдіс - тәсілдер

Диалогтық оқыту, зерттеушілік әңгіме, «Сұрақты ұстап ал», кеңейтілген тапсырмалар,жоғары дәрежелі сұрақтар, «Ойлан.Жұптас.Бөліс», «Температураны өлшеу», «Ыстық орындық», «Екі жұлдыз, бір ұсыныс».

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе 10 мин

Ұйымдастыру.Оқушылармен амандасу.

Ынтымақтастық орта қалыптастыру. Оқушыларды жаңа тақырыпқа сай келетін сөздер бойынша топқа бөлу. Топтардың атауы:

№1, №2, №3

Топтағы оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Үй тапсырмасын«Сұрақты ұстап ал» әдісімен тексеремін.

Сұрақтар:1.Электр өрісінің потенциалы?

2.Эквипотенциалдық беттер қандай бет?

3.Электр өрісіндегі өткізгіштер. 4. Электр индукциясы құбылысын ашқан ғалымдар?

5. Диэлектриктер дегеніміз?

6.Электрсыйымдылық, бірлігі?

Мұғаліммен амандасады. Оқушылар сабақ құралдарын тексеріп, орналасады. Топтарға бөлінеді.

Топ мүшелері сұрақтардың жауабын айтады.

Тұсаукесер 2 мин

1.«Стоп кадр» арқылы конденсаторлардың суреті көрсетіледі.

Жаңа тақырыпты болжап айтады.

Негізгі бөлім 25 мин

Оқулықпен, ресурс парақтарымен жұмыс.

Жаңа тақырыпты талқылау үшін «Ойлан. Жұптас.Бөліс» арқылы түсінеді, талдайды.

1.АКТ-ны қолдана отырып, әр топ берілген тапсырмамен танысады.

2. Оқушылар жұмыс дәптерімен жұмыс істейді берілген кестені толтырады, талқылайды

Топ

Тапсырмалар

Менің түсінігім

I


Конденсаторлардың түрлері

Шартты белгісі

II

Конденсаторларды тізбектей қосу формуласы

Схемасы, формулалары

III

Конденсаторларды параллель қосу формуласы

Схемасы, формулалары

Есептер шығару. I топқа- есептер 233,236, 243,

II топқа-есептер 234,241, Р-749.

III топқа-есептер 235,242, Р-750

3.Жаңа тақырып бойынша сұрақтарды қайта бағыттап немесе түрткі сұрақтар арқылы жауапты нақтылауға ұмтылдырамын. а)Қонденсаторлар деп қандай құрылғыны айтамыз.

ә)Конденсаторлардың түрлерін ата.

б)Жазық конденсатордың формуласын қалай оқимыз.

в)Конденсаторларды тізбектей жалғанғанда жалпы сыйымдылық формуласы қалай оқылады.

с)Конденсаторды параллель жалғағанда жалпы сыйымдылық формуласы қалай оқылады.

Тақырыпты оқып, топта талдайды. АКТ-ны пайдаланып, конденсаторлардың түрлерімен танысады.


Оқушылар тапсырманы жеке орындап,топта талқылап, постер қорғайды.


Оқушылар жұмыс дәптерімен жұмыс істейді. Берілген есептерді орындарынан шығарып,тактада орындайды. Топтық жұмыс. диалог, зерттеушілік әңгіме,өзін-өзі және өзара бағалау

Қортынды

5мин

«Ыстық орындық» әдісімен сабақты аяқтаймын.


Үйге тапсырма 1 мин

Дайындық сұрақтары.


Үй тапсырмасын күнделікке жазады.

§ 8.11. №Р-759

Бағалау 2мин


Рефлексия парағы мен өзін-өзі бағалау және реттеу парағы.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал