7


  • Учителю
  • Розробка циклів уроків Тема: «Потужність»

Розробка циклів уроків Тема: «Потужність»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Розробка циклів уроків


РОЗДІЛ III. МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ



Урок №32 Тема: «Потужність»

Мета: ввести поняття «потужність»; розвивати вміння аналізувати і пояснювати фізичні процеси, що відбуваються; розв'язувати типові задачі..

Тип уроку: засвоєння нових знань.


ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання; контроль знань

Робота в групах:

Задача 1. При підйомі тіла масою 20 кг була виконана робота 60 Дж. На яку висоту було піднято тіло? (Відповідь: h = 0,3 м.)

Задача 2. Яка робота виконується при підйомі гідравлічного молота масою 20 т на висоту 120 см? (Відповідь: А = 240 кДж.)

Створення кластера


II. Актуалізація опорних знань

1. Які умови необхідні для виконання механічної роботи?

2. Від яких величин залежить виконана робота?

3. Що прийнято за одиницю роботи в СІ?

4. Дайте означення роботі в 1Дж.

5. Наведіть приклади, коли та чи інша сила виконує механічну роботу.


III. Вивчення нового матеріалу

Ви зібралися в гості до бабусі. Можна добратися до неї на автобусі, можна на велосипеді, а можна піти пішки.


Питання класу

1. Чи однакова робота буде виконана у всіх трьох випадках? (Так, робота однокова.)

2. А чим відрізняються ці варіанти? (Буде витрачений різний час)


Створення кластера

Складіть кластер до слова «робота». При виконанні даної роботи учні працюють в групах по 4. Вони вписують всі слова, які у них асоціюються з даним поняттям. Спочатку цю роботу вони виконують самостійно.

Знаю

Хочу дізнатись

Дізнався


Категорія інформації


Головна

Другорядна


Запис у зошит. Швидкість виконання роботи називають потужністю. Той механізм, що виконує цю роботу швидше, вважається потужнішим.


Робота в групах

Дискусія:

1. Хто виконує більшу роботи за однаковий час - людина з лопатою чи трактор?

2. Чим же людина як машина, що здатна виконати механічну роботу, відрізняється від трактора?

3. Які величини необхідно знати, щоб визначити потужність?


1. Формула потужності.

2. Одиниця потужності.


IV. Закріплення нового матеріалу


Питання класу

1. Чому в XX і XXI століттях стали будувати швидше, ніж колись?

2. Два хлопчики (різної маси) наввипередки вибігли на третій поверх будинку, показавши при цьому однаковий час. Чи однакову потужність вони розвивали при цьому?


Розв'язування задач

  1. Яка потужність людини при ходьбі, якщо за 1 год вона робить 5000 кроків і за кожний крок виконує роботу 40 кДж? (с.135)

  1. Яку потужність розвиває штангіст, якщо штангу масою 125 кг він піднімає на висоту 70 см за 0,3 с? (с.135)

  1. Скільки часу повинен працювати насос потужністю 50 кВт, щоб із шахти глибиною 200 м відкачати воду, об'єм якої 150 м3? (с.136)


V. Домашнє завдання

1.Вивчити: Параграф «Потужність»

2.Розв'язати задачу: Скільки часу повинен працювати насос потужністю 50 кВт, щоб із шахти глибиною 200 м відкачати воду, об'єм якої 150 м3? (с.136)



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал