7


  • Учителю
  • Био-Савар-Лаплас заңы. Ток элементі.

Био-Савар-Лаплас заңы. Ток элементі.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

10а сынып № 74 сабақ ____________________



Сабақтың тақырыбы: Био-Савар-Лаплас заңы. Ток элементі.



Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік мақсаты: магнит өрісін электр өрісімен салыстыра отырып зерттеуді үйрету.

  2. Дамытушылық мақсаты: магнит өрісін сипаттайтын ұғымдар мен шамаларды анықтауды үйрету.

  3. Тәрбиелік мақсаты: Білгенін, үйренгенін, көргенін сауатты және ғылыми негізде баяндай білуге жаттығу.



Сабақтың түрі: аралас сабақ.



Сабақтың әдіс-тәсілдері: лекция, сұрақ-жауап, есептер шығару, салыстыру



Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер, кестелер, дидактикалық материаладар.



Сабақтың барысы:

І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Сәлемдесу;

2. Оқушыларды түгендеу;

3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;

4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);

5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.

А) теориялық білімдерін тексеру.

Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.

Б) есептерін тексеру.

ІІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.

  1. Магнит әсер және магнит өрісі дегеніміз не? Негізгі қасиеттері.

  2. Магнит өрісінің күш сызықтары деп нені түсіндіреді?

  3. Электростатикалық өріс пен магнит өрісі арасындағы қандай айырмашылықтар бар?

  4. Ампер күші дегеніміз не? Оның бағыты қандай?

  5. Бұранда және сол қол ережесінің тұжырымдамасы.

  6. Магнит индукция векторы және оның өлшем бірлігі.

V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:

Ток элементі ұғымын сендіру.

Магнит өрісін электр өрісімен салыстыра отырып Био-Савар-Лаплас заңы. Ток элементі.. Ампер тәжірибесінің қорытындысын Кулон заңымен салыстыру. Био-Савар-Лаплас заңы. Ток элементі.

Сол сияқты нүктелік разрядтан R-қашықтықтағы кернеулік формуласына ұқсас Био-Савар-Лаплас заңы. Ток элементі. француз физиктері Био мен Савардың тәжірибесінің қорытындысының негізінде Био-Савар-Лапаос теңдеуі алынғандығы туралы баяндау.

Есеп шығару мысалдарын оқушылар өз бетінше талдау және оны баяндау.



VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын қабылдаудағы оқушы түсінігін тексеру.

§10.3 дайындық сұрақтарын талдау.

VІІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын бекіту немесе дағдыландыру жұмыстарын жүргізу.

Есеп шығарту.

20-жаттығу. 4-есеп.

VIІI.ДК. Бағалау. Үй тапсырмасын беру: §10.3; 3.11 есептер, дайындық сұрақтары.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал