- Учителю
- Сабақ жоспары: §13.14. Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципі (9 сынып)
Сабақ жоспары: §13.14. Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципі (9 сынып)
Сабақ: 12 |
</<font face="Times New Roman, serif">Күні: 11.10.2016 Ғ.Ә.Өмірбеков Пәні: физика Сынып: 9 | |
Сабақтың тақырыбы |
§13.14. Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципі | |
Мақсаты |
Ньютонның үшінші заңы туралы мағлұмат беру. | |
Міндеті |
Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципі жайлы мағлұмат беру Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципін күнделікті тұрмыста және формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге үйрету Топта бағалауға баулу | |
Күтілетін нәтижелер |
Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципі жайлы мағлұмат алады Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципін күнделікті тұрмыста және формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге үйренеді Топта бағалай алатын болады | |
Керекті жабдықтар |
Оқулық, дәптер. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
І.Ұйымдастыру (2 минут)
|
1.2. Топқа бөлу |
Сәлемдеседі. Сабақта жоқ оқушыны анықтайды. 1,2,3 сандарына байланысты 3 топқа бөлінеді |
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (4 минут) |
|
Сұрақтарға жауап береді. |
ІІІ. Талқылау үшін сұрақтар беріледі (3 минут)
|
|
Сұрақтарға жауап беріп талқылайды. |
ІҮ. Негізгі бөлім (20 минут)
|
Топтық жұмыс «Джигсо» Әр топқа бөлімдерді бөліп рөлдерді тарату: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушы. Жұмыс жоспарымен таныстыру: Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылау және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізу. Жұптық жұмыс «Пилот-Штурман»: Жұпқа бөліп, тапсырма беру Жеке жұмыс «Блум таксономиясы» Тапсырманы таратып беру |
Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады. Топ пікірлерін ортаға салады.
берілген тапсырманы орындайды Жасаған жұмыстарын 2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалау. |
Ү. Кері байланыс (3 мин) |
не үйрендім, не қиын болды |
Кері байланыс парағын толтырады |
ҮІ. Бағалау |
Сабаққа қатысуына қарай, бағалау парағымен салыстыра бағалау |
Тиісті бағаларын алады. |
ҮІІ. Үйге тапсырма |
§13.14. Ньютонның ІІІ заңы. Салыстырмалылық принципі |
Күнделікке жазып алады. |
Бақылаушының бағалау парағыКөш
басшы
Хатшы
Баяндамашы
Уақыт сақшысы
1
Тақырыптың ашылуына үлес қосу
2
Міндетін атқару
3
Топтық жұмысқа атсалысуы
Бақылаушының бағалау парағыКөш
басшы
Хатшы
Баяндамашы
Уақыт сақшысы
1
Тақырыптың ашылуына үлес қосу
2
Міндетін атқару
3
Топтық жұмысқа атсалысуы
Бақылаушының бағалау парағыКөш
басшы
Хатшы
Баяндамашы
Уақыт сақшысы
1
Тақырыптың ашылуына үлес қосу
2
Міндетін атқару
3
Топтық жұмысқа атсалысуы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
Кері байланыс парағы
«Блум таксономиясы»
4
Талдау
Қозғалыстағы дене мен тыныштықтағы денені салыстыр?
5
Жинақтау
Гантель көтеріп тұрған баланы түсіндір?
6
Бағалау
Денеге күш түсіргенде Ньютонның ІІІ заңының орындалуының маңызы қаншама?
«Блум таксономиясы»
4
Талдау
Қозғалыстағы дене мен тыныштықтағы денені салыстыр?
5
Жинақтау
Гантель көтеріп тұрған баланы түсіндір?
6
Бағалау
Денеге күш түсіргенде Ньютонның ІІІ заңының орындалуының маңызы қаншама?
«Блум таксономиясы»
4
Талдау
Қозғалыстағы дене мен тыныштықтағы денені салыстыр?
5
Жинақтау
Гантель көтеріп тұрған баланы түсіндір?
6
Бағалау
Денеге күш түсіргенде Ньютонның ІІІ заңының орындалуының маңызы қаншама?