7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары. Физика 7-сынып. Lesson stady 'Қысым'

Сабақ жоспары. Физика 7-сынып. Lesson stady 'Қысым'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ тақырыбы: Қысым тарауы бойыншақайталау сабағы
Сабақ мақсаты: тарау бойынша негізгі ұғымдарды қалыптастыруды одан әрі дамыту, жауапкершілігін арттыру, ғылыми дүниетанымын қалыптастыру.
Сабаққа қажетті құрал-жабдықтар: компьютер арқылы жасалған слайдтар, тәжірибе жасауға арналған құралдар.
Техникалық қүрал-жабдықтар: компьютер, интерактивті тақта.

Сабақ барысы:
І. Мотивация

2. Топқа бөлу (3 топ: 1-топ -Архимед, 2-топ-Паскаль, 3-топ-Ньютон)

3. «Микрофон» ойыны. Бір оқушы шығып әр топтан интервью алады. Тақырыбы «Қысым».


4. «Қатені тап» ойыны.

1)Қысым ауданның күшке қатынасына тең.

2) Қысымның өлшем бірлігі Ньютон.

3) Гидравликалық престің көмегімен күштен қанша есе ұтсақ, орын ауыстырудан сонша есе ұтамыз.

4)Сұйық бағанының биіктігі артқан сайын, ыдыс табанына түсіретін қысымы кемиді.

5)Атмосфералық қысымды өлшейтін құрал - мензурка.

6)Ауырлық күші архимед күшінен артық болса, дене сұйыққа батпайды.

5. Физикалық диктант: /Жұппен жұмыс/

1. Бетке перпендикуляр бағытта әрекет ететін күштің осы беттің ауданына қатынасы ...... деп аталады.

2. . Белгілі бір бетке түсетін күш әрекетінің, сол бет ауданына қатынасымен сипатталатын шама ....... өлшенеді.

3. Қысым ...... және ...... тәуелді.
4. Қысым ........ формуламен өрнектеледі.

Жауаптары:
1. Қысым. 2. Паскаль (Па) . 3. Күш пен аудан. 4. Р=F/S


6. «Білімпаз» үш топтан үш оқушы шығып формулалар жазу.

7. Сергіту сәті
1 Оқушы өзінің креслоға отырғандағы қысымын анықтамақ болып, барлық уақытын ауданға өзінің күшін бөлумен кетіреді. Сенің ақылың
А) Әрі қарай жалғастыр.
Б)Күшті ауданға бөл.
В)Креслоны мазалағанды қой
2. Сыныптас оқушыңа қысымның қандай бірлікпен өлшенетініне ақыл бер.
А) Ньютонмен
Б) Паскальмен
В) килограмммен
3. Дымбілмеске үйрет: Қысымды қалай өзгертуге болады?
А) Дененің ауданының беті мен күшін ауыстыр.
Б) Бетін әр түрлі маймен майла.
В) Дененің түсін өзгерт.
4. Оқушы мектеп табалдырығына үлкен қысыммен әсер еткісі келеді.Қандай ақыл бересің?
А) Биік өкше туфли кию.
Б) Шаңғы кию.
В) босқа уақытыңды кетірме...
5. Суға батқан адамды құтқарушыға қандай ақыл бересің?
А) Жұқа мұздың үстімен жалаң аяқ жүгір.
Б) Жұқа мұздың үстімен ақырын жүр.

В) Мұзға ішіңмен жатып жылжы


VІ. Бағалау. Смайликтар арқылы бағалау.
VІІ. Үй тапсырмасы

Күнделікті енді ашайық
Үй тапсырмасын жазайық.
Қысымнан алған білімді,
Ұмытпай есте сақтайық.
Үйге тапсырма: Қысым тарауы бойынша 20 тест құру.

Құпиясөз

А Т М О С Ф Е Р А

Н С Ы Й Ұ И С Б У

Е Ы Қ Г А З О Р Ғ

Р О И Д Р И К А Ы

Қ Е Н Е Т О Р Р И

А Т Т Ы Е А Ң Ы Ч

Т Ы Р О М З О Ш Е

М Н А Б О Ь Л А Л

Е А С У Н Л И Р Л

Г А Ф О О А К С И

А У А Р М У Л А П




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал