7


  • Учителю
  • Урок-гра по темі ' Взаємодія тіл' (8 клас)

Урок-гра по темі ' Взаємодія тіл' (8 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Для того, щоб оцінити достоїнства дивовижної науки -фізики, потрібно навчити наших учнів використовувати набуті ззнання, які ми даємо на уроці, в житті, в побуті, навчити дітей усвідомлювати вивчене, для того, щоб пояснювати процеси, які відбуваються навколо.       Але для
предварительный просмотр материала

УРОК- ГРА ПО ТЕМІ«ВЗАЄМОДІЯ СИЛ». (8 КЛАС).

МЕТА: закріплення учбового матеріалу; повторити та узагальнити знання учнів про сили в природі.

Задачі:

1.Навчальна:

  • Закріплення понять про сили в механіці;

  • Продовжити формування у учнів стійких знань про природу виникнення сил;

2.Розвиваюча:

  • Розвиток пізнавальних вмінь;

  • Розвиток критичного та логічного мислення;

  • Розвиток вміння працювати колективно.

3.Виховна:

  • Виховувати добре відношення до знань;

  • Виховувати точність та чесність у відповідях

  • Виховувати толерантність в колективі.

ХІД УРОКУ:

(Зал може бути прикрашений висловами відомих людей, прислів'ями тощо. Наприклад,

Нельзя любить то, чего не знаешь

(Ф.М.Достоевский)



Чем фундаментальнее закономерность,

тем проще ее можно сформулировать

(Г.Белинский)

Ум без догадки гроша не стоит

(Русская народная пословица)

Физика - какая емкость слова!

Физика- для нас не просто звук

Физика - опора и основа всех без исключения наук!)

Вступне слово вчителя: Дорогі діти, ось і закінчився час вивчення теми «Взаємодія тіл». Вивчаючи цей розділ, ви дізналися про причини зміни швидкості руху тіл та причини зміни форми й об'єму тіл, ви ознайомилися з різними силами, ви з'ясували, що тіло може перебувати в рівновазі, якщо виконуються деякі умови. Тепер настав час, коли ви можете застосувати свої знання на практиці, спілкуючись між собою на нашому уроці у формі дружнього змагання. На нашому уроці присутні гості, які будуть слідкувати за грою та виставляти отримані бали. (Відбувається знайомство учнів та гостей уроку).

І етап. Знайомство команд.

Команда «Майбутні Ньютони». Девіз команди:

Всі предмети падают на Землю,

Але команда наша не впаде!

Ми не Ньютони, ми лише вчимося,

Але про сили знаємо вже все!

Команда «Гуки - самоуки». Девіз команди:

Гуком стати - це не жарти,

Фізику потрібно знати!

Закон пружності знайти,

І Ньютонів обійти!

ІІ етап. Конкурс №1 «Теоретичний».

Дати відповіді на питання та обґрунтувати їх:

(Для команди «Майбутні Ньютони»)

1.Якщо маса води у відрі зменшилася у три рази, чи зміниться її вага?

2.Чи завжди вага дорівнює силі тяжіння, що діє на це тіло?

3. Під дією якої сили випрямляється зігнута сталева лінійка?

4. Вагонетка з вантажем важить 3кН. Яка сила необхідна для рівномірного руху вагонетки, якщо сила тертя становить 0,005 ваги вагонетки з вантажем? (15Н).

5.При стисканні пружини на 3,5см виникає сила пружності 1,1кН. Яка сила пружності виникає при стисканні пружини на 2,1см? (0,84кН).

(Для команди «Гуки- самоуки»)

  1. Чому важко утримати в руках живу рибу?

  2. Як залежить сила пружності від величини деформації опори?

  3. Яка сила спричинює падіння на землю граду, що утворився в хмарах? Які фізичні тіла взаємодіють у цьому випадку?

  4. Визначте вагу сталевої болванки об'ємом 0,2м3, яка лежить на горизонтальній поверхні. До чого прикладена її вага? ( Густина сталі 7800 кг/м3 ). (15,6кН).

  5. Визначте масу ящика з піском, якщо на нього діє сила тяжіння 800Н ?

Конкурс №2. «Розрахунковий».

Задача для команди «Майбутні Ньютони»:

На кінцях важеля діють сили 25Н и 150Н. Відстань від точки опори до більшої сили 3см. Визначити довжину важеля, якщо під дією цих сил він перебуває у рівновазі?(21см)

Задача для команди «Гуки- самоуки»:

Який вантаж можна підняти за допомогою рухомого блока, вага якого 20Н, прикладаючи до вільного кінця вірьовки зусилля 210Н, якщо не враховувати тертя?(400Н)

Конкурс №3. « Я презентую…».

(Учні захищають свої презентації по темам, які були вибрані командами заздалегідь).

Конкурс №4. «Дослідницький».

Команда «Майбутні Ньютони»:

1)



Поставьте на стол круглый (не гранёный) стакан и толкните его так, чтобы он заскользил своим дном по столу. Сдвинувшись, стакан остановится.
Положите теперь тот же стакан на бок и толкните его с той же силой.Стакан, прокатившись, продвинется дальше. В чём дело?

Команда «Гуки- самоуки»

1) В магазинах часто продается забавная игрушка - прыгающий кузнечик. Тельце маленького прыгуна сделано из зеленой пластмассы, на брюшке - круглая резиновая присоска. А длинные ножки согнуты из упругой стальной проволоки.

Игрушечного кузнечика ставят на дно тарелки и надавливают на него сверху. Стальные ножки гнутся, разъезжаются по тарелке, и кузнечик прижимается брюшком к гладкой поверхности. При этом присоска присасывается.

Теперь можно кузнечика отпустить. Он остается в том же положении иногда несколько минут. Но постепенно под присоску проникает воздух, она держит все слабее... Трах! С громким щелканьем кузнечик отрывается от тарелки и подпрыгивает на добрый метр, а то и выше! Нервный человек порядком вздрогнет, особенно если он уже успел забыть про кузнечика и чем-то отвлекся.

Почему же все-таки прыгает игрушечный кузнечик?

Конкурс №5. «Краще один раз розв'язати…»

(Учні обмінюються задачами, які підготовили заздалегідь та розв'язують по дві задачі).

ІІІ етап. Підсумковий.

(Журі виставляє оцінки, підсумовує гру та називає команду переможців).



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал