7


2 Сынып сабак жоспары Түр түс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мұғалім; Умирбаева Р.М 2-сынып

Сабақтың тақырыбы: «Түр түстер».

Сабақтың мақсаттары: 1) Білімділік түр түстер туралы толық түсінік беру, балалар өміріндегі күнделікті қажет құралдары ,түр лі түстер, біздің айналамыз көктемде қандай түске бөленеді,күзде қандай түске бөленеді,қыста және жазда қалай өзгеретіні туралы түсінік беру;

2) Дамытушылық: түстерді ажырата білуге таныстыру арқылы оқушының сөз қорын молайту, жүйелі түрде жеткізе білуге дағдыландыру;

3) Тәрбиелік: табиғаттың неше бір түске бөленетінін және соның түстерін ажырата білуге туралы тәрбие беру .

Көрнекілігі:, мақал - мәтелдер, сөзжұмбақ, , айтып түсіндіру.

Түрі: сынақ - сабақ.

Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап.

Сабақтың барысы.

1.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық.

Оқушылар: - Сәлеметсіз бе?

Сәлеметсіздер ме, күннің көзі,көк аспан?

Сәлеметсіз бе,мұғалім?

Сәлеметсіз бе сен,

Сәлеметсіз бе мен? - деп балалар хормен айтады.

Жақсы балалар, көңіл - күйлерің жақсы екен.

Түр түс сөздерінің мағынасына тоқталайық.

Күн - Ана - бүкіл тіршілікке жылу береді.

Жер - Ана - бүкіл тіршілікті нәрімен асырайды.

Көктемде жер ана қандай түрге бөленеді.

Егер адамдар түр түсті ажырата алмаса жер бетінде не болар еді,барлығы сұр болып адам өмірі еш қызық болмас еді ғой. күш береді - Жер жүзінде барлық адамзат тіршілік табиғаттың сұлулығын қалай сезінер еді,түрлі түстер арқылы арқылы , әрлендіріп тұрған неше түрлі түстер!


Енедеше бүгінгі «Түр түстер » атты сабағымызды жалғастырамыз!

Дамытушылық; Сөйлем құрау қабілеттерін дамыту.

Қисынды ойлау қабілеттерін дамыту жолында жұмыс жасау.

4. Мұғалім сызба арқылы түстер атауын айтып таныстырады.

5.Сөздік жұмыс.

Қызыл-красный

Жасыл-зеленый

Ақ- белый Сары-желтый Қоңыр- коричневый Қара- черный

Кемрірқосақ-радуга

Көк аспан-голубое небо

Жасыл шөп-зеленая трава

Сары күн-желтое солнце


6.Сергіту сәті;

Аспанға қарап ай көрдім,

Төмен қарап жер көрдім.

Оңға ,солға бұрылып,

Егеменді ел көрдім.

1.Мұғалім аспанның, күннің,түннің,шөптің,гүлдің түстері қандай екенін дауыстап көрнекілік бойынша дауыстап оқиды,оқушылар қайталайды.

2.Оқушылар-сызба бойынша қайталайды.

2-тапсырма .Сөздер мен сөз тіркестерін оқу.

1.Мұғалі оқиды ,оқушылар қайталайды.

2.Оқушылар тізбектеп оқиды.

Үлгі;

Не ?-қарандаш Қандай ? -түрлі түсті

Не ? -аспан Қандай ?-көк

Не ?- шөп Қандай ? жасыл

Сөйлесуді жолдасымен оқу.

1.Мұғалім сөйлесуді оқып береді.Оқушылар мұқият тыңдайды.

2. Мұғалім сөйлесуді оқиды,оқушылар қайталайды.

Жұптық жұмыс.

Оқушылар сөйлесуді парталас жолдасымен оқиды.

-Сәлеметсәі бе ,Данил!

Сәлеметсің бе Валя!

Аспан қандай?

Аспан көк.

3- тапсырма .Өлеңді оқып дәптерге жазып алу.

1.Мұғалім ;Мынау сары қарындаш бұнымен күнді бояймын,мынау қызыл қарындаш ,бұнымен гүлді бояймын деген сөйлемді оқып қайталайды,оқушылар тыңдайды.

Сабақты бекіту.

Түстер атын атайды.

Олар қайталайды.

Сабақты қорытындылау.Үйге тапсырма беру.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал