7


  • Учителю
  • Себеп бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем

Себеп бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сынып

8"а,ә,в " сынып

Мерзімі

20.02.2016 жыл

Тақырыбы

Себеп бағыныңқы сабақтас

Мақсаты

Оқушыларға себеп бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемді ұғындыру

Күтілетін нәтиже

Оқушылар себеп бағыныңқы сабақтас сөйлемдерге жаттығу жұмыстарын орындай алады.

Оқыту құралдары

Интерактивті тақта, элект.оқулық

Қажетті әдіс - тәсілдер

"Кубизм " әдісі

Сабақтың барысы:

Сұрақтар мен тапсырмалар(түрткі)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

(нәтиже)

Уақыты

Бағалау

Қызығушылықты ояту. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылар сандар бойынша топқа бөлінеді.

Берілген қима қағаздар арқылы топқа бөліну керек.

Тапсырмаларды дұрыс орындап, топқа бөлінеді.

2 мин



Үй тапсырмасын тексеру:

Мезгіл бағыныңқы сабақтас

133-жаттығу

Берілген сұрақтар бойынша оқушылардың өз ойларын анық, ашық жеткізуге тырысу.

Оқушылар ой қозғайды. Сұраққа жауап берер кезде жеке,жұптық,топтық жұмыстар жасайды.

5 мин

Өзара бағалау, өзін өзі бағалау

2-кезең: Мағынаны ажырату:

А) дықтан, ә) соң шылауы б) көсемшенің -й жұрнағына біткен болымсыз түрінен жасалады, в) ашық райлы етістікке деп көмекші етістігінің тіркесуі арқылы жасалады

134-жаттығу

Әр топ ішінен себеп бағ. саб. табу

135-жаттығу

Сөйлемдердің басыңқы сыңарларын ойдан жазып, бағыныңқылы сабақтас құраңдар.

136-жаттығу

Себеп-салдар салаласты себеп бағ. сабақтасқа айналдыр

Оқулықтағы мәліметтен бөлек оқушыға өз ойларын айтқызу

Берілген мәліметтерді толық игереді.



15 мин









Оқушыларды бағалау бетшелері арқылы бағалау.





3-кезең: Ой-толғаныс:

  • анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;

Әр топ ойдан себеп бағ. саб. сөйлем құру (синт. талдау жасау)

Мұғалім қойылған сұрақтың жауабын жеке оқушыдан емес жұппен айтқызады.

Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып, әр оқушының пікірі құнды екенін ұғынады.

3 мин

Формативті бағалау

Синтездеу:

Мысал арқылы ереже шығару

Мұғалім сабақ басындағы айтылған материалды оқушылар қаншалықты меңгергендігін аңғару және есте сақтау қабілеттерін тексеру.

Оқушылар өз ойларын еркін, нақты, дәлелді жауап береді

5 мин

Суммативті бағалау

Қорытынды



Ереже

Сабақты кеспе қағаздары арқылы қорытындылау.

Оқушылар жаңа тақырыпты өздері қорытындылайды.

6 мин

Топтық бағалау

Үйге тапсырма:

137-жаттығу

Тапсырма берген кезде оқушының бейімділігін,ескеру.





Оқушылар тапсырманы мұқият тыңдап, күнделіктеріне жазып алады.

5 мин

Жұптық бағалау

Бағалау



Мұғалім бағалауды мұқияттылықпен тексеріп қарайды.

Оқушылар толық бағаланады

1 мин

Бағаларды жинақтап әр топ басшысы қорытындысын шығару.

Рефлексия

Кері байланыс жасау

Стикерлер таратылады



Стикерлерге пікірлерін жазады

3 мин

Бағалау парақша-лары арқылы бағалау. мадақтау.



























































































































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал